این ما نیستیم که کارخانه ها و پل ها را در یمن بمباران می کنیم!
این ما نیستیم که کارخانه ها و پل ها را در یمن بمباران می کنیم!

به گزاش لنگرنیوز ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس مطبوعاتی در پاکستان، خواستار توقف بمباران یمن شد.

به گزاش لنگرنیوز ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس مطبوعاتی در پاکستان، خواستار توقف بمباران یمن شد.

به گزارش خبرنگار «انتخاب» ، ظریف در پاسخ به سئوال خبرنگاری در مورد پیشنهادی که ایران برای حل بحران یمن به پاکستان آورده است، گفت: در رابطه با یمن، انچه ما روز گذشته به برادران ترک در تهران، امروز در مسقط گفتیم و فردا با نخست وزیر پاکستان در میان خواهیم گذاشت، این است «اتش بس، اجازه انجام کمک بشردوستانه، گفنگوی داخلی در یمن، تشکیل دولت فراگیر».وی افزود: البته این موارد بستگی به خود یمنی ها دارد تا ان ها را انجام دهند، ما ما تنها می توانیم به عنوان همسایه و کشوری د منطقه نقشی تسهیل کننده داشته باشیم.

ظریف در پاسخ به سئوالی که عربستان ایران را متهم به کمک تسلیحاتی به حوثی ها می کند، گفت: این مسائل حقیقت ندارد، این ما نیستیم که در حال بمباران یمن هستیم، و این هواپیماهای ما نیستند که پل ها، بیمارستان و کارخانه ها را مورد هدف قرار می دهند.

وی افزود: ما می خواهیم این بمباران ها و بحران پیش آمده متوقف شود، کشورهای باید از نفوذ خود استفاده کنند تا گفتگویی در داخل یمن برای حل این بحران شکل گیرد.

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: کشورهای منطقه باید با هم همکاری کنند تا به بحران یمن پایان دهند.

ظریف تصریح کرد: باید راه حلی سیاسی برای بحران یمن یافت شود که منجر به تشکیل دولتی جامع در این کشور شود.

وی در ادامه ضمن هشدار نسبت به افراط گرایی در منطقه اظهار داشت: ما از تلاش ها برای افزایش همکاری برای ایجاد صلح در منطقه با همکاری افغانسان حمایت می کنیم.

ظریف اضافه کرد: افغانستان، پاکستان و ایران با چالش های مشترکی مانند تروریسم مواجه هستند.

وی ادامه داد: نفوذ گروه های افراط گرا به افغانستان مانند القاعده و بویژه داعش تهدیدی جدی برای همه به حساب می آیند. ما باید با یکدیگر همکاری کرده تا با آنها مقابله کنیم.