انتخابات آزاد یا همان رمز تقلب

با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری یازدهم  هاشمی همان راه گذشته خود را پیش گرفته است. آقای هاشمی رفسنجانی در پاییز ۸۷ با تک جملاتی دو پهلو و گاهی بسیار صریح شبهه افکنی در سلامت انتخابات ۸۸ را کلید زد. هاشمی در همایش ۳۰ سال قانون گذاری در ایران بی پرده سخن گفت: […]

با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری یازدهم  هاشمی همان راه گذشته خود را پیش گرفته است. آقای هاشمی رفسنجانی در پاییز ۸۷ با تک جملاتی دو پهلو و گاهی بسیار صریح شبهه افکنی در سلامت انتخابات ۸۸ را کلید زد. هاشمی در همایش ۳۰ سال قانون گذاری در ایران بی پرده سخن گفت: اگر مردم احساس کنند رأیشان در سرنوشتشان بی اثر است و متولیانی پیدا شوند که رأی آنها را هر جوری که می‌خواهند، بخوانند آنگاه دلسرد می‌شود. تذکرات دلسوزانه رهبری در اولین روز سال ۸۸ نیز در تغییر روند هاشمی  موثر واقع نشد. رهبری در جمع مردم فرمودند: من مى‌بینم بعضى‌ها در انتخاباتى که دو سه ماه دیگر انجام خواهد گرفت، از حالا شروع کرده‌اند به خدشه کردن. این چه منطقى است؟ این چه فکرى است؟ این چه انصافى است؟

 

تنها هفت روز پس از سخنان صریح امام خامنه ای، بار دیگر هاشمی در تریبون نماز جمعه به همان رویه قبلی خود ادامه داد و از لزوم اطمینان بخشی به مردم گفت: قطعاً حضور مردم در انتخابات با اطمینان به اینکه رأی شان اثر خود را دارد، تضمین خواهد شد به شرط اینکه بر اساس تاکید رهبر انقلاب، مسئولان، انتخابات را صحیح برگزار کنند و شکی نیست که مردم هم خواستار انتخابات صحیح هستند و کسی انتخابات مغلوط نمی خواهد.

 

هاشمی با زیرکی حتی از انتساب صحبت های خود به رهبری نیز غفلت نکرد. هاشمی که اصرار داشت از تریبون نماز جمعه صحبت های غبار انگیز خود را بیان کند در اولین نماز جمعه اردیبهشت ۸۸ بار دیگر نشان داد که تغییر پذیر نیست. او دوباره در سلامت انتخابات تشکیک کرد: در این دو ماه تا انتخابات باید به طور جدی تلاش شود تا همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند، سلامت انتخابات برای مردم مشخص شود تا با خیال راحت بروند و رأی دهند.

 

نتیجه این شبهه افکنی های حساب شده در تاریخ ۷ اردیبهشت منجر به تشکیل کمیته هماهنگی شوراهای راهبردی انتخاباتی کروبی و موسوی با هدف  صیانت از آرای مردم  شد. جایی که مهدی هاشمی به عنوان نماینده تام الاختیار پدر بود و شاید همان جا بود که رمز تقلب شکل گرفت. با گذشت ۵ روز از نماز جمعه هاشمی، مقام معظم رهبری در دیدار  جمعى از معلمان، پرستاران و کارگران در اردیبهشت ۸۸ صریح تر با برخی اشخاص بی انصاف صحبت کردند. ایشان فرمودند: دشمن خدشه می کند. از دشمن انتظارى هم جز دشمنى نیست؛ بى‌توقعى از دوستان است. بى‌توقعى از کسانى است که جزو این ملتند؛ واقعیات را دارند مى‌بینند؛ مى‌بینند که این انتخابات چگونه سالم و متقن انجام می گیرد، در عین حال، همان حرفى را که دشمن می زند، اینها هم می زنند! من انتظارم این است: کسانى که با ملت ایرانند، جزو ملت ایرانند، توقع دارند ملت ایران به آنها توجه کنند، اینها دیگر علیه ملت ایران حرف نزنند و انتخابات ملت ایران را زیر سؤال نبرند. مرتب تکرار نکنند که آقا این انتخابات سالم نیست؛ انتخابات، انتخابات نیست. چرا دروغ می گویند؟ چرا بى‌انصافى می کنند؟ چرا؟ چرا ناسپاسى می کنند؟

 

اکبر هاشمی ۳ بهمن ۸۹ در دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان اعتراف کرد هرگز از مواضع دشمن شاد کن آخرین نماز جمعه خود پشیمان نشده و تصریح می کند: در خصوص مسائل کشور مواضع خود را به صورت مشخص در آخرین حضورم در نماز جمعه تهران اعلام کردم و اکنون نیز به آن معتقدم. هاشمی نشان داد هنوز با هاشمی ۲۰۰۹ تفاوت نکرده است. بلکه تنها ترفند انتخاباتی ایشان متفاوت شده است. او که هنوز شعار های مردم در یوم ا… ۹دی را نشنیده است و پیام آنها در ۲۲ خرداد ۸۸ را درک نکرده در روز ۲۵ تیرماه امسال در دیدار جمعی از اعضای انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز، عنوان کرد: برگزاری قانونی، شفاف و آزادانه همه مراحل انتخابات آینده ریاست جمهوری، اعتماد و امید را بیش از پیش در عرصه عمومی، گروه‌ها و نیروهای وفادار به انقلاب و قانون اساسی جاری خواهد ساخت و از این طریق می‌توان امیدوار بود تا دشمنان نظام اسلامی در رسیدن به اهداف پلید خود ناکام گردند. عالیجناب که دیگر سنگر امامت جمعه را از دست داده است،  بار دیگر در دیدار اعضای شورای عمومی انجمن اسلامی دانشکده فنی دانشگاه تهران از رمز فتنه آینده رونمایی کرد و با تأکید بر مواضع قبلی خود گفت: برگزاری انتخابات آزاد، شفاف و منطبق بر قانون اساسی می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات کشور را حل و علاوه بر افزایش اعتماد مردم و دوستداران نظام، دشمنان خارجی کشور را در بسیاری از زمینه‌ها خلع سلاح و مأیوس گرداند.

 

امیدواریم آقای هاشمی این بار پیام بیانات اخیر رهبری را گرفته باشند و ولایت مداری را در عمل ثابت نمایند. امام خامنه ای حجت را بر همگان تمام نمودند و دوستان غافل را به پر نکردن جدول دشمن فرا خوانند: این را از حالا همه بدانند، آن کسانى که ممکن است از سر دلسوزى، راجع به انتخابات یک توصیه‌هاى عمومى بکنند که آقا انتخابات اینجورى باشد، آنجورى نباشد، حواسشان باشد به این مقصود دشمن کمک نکنند؛ مردم را از انتخابات مأیوس نکنند، هى نگویند انتخابات باید آزاد باشد. خب، معلوم است که انتخابات باید آزاد باشد. ما از اول انقلاب تا حالا سى و چند تا انتخابات داشته‌ایم؛ کدامش آزاد نبوده است؟… هى تکیه بکنند، هى بگویند، هى تکرار کنند و یواش یواش این ذهنیت را به خیال خودشان در مردم به وجود بیاورند که خب، این انتخابات فایده‌اى ندارد؟ این یکى از خواسته‌هاى دشمن است./محمد کیانی/جهادی نیوز