۲۲ مورد قطع عضو، ۲ تخلیه چشم و ۳ کشته/ ۴۲۱ مصدوم در حوادث چهارشنبه‌ آخر سال کشور
۲۲ مورد قطع عضو، ۲ تخلیه چشم و ۳ کشته/ ۴۲۱ مصدوم در حوادث چهارشنبه‌ آخر سال کشور

اورژانس کشور اعلام کرد در چهارشنبه آخر امسال، ۴۲۱ نفر مصدوم و ۳ نفر فوت شدند. همچنین ۴ مصدوم بسیار بدحال هستند و ۲۲ مورد نیز قطع عضو گزارش شده است.

به گزارش لنگرنیوز، مجتبی خالدی در گفت‌وگو با فارس، درباره آخرین جزئیات از وضعیت مصدومین و فوتی‌های چهارشنبه آخر سال در سطح کشور، گفت: تا این لحظه تعداد  مصدومان چهارشنبه سوری در کشور ۴۲۱ نفر  گزارش شده است که از این تعداد ۴۵ نفر زن و ۳۷۶ نفر مرد بوده‌اند.

۴ مصدوم بدحال در ICU

وی ادامه داد: ۴ مصدوم در بخش ICU بیمارستان‌ها بستری و وضعیت آنها بدحال است، ۳ نفر از این مصدومان بدحال در تهران و یک نفر در شهر گنبد بستری هستند.

ثبت ۲۲ مورد قطع عضو

خالدی گفت: تا این لحظه ۲۲ مورد قطع عضو که بیشتر مچ دست و انگشتان بوده گزارش شده است و این وضعیت در شهرهای ارومیه، کرج، رشت و تهران بیشترین مصدوم را داشته است.

۲مورد تخلیه چشم در حادثه چهارشنبه سوری

سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد: ۲ مورد تخلیه چشم نیز گزارش شده که در شهر گنبد و کرج بوده است.

۳ فوتی در تهران،ورامین و کرج

وی تصریح کرد: در میان حادثه‌دیدگان چهارشنبه آخر سال سه مورد فوتی نیز گزارش شده که در شهرهای ورامین، تهران و کرج بوده است.

میانگین سنی مصدومان و فوتی‌های کشور

خالدی گفت: میانگین سنی مصدومان چهارشنبه‌سوری در سطح کشور ۱۳ تا ۱۸ سال و سن فوتی‌ها این حادثه ۱۴ سال، ۱۷ و ۱۸ سال گزارش شده است.

دست و چشم؛بیشترین اعضای آسیب‌دیده/جوانترین و پیرترین مصدوم

سخنگوی اورژانس کشور افزود: دست و چشم بیشترین عضوی بوده که در حادثه چهارشنبه سوری امسال آسیب دیده است.

وی گفت: در میان حادثه‌دیدگان پسربچه ۲ ساله و زن ۷۰ ساله نیز به عنوان جوان‌ترین و پیرترین مصدومان دیده می‌شدند که گویا عابر پیاده بوده و یا به صورت غیر مستقیم در معرض حادثه قرار گرفتند.

خالدی همچنین هشدار داد: هنوز موادمحترقه در دست مردم وجود دارد و در نتیجه پیش بینی می شود که آمار مصدومان از این تعداد نیز بیشتر شود.

وی ضمن تأکید بر نظارت والدین بر فرزندان، از خانواده‌ها درخواست کرد که هرچه سریعتر موادمحترقه خود را به ایستگاههای آتش‌نشانی تحویل دهند.

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه سوری در سال گذشته ۴۴۱ نفر و ۳ کشته بود.