سخنگوی نتانیاهو: توافق لوزان شبیه توافق با کره شمالی است
سخنگوی نتانیاهو: توافق لوزان شبیه توافق با کره شمالی است

به گزارش لنگرنیوز ، سخنگوی نتانیاهو توافق لوزان را به توافق با کره شمالی تشبیه کرد. به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفته است توافق لوزان سبب به مخاطره افتادن بقای اسرائیل می شود. مارک رگو سخنگوی نتانیاهو گفته است چارچوب توافق شده به ایران این امکان را می […]

به گزارش لنگرنیوز ، سخنگوی نتانیاهو توافق لوزان را به توافق با کره شمالی تشبیه کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفته است توافق لوزان سبب به مخاطره افتادن بقای اسرائیل می شود. مارک رگو سخنگوی نتانیاهو گفته است چارچوب توافق شده به ایران این امکان را می دهد تا زیرساختهای هسته ای اش را حفظ کند.

مارک رگو در این خصوص گفت:« به نظرما، این توافق بسیار خطرناک است. به نظرما، این توافق حرکت در مسیر اشتباه است. چارچوب مورد توافق، پایه و اساسی برای توافق نهایی با ایران می شود. به نظرما، این توافق همانند توافق با کره شمالی است.

باید بخاطر داشت که در دهه هزار و نهصد و نود، کره شمالی توافقی را امضاء کرد و متعهد شد که در مسیر منع اشاعه هسته ای گام بردارد اما این کشور برنامه هسته ای اش را به صورت دست نخورده نگاه داشت.

کره شمالی به اشاعه هسته ای پرداخت و وسایل هسته ای اش را آزمایش کرد و در حال حاضر، حوزه شرق آسیا را تهدید می کند. ایران در مقایسه با کره شمالی بسیار بسیار خطرناک تر است.»