بازگرداندن ۶هزار میلیارد تومان به بیت المال / تبلیغ انتخاباتی مضحک جریان انحرافی / نظر هاشمی درباره کاندیداتوری

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در تاریخ ۲۴ خرداد ۹۲ برگزار خواهد شد. در روزهای اخیر با انتخاباتی شدن بیش از پیش فضای کشور، افراد مختلفی از احتمال کاندیداتوری خود برای ریاست جمهوری، برنامه ها و اهدافشان سخن به میان آورده اند؛ مرور این اظهارات که در رسانه ها منتشر شده است، برای شناخت

کد خبر : 2241
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 فروردین 1392 - 18:27

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در تاریخ ۲۴ خرداد ۹۲ برگزار خواهد شد. در روزهای اخیر با انتخاباتی شدن بیش از پیش فضای کشور، افراد مختلفی از احتمال کاندیداتوری خود برای ریاست جمهوری، برنامه ها و اهدافشان سخن به میان آورده اند؛ مرور این اظهارات که در رسانه ها منتشر شده است، برای شناخت بیشتر کاندیداها لازم به نظر می رسد.

 

یک قطب انتخابات خواهم بود و شک نکنید که ستاره می‌شوم!

حسن الله وردی نژاد” دبیر کل حزب اسلامی رفاه و عضو ارشد جبهه تحول گرایان ولایی اظهار داشت: مردم گسترده تر از گذشته با لبیک به فرمان مقام رهبری در انتخابات شرکت خواهند کرد. البته مدیر بودن بعضی از افراد نمی‌تواند اقبال مردمی را برای کسی فراهم نماید. ما در انتخاب احمدی نژاد دیدیم که گمنام ترین فرد پیروز انتخابات شد و دیدیم ملت توجهی به عنوان داشتن دیگر کاندیداها نداشتند.

وی گفت: من امروز اعلام می‌کنم، اگر بی‌مهری صورت نگیرد، بنده یک قطب انتخابات خواهم بود و شک نکنید که ستاره می‌شوم!.

 

هاشمی و کروبی اصلاح‌طلب بدلی هستند / نمی شود ۱۱میلیون تقلب صورت گیرد

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب اصلاح‌طلب مردم‌سالاری و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفتگویی شرایط اصلاح طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده و حضور خاتمی در انتخابات را تشریح کرد.

– ما اصلاً اصلاح‌طلب اصلی و بدلی نداریم؛ اما اگر هم اصلاح‌طلب بدلی باشد آنهایی هستند که آقای احمدی‌نژاد را روی کار آوردند؛ یعنی کسانی که در سال ۸۴ اختلاف کردند و گفتند می‌خواهیم وزن‌کشی سیاسی کنیم یعنی مهرعلیزاده،‌ معین، کروبی و هاشمی که به صورت جداگانه در انتخابات شرکت کردند.

– من از اول گفتم نمی‌شود یازده میلیون تقلب صورت گیرد اما تخلفات زیادی صورت گرفته و الان هم به این مسئله معتقدم و سه چهار بار هشدار دادم که در انتخابات بعدی تخلف می‌شود و جلوی این تخلفات را بگیرید.

– لذا من معتقدم که اصلاح‌طلبان نظام را قبول دارند در چهارچوب نظام فعالیت می‌کنند و قانون اساسی را می‌پذیرند و هر شعاری که ساختارشکنانه بوده و ضدیت با نظام و اصل جمهوری اسلامی داشته باشد حتماً با آن موضع و مرزبندی داریم.

 

میرکاظمی کاندیداتوری خود را تکذیب کرد

وزیر سابق نفت در واکنش به اعلام کاندیداتوری اش از سوی رسانه ها، گفت: من هیچ گاه اعلام کاندیداتوری نکرده ام و علاقه ای ندارم که وارد این عرصه شوم.

 

وعده حامیان مشایی برای فتح خیبر!

شواهد از افزایش تحرکات جریان انحرافی برای معرفی اسفندیار رحیم مشایی به عنوان گزینه حداکثری این جریان در روزهای آینده حکایت دارد.

افزایش فعالیت این جریان در رسانه های مجازی شاهد دیگری بر افزایش فعالیت های رسانه ای این جریان است. 
در طرح جدید این جریان تلاش می شود تا اسفندیار رحیم مشایی همپای شهدای ماندگاری چون شهید بهشتی و شهید رجایی نام برده شود. در بخشی از پوستر تبلیغاتی این جریان شعار «پیش به سوی خیبر» بزرگنمایی شده است که در این شعار خیبر استعاره ای از انتخابات است.
 
 
لاریجانی تاکنون احساس‌تکلیف نکرده

کاظم جلالی رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

بنده مطلعم که فشار بر آقای لاریجانی برای حضور در انتخابات بسیار زیاد است و درخواست‌هایی از سوی علما، شخصیت‌ها و چهره‌های سیاسی و تشکل‌های مردمی از وی می‌شود.

