بودجه شهرداری لنگرود در سال جدید، ۱۹ درصد و بودجه عمرانی، ۲۲ درصد افزایش خواهد داشت/ احداث سالن ورزشی در سال جدید
بودجه شهرداری لنگرود در سال جدید، ۱۹ درصد و بودجه عمرانی، ۲۲ درصد افزایش خواهد داشت/ احداث سالن ورزشی در سال جدید

وی با بیان اینکه پیش بینی میشود،در سال جدید، افزایش بودجه ۱۹ درصدی و ۲۲ درصد در بخش عمران شهرداری لنگرود داشته باشیم، اظهار کرد : امید است در سال جدید که بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شد، بتوانیم خدمت صادقانه ای برای شهروندان محترم انجام دهیم و در ان راه از تمام توان خود استفاده میکنیم.

مهندس ناصر احمدی شاد ضمن تبریک سال نو به مردم شهرستان لنگرود در خصوص برخی از انتقادات در خصوص عملکرد شهرداری و شورا، جهت تنویر افکار عمومی مطالبی را به خبرنگار لنگرنیوز اعلام کرده است.

سخنگوی شورای شهر لنگرود در گفت و گو با خبرنگار لنگرنیوز گفت : بودجه پیش بینی شده شهرداری لنگرود در سال ۱۳۹۳، بیش از ۱۹ میلیارد و ۷۰۰ هزار تومان بودکه ۱۳ میلیارد مبلغ مذکور در زمان شهردار بودن ۶ ماهه مهندس افشین گلباغی تحقق یافت.

وی اظهار کرد : با توجه به شرایط جوی استان گیلان، کارهای عمرانی در ۶ ماه نخست سال انجام میشود که در نیم سال نخست سال ۱۳۹۳ و در زمان شهرداری مهندس انصاری و سرپرستی آقای شریفی اقداماتی از قبیل لوله گذاری، اقدامات فرهنگی، آسفالت خیابان ها و دفع آب های سطحی و … را انجام داده است.

مهندس احمدی شاد افزود : بودجه عمرانی شهرداری در سال گذشته حدود ۹ میلیارد تومان بود که تقریبا تمام آن در شش ماه نخست سال گذشته صرف هزینه های عمرانی شد که از این میزان تنها مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از بخش کمک های دولتی بوده و سایز مبالغ از محل دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی تحقق یافت.

سخنگوی شورای شهر لنگرود تصریح کرد : با توجه به رکود بازار و کاهش ۴۰ درصدی صدور پروانه های ساختمانی و بدهی سنوات گذشته شهرداری لنگرود، مهندس گلباغی، شهردار جوان و بومی لنگرود توانست بسیاری از مشکلات از جمله پرداخت قابل توجهی از بدهی های گذشته شهرداری را پرداخت و ان شاالله در سال جدید شاهد پیشرفت بیشتر کارهای عمرانی شهرداری در شهر باشیم.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی شورا، نظارت کامل و دقیق بر عملکرد شهرداری و سایر ادارات شهر میباشد، گفت : بیش از ۹۰ درصد پروزه های عمرانی از قبیل آسفالت، لوله گذاری، جدول گذاری و … از طریق مناقصه به پیمانکاران واجد شرایط انجام میشود که دربازگشایی پاکت های  مناقصه نماینده بازرسی، حراست شهرداری، نماینده شورا و شخص شهردار حضور دارند و یک نسخه از صورتجلسه مناقصه جهت اطلاع و نظارت بر پروژه های به شورا ارسال میشود وتمامی اعضای شورا بر چگونگی انجام مناقصه مطلع هستند.

مهندس احمدی شاد در خصوص روشنایی معابر بلوار عبدالکریمی، عنوان کرد : نصب روشنایی معابر بلوار عبدالکریمی، خیابان شهید بهشتی و بلوار لیلاکوه، با مصوبه شورا و ردیف بودجه انجام شده است.

سخنگوی شورای شهر لنگرود اضافه کرد : در زمان شهرداران گذشته تعدای از چراغ های روشنایی در خیابان عبدالکریمی نصب شده بود که از لحاظ فنی مورد تایید کارشناس برق شهرداری و اداره برق نبوده و با توجه به نظر کارشناس رسمی دادگستری برای شهروندان خطر آفرین بود به همین دلیل شهرداری با تعویض و اصلاح، موارد مطرح شده توسط کارشناسان را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه پیش بینی میشود،در سال جدید، افزایش بودجه ۱۹ درصدی و ۲۲ درصد در بخش عمران شهرداری لنگرود داشته باشیم، اظهار کرد : امید است در سال جدید که بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شد، بتوانیم خدمت صادقانه ای برای شهروندان محترم انجام دهیم و در ان  راه از تمام توان خود استفاده میکنیم.

رئیس کمیسیون عمران و برنامه و بودجه شورای شهر اضافه کرد : در سال ۱۳۹۴، پروژه های عمرانی زیادی از جمله احداث سالن ورزشی، ادامه آسفالت خیابان ها، دفع آب های سطحی کیاکلایه، بهسازی پیاده رو های سطح شهر و … در دستور کار قرار داده شده است.

در ضمن شهروندان محترم نیز میتوانند مثل گذشته، پیشنهادات و انتقادات سازنده خود را جهت بالا بردن سطح کیفی شهر به شورا از طریق شرکت در جلسات ماهانه شواری شهر که اول و پانزدهم هر ماه انجام می شود و یا به شماره ۱۳۷ اعلام کنند.