ضرورت حفظ پارک‌ها و نقاط جنگلی گیلان در روز طبیعت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان بر ضرورت حفظ و نگه‌داری پارک‌ها، مرتع و نقاط جنگلی این استان تأکید کرد.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از فارس، داود زارع صبح امروز در جریان بازدید از پارک جنگلی این شهرستان با اشاره به فرا رسیدن روز طبیعت اظهار کرد: استفاده بهینه از طبیعت و فضای جنگلی گیلان مورد تأکید است.

وی با بیان اینکه گیلان متعلق به تمام مردم ایران است، افزود: از گردشگران و مسافران نوروزی می‌خواهیم نسبت به طبیعت و منابع ‌طبیعی گیلان مهربان‌تر باشند و در نگه‌داری آن بکوشند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه مردم باید طبیعت سالم را نگه‌دارند، خاطرنشان کرد: از هموطنان می‌خواهیم در روشن کردن آتش دقت لازم را داشته باشند و در مناطق جنگلی استان آتش روشن نکنند.

این مسئول با اشاره به اینکه زیبایی و سرسبزی گیلان باید توسط مردم حفظ شود، متذکر شد: طبیعت به معنای پاکیزگی، زیبایی و طراوت است و در حفظ و نگه‌داری آن همه باید بکوشیم.

زارع، پارک‌های جنگلی گیلان در روز طبیعت را مملو از جمعیت خواند و یادآور شد: نقاطی برای روشن کردن آتش در نظر گرفته شده و مسافران و گردشگران پس از اطمینان از خاموش شدن آتش اقدام به ترک مکان کنند.

وی با اعلام خط ارتباطی ۱۵۰۴ منابع طبیعی گیلان، یادآور شد: این خط به صورت شبانه‌روزی در اختیار مردم طبیعت‌دوست و هموطنان گیلان است تا در صورت برخورد با هرگونه تخریب، تصرف و تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی و یا مشاهده حریق‌های احتمالی در سطح جنگل مراتب را به یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری این استان اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن توسط عوامل یگان رسیدگی شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در پایان بر ضرورت حفظ و نگه‌داری محیط زیست و مناطق جنگلی این استان در روز طبیعت تأکید کرد.