مجوز تأسیس ۶ دهیاری جدید در لنگرود صادر شد

بخشدار مرکزی لنگرود از صدور مجوز تأسیس دهیاری جدید در شش روستای این بخش خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز، محمد رنجبر در جلسه شورای مشورتی استقبال از سفر رئیس جمهور به گیلان اظهار کرد: امسال با توجه به نام‌گذاری «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» توسط مقام معظم رهبری باید با مدیریت جهادی و تدبیر لازم در برطرف ‌کردن مشکلات و پیشرفت امور تلاش کنیم.

وی نام‌گذاری سال‌ها توسط مقام معظم رهبری را نقشه راه برای تمام ملت ایران عنوان کرد و افزود: همدلی و همزبانی بین دولت و ملت موجب یأس دشمنان نظام اسلامی می‌شود.

بخشدار مرکزی لنگرود به سفر رئیس جمهور در ۲۶ فروردین ماه جاری به گیلان اشاره کرد و گفت: امسال نخستین سفر استانی رئیس جمهور به گیلان است و می‌تواند دستاوردهای خوبی برای برطرف کردن مشکلات استان به‌ویژه شهرستان لنگرود داشته باشد.

رنجبر سفر رئیس جمهور به گیلان را نماد واقعی همدلی و همزبانی بین دولت و ملت خواند و بیان کرد: همدلی و همزبانی می‌تواند زمینه پیشرفت و رشد کشور برای رسیدن به اهداف عالی نظام را فراهم کند.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی مردم ولی‌نعمت مسئولان هستند، تصریح کرد: مردم در مقابل سختی‌ها همواره در کنار دولت هستند و مسئولان را یاری می‌کنند.

بخشدار مرکزی لنگرود در ادامه دهیاران و شوراها را حلقه ارتباطی بین مردم و مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: پیگیری مشکلات مردم و ارائه آن به مسئولان می‌تواند در برطرف کردن مشکل روستائیان و پیشرفت روستاها تاثیرگذار باشد.

رنجبر اعتمادسازی و درک متقابل بین دهیاران و شوراهای اسلامی با مردم را امری مهم برشمرد و یادآور شد: همدلی بین دهیاران و مردم به کاهش مشکل روستائیان کمک می‌کند.

وی با اشاره به نیمه‌فعال بودن تعاونی دهیاران بخش مرکزی لنگرود، اظهار کرد: امسال تلاش می‌کنیم تعاونی مذکور در راستای توسعه روستاها، فقرزدایی و استفاده از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های روستاهای منطقه فعال شود.

بخشدار مرکزی لنگرود به فعالیت ۲۱ دهیاری در این بخش اشاره کرد و افزود: مجوز تأسیس دهیاری جدید در شش روستا صادر شده ضمن اینکه صدور مجوز برای هفت روستا در حال مکاتبه است.

رنجبر با تاکید بر توجه دهیاران به ساخت ‌و سازهای بی‌رویه در روستاها، متذکر شد: دهیاران نخستین سطح مدیریتی در روستاها محسوب می‌شوند و در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی اثرگذار هستند.

وی به مشکل آب زراعی روستاهای بخش مرکزی لنگرود اشاره کرد و گفت: بازسازی پمپ‌های آب برای تامین آب کشاورزی روستائیان نیازمند ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار است.