وی افزود: تا این ساعت که من با شما گفتگو می‌کنم آقای لاریجانی در مقابل این فشارها جواب منفی داده و اعلام کرده که من هیچ تکلیفی را برای حضور در انتخابات احساس نمی‌کنم.

وی گفت: آقای ابوترابی و باهنر هم از اعضای فراکسیون هستند اما در مورد کاندیداتوری خودشان به تشخیص تشکل‌های خارج از مجلسشان تصمیم گرفتند تا در انتخابات حضور یابند.

 

همه سلایق در دولت من حضور دارند/ به زودی معاون اول خود را معرفی می‌کنم

محمد سعیدی‌کیا، مهندس ۶۶ ساله‌ای که در عموم دولت‌های ۳۴ سال گذشته سمت وزارت داشته و جالب آنکه خودش معتقد است در دولت‌های دوم رؤسای جمهور، تحمل نشده است.
سعیدی‌کیا عزم خود را برای حضور تا لحظه آخر انتخابات ریاست جمهوری جزم کرده است و به گفته خود حاضر نیست به نفع هیچ کس کنار بکشد.

وی در نخستین نشست انتخاباتی خود گفت: من تا اکنون در طول این ۳۴ سال حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ حکم گرفته‌ام که هیچ شائبه‌ای در این حکم‌ها شکل نگرفته است. تضمین آینده، نگاه به گذشته است.

مواضع دولت بر اساس برنامه‌ریزی تهیه شده است و ضمانت تحقق آن عملکرد گذشته من است. من از همه سلایق وفادار به نظام و نخبگان استفاده می‌کنم و معتقدم در هر تصمیم‌گیری باید با مخاطبان آن حوزه مشورت کرد. من از مشارکت افکار مردم در هر حوزه‌ای استفاده می‌کنم

سعیدی کیا با بیان اینکه شعار انتخاباتی من آرامش و انسجام ملی، همکاری جهانی در دولت انقلاب اسلامی است، گفت: این دولت معتقد است خط مشی اساس و اداره کشور باید بر اساس انقلاب و جمهوری اسلامی و پیرو ولایت فقیه و طرفدار مردم باشد.

سعیدی‌کیا همچنین در رابطه با نقاط قوت و ضعف دولت فعلی گفت: نقطه قوت این دولت شناخت کشور و سفرهای استانی بوده است. البته می‌شد موثرتر واقع شود.
وی افزود: نقطه ضعف این دولت نیز بی‌توجهی به برنامه است و این دولت به برنامه‌ریزی اعتقاد خاصی ندارد که نمونه‌اش تغییر شکل سازمان مدیریت بوده است. در دولت آینده باید این سازمان احیا شود.

سعیدی کیا ادامه داد: من در ۴ دولت کار کردم و در این سال‌ها هیچ شائبه‌ای در مورد افراد زیردستم به وجود نیامد و تضمین آینده من که جریان انحرافی در دولت به وجود نیاید همین گذشته من است.

 

حسن روحانی: حذف رقیب و منتقد اشتباه است

حسن روحانی در حال آماده کردن خود برای ورود به صحنه انتخابات است. او خود را شخصیتی فراجناحی و معتدل می داند. وی درباره فعالیت های انتخاباتی و اهداف خود گفته است:

اگر احساس کنم که می‌توانم مشکلات کشور را حل کنم در انتخابات حضور پیدا می‌کنم. بر سر راه تحقق عملکرد فراجناحی دو مانع بزرگ وجود دارد؛ یکی تفکر حذفی است و دیگری میدانداری افراطیون دوجناح. در واقع برخی فکر می‌کنند می‌شود جناح مقابل را حذف کرد. این تفکر بسیار خطرناک و از نظر من کاملا نادرست است. حذف رقیب حتی اگر امکان‌پذیر باشد -که از نظر من نیست- به نفع کشور نخواهد بود. رقیب و منتقد خوب در عالم سیاست نعمت بزرگی است چرا که اگر رقیب نداشته باشیم نمی‌‌‌‌توانیم سیاست‌های خود را سالم به پیش ببریم

افراطیون همیشه و در همه وقت مانع کار درست بوده‌‌اند. ممکن است طرف مقابل ایرادی داشته باشد. افراطیون بلافاصله آن را تبدیل به کفر و خیانت و بریدگی و وابستگی به خارج می‌کنند در حالی که تند قضاوت کردن، متهم کردن طرف مقابل، نکات مثبت را فراموش کردن و نقاط منفی را بزرگ جلوه دادن نه اخلاقی است و نه داخل قواعد سیاسی می‌گنجد.

