شهید املاکی فرماندهی خوبی در عملیات والفجر ۱۰ داشت

فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر سپاه گفت: شهید املاکی فرماندهی بسیار خوبی در عملیات والفجر ۱۰ داشت.

به گزارش لنگرنیوز، سردار سید ضیاء‌الدین حزنی عصر امروز در همایش «بازکاوی نقش لشکر قدس در عملیات والفجر ۱۰» در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس و انجام عملیات والفجر ۱۰ پرداخت.

وی افزود: ما در عملیات والفجر ۱۰ به عنوان لجستیک بودیم و از یگان دواب «چهارپا» برای بردن تجهیزات و مواد غذایی استفاده کردیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر سپاه انجام عملیات مذکور را موجب تقویت روحیه رزمندگان دانست و گفت: مسیر عملیات بسیار صعب‌العبور بود و در شرایط سخت اقدام به آبرسانی، مهمات‌رسانی و… کردیم و با اصرار شهید املاکی این پشتیبانی‌ها صورت گرفت.

وی ادامه داد: تجهیزات ما نسبت به تجهیزات دشمن قابل مقایسه نبود و کاری نشدنی را با رشادت رزمندگان انجام دادیم و شهید املاکی فرماندهی بسیار خوبی در عملیات والفجر ۱۰ داشت.

حزنی با بیان اینکه اقتدار فرماندهان به رزمندگان روحیه داد، خاطرنشان کرد: نحوه پشتیبانی در دفاع مقدس مهم بود و شهید املاکی بر اثر استفاده دشمن از بمب شیمیایی در عملیات والفجر ۱۰ به شهادت رسید.

وی یادآور شد: امکانات جمهوری اسلامی ایران قابل مقایسه با لشکرهای عراقی نبود و ما در عملیات والفجر ۱۰ هر پنج دقیقه از «قاطر» برای حمل بار استفاده می‌کردیم.

در همایش مذکور رونمایی از سرود «قهرمان» با حضور فرزند شهید املاکی انجام شد.