کتاب «نبردهای پیروز» از خاطرات سردار سلیمانی منتشر شد

کتاب «نبردهای پیروز» حاصل مصاحبه عباس میرزایی با رزمندگان عملیات ثامن‌الائمه(ع) و طریق‌القدس از‌سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است. بخشی از این کتاب به روایت خاطرات حاج قاسم سلیمانی اختصاص دارد. به گزارش لنگرنیوز ، کتاب «نبردهای پیروز» حاصل مصاحبه عباس میرزایی با رزمندگان عملیات ثامن‌الائمه(ع) و طریق‌القدس از‌سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده […]

کتاب «نبردهای پیروز» حاصل مصاحبه عباس میرزایی با رزمندگان عملیات ثامن‌الائمه(ع) و طریق‌القدس از‌سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است. بخشی از این کتاب به روایت خاطرات حاج قاسم سلیمانی اختصاص دارد.

به گزارش لنگرنیوز ، کتاب «نبردهای پیروز» حاصل مصاحبه عباس میرزایی با رزمندگان عملیات ثامن‌الائمه(ع) و طریق‌القدس از‌سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است. بخشی از این کتاب به روایت خاطرات حاج قاسم سلیمانی اختصاص دارد.

 

کتاب «نبردهای پیروز» حاصل مصاحبه عباس میرزایی، نویسنده کتاب با بیش از ۱۱۰ نفر از رزمندگان شرکت‌کننده در عملیات ثامن‌الائمه(ع) و نزدیک به ۱۴۰ مصاحبه با رزمندگان حاضر در عملیات طریق‌القدس است که به تازگی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله در این نبردها را سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس به‌عهده داشته و به همین دلیل بخشی از روایت این کتاب مربوط به خاطراتی است که از زبان وی بیان شده‌ است.

 

این کتاب بخشی از تاریخ شفاهی دفاع مقدس به حساب می‌آید و نویسنده برای مستندکردن روایت این کتاب تنها به انجام مصاحبه‌های حضوری با افراد بسنده نکرده و به منابع تاریخی تکمیل کننده همچون نوارهای ضبط‌‌شده از بیسیم عملیات در زمان جنگ، کتاب‌های از پیش منتشر‌شده و مصاحبه‌های صدا و سیمای مرکز استان کرمان با رزمندگان در زمان جنگ نیز رجوع کرده‌ است.

 

کتاب «نبردهای پیروز» به‌لحاظ زمانی وقایع شهریور سال ۱۳۶۰ تا بهمن ماه همان سال را در بر می‌گیرد و از بخش‌های مختلفی همچون استان کرمان در نبرد ثامن‌الائمه، با گردان شهید بهشتی از کرمان تا آبادان، استان کرمان در نبرد بزرگ شرق کارون، به‌سوی نبرد طریق‌القدس و حماسه سابله تشکیل شده‌ است.

منبع : روزنامه جوان