من «تعویض‌های اتوبوسی» را اصلا نمی‌پسندم و عمیقا اعتقاد دارم دولتی می‌تواند موفق باشد که شایسته‌سالار باشد. اشکال ندارد در راس دولت فردی از یک جناح خاص باشد اما حتما باید اندیشه‌اش فراجناحی و معطوف به اداره کشور باشد و از همه افرادی که اهل فکر و نظرند استفاده کند

 

من از طیف هاشمی نیستم / مشائی و خاتمی تایید صلاحیت نمی‌شوند

حجت الاسلام علی فلاحیان وزیر اسبق اطلاعات و رئیس جبهه اصولگرایان مترقی رسما کاندیداتوری خود را اعلام کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری به تبیین برنامه های خود پرداخت و گفت: یکی از شعارهای ما این بوده که می‌خواهیم یک کشور پیشرفته اسلامی داشته باشیم که الگوی دیگر کشورها باشد و سایر کشورها را با خودمان متحد کنیم و جلوی آمریکا و اروپا بایستیم.
در رابطه با مفاسد اقتصادی نیز در زمان وزارتم مبارزات زیادی داشتیم اما اعلام نمی‌کردیم و علتش این بود که بر اساس نظر سنجی‌ها ۷۵ درصد مردم نسبت به دولت ناراضی و بی‌اعتماد می‌شدند.

برخی آقایان برای اینکه ما مطرح نشویم می‌گویند وی از طیف هاشمی است، طیف هاشمی یعنی چه، چرا این حرف‌ها را می‌زنند، من از طیف هاشمی نیستم.
ما کارهای زیادی در آن دوره انجام دادیم و بیشترین مبازره را با برخی مسائل داشتیم و حتی با فائزه برخورد کردیم.
در دوران تصدی گری‌ام در وزارت اطلاعات، هر روز با صدا و سیما دعوا داشتیم و به آقای لاریجانی می‌گفتیم شما ذائقه مردم را عوض می‌کنید و آنها را پای ماهواره می‌نشانید.

 

۶ هزار میلیارد تومان بیت المال برگرداندیم

حجت الاسلام پورمحمدی درخصوص انتخابات ریاست جمهوری گفت: نه کسی می تواند جلوی انجام انتخابات در کشور را بگیرد و نه کسی قدرت دارد نتیجه آرا را تغییر دهد. مطمئنا در کشور ما آرا وابسته به صندوق است و هر آنچه که در صندوق است بدون تغییر اعلام خواهد شد. من فکر می کنم که الان صندوق ناموس کشور ماست و نظام نه به کسی اجازه تعرض به صندوق را خواهد داد و نه به آرای مردم.

امسال بزرگترین پرونده ها کنترل بانک ها بود. به نظر من امسال سال بسیار موفق و برجسته ای در ساماندهی به بانک ها بود. یک سری از بانک های خصوصی، صندوق های تعاون اعتبار، موسسات مالی اعتباری، قرض الحسنه ها را که نظام پولی و مالی ما را به هم ریخته بودند در سطح وسیعی کنترل کردیم. به بانک مرکزی فشار آوردیم. شاید ظرف ۱۵ روز آخر سال ۴ – ۵ هیات مدیره بانک ها آمدند پیش من و از ما مهلت می خواستند اما ما کارمان را به طور جدی دنبال می کنیم.

امسال به طور میانگین ۶ هزار میلیارد تومان بیت المال برگرداندیم در حوزه های مختلف. اینها شامل معاملاتی می شود که باطل کردیم، زمین هایی بوده که بازگرداندیم.

 

هاشمی: بعد از دیدار با رهبر انقلاب درباره کاندیداتوری‌ام اظهارنظر می‌کنم

هفت تن از نمایندگان مجلس با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند.

هاشمی رفسنجانی نیز در این دیدار طی سخنان کوتاهی گفته است: بنده در آینده خدمت مقام معظم رهبری خواهم رسید و پس از آن بیشتر در خصوص انتخابات صحبت خواهم کرد.

 

آنچه که ملاک عمل است، رأی آحاد مردم است

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی در حرم مطهر امام رضا علیه السّلام فرمودند: این‌جور نیست که کسی بیاید نسبت بدهد که رهبری نظرش به فلان است، به بهمان نیست. اگر چنین نسبتی داده شد، این نسبت درست نیست. البته این روزها با این وسائل عجیبِ رسانه‌ایِ کنونی ــ‌ این پیامک‌ها و امثال اینها ــ متأسفانه حرفهای گوناگون، نسبت‌های گوناگون به اشخاص گوناگون، رواج دارد.

… “نگاه کنید، تشخیص بدهید، اصلح را بشناسید و برای ادای تکلیف، اسم او را به صندوق رأی بیندازید. البته هرکسی ویا فعالان سیاسی می‌توانند دیگران را هم با نظر خودشان هم‌رأی کنند ــ این اشکالی ندارد ــ اما از حقیر کسی چیزی در این زمینه نخواهد شنید. درعین‌حال مردم می‌توانند به همدیگر بگویند، سفارش کنند، تأکید کنند، توصیه کنند، یکدیگر را توجیه کنند و به هم کمک کنند برای شناخت اصلح. به‌هرحال آنچه که ملاک عمل است، رأی آحاد مردم است”.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.