دلواپسان یکی از مشکلات مسیر مذاکرات هستند!!

مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در لاهیجان طی اظهاراتی دلواپسان را مانعی در برابر مذاکرات هسته ای عنوان کرد.

کد خبر : 23529
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 فروردین 1394 - 23:20

به گزارش «لنگرنیوز» به نقل از «لاهیجان» ،حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور عصر امروز در لاهیجان با بیان اینکه اگر نگاهی به کشورهای منطقه کنیم متوجه می شویم که انقلاب مصر مصادره شد و حرکت های آزادی بخش در کشورهای مختلف تحت عنوان بهار عربی و بیداری اسلامی دچار آسیب شدند گفت: انقلاب اسلامی همچنان با قدرت پیش می رود،چون تکیه بر فرد یا گروه خاصی ندارد و تکیه گاه این انقلاب دوش مردم ایران است.

انصاری با بیان اینکه اگر حضور حماسی و آگاهانه مردم در خرداد سال ۹۲نبود امکان نداشت که از آن هم خطراتی که ایران را تهدید می کرد به نقطه ثبات امروز برسد افزود: مردم در یک رقابت گسترده ،با نهایت هوشمندی و امانت داری قول کاندیدای ریاست جمهوری را شنیدند و از میان گفتارهای نیکو،نیکوتر و حَسن را برگزیدند و احسن را انتخاب کردند و دولت تدبیر و امید را برسر کار آوردند.

وی افزود:پس از این انتخاب مردم بود که پرچم دفاع از عقلانیت و حرکت بر مدار مشورت و میدان دادن به کارشناسان به دست رئیس جمهور مردمی برافراشته شد.

انصاری با اشاره به توافقات هسته ای با بیان اینکه شب ها و روزهای سختی بر سرداران دیپلماسی ایران گذشت افزود:گاهی هیئت آمریکایی با صد نفر پشت صحنه مذاکرات شرکت می کردند.

وی با بیان اینکه ما به دنبال کلاه گذاشتن بر سر کسی نیستیم اما امروز منطق حقوقی و توان دپیلماسی به گونه ای است که جریان مخالف مذاکره بیان می کنند که تیم مذاکره کننده ایران بر سر گروه ۵+۱ کلاه گذاشته است گفت: این دلیل موفقیت تیم مذاکره کننده ایرانی است که طرف مقابل خیال می کند سرش کلاه رفته است.

انصاری با بیان اینکه نتیجه دیپلماسی این شد که منطق حقوق هسته ای و اصل غنی سازی ایران پذیرفته شده است گفت:توسعه تحقیقات ،مرکز آب سنگین اراک با کارآیی بهتر ،حفظ توان بالقوه فردو به عنوان یک مرکز تحقیقات هسته ای در این توافقات پذیرفته شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه برخی از مرتجعین منطقه در آمریکا شوکه شدند و برای سنگ اندازی رایزنی های فراوان می کنند گفت:جمهوری اسلامی ایران حرف خود را زده و از هفته آینده کارزار برای تبدیل شدن بیانیه به توافق نامه ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه پیشرفت های خوبی در مرحله اول (ژنو)به دست آمد حال بعضی ها می گویند در این مدت که مذاکره کردید چه به دست آوردید گفت:باید به آنها بگوئیم که اگر مذاکره نمی کردیم چه به دست می آوردیم.

انصاری گفت:نتیجه مذاکره توقف تحریم های مکرر ،اثبات حق هسته ای ایران ،آزاد شدن بخشی ازدارایی های بلوکه شده ایران ،رفع تحریم کشتی رانی و سایر تحریم ها می باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما به کسانی که نظر دیگری دارند و به اصلاح دلواپس می باشند احترام می گذاریم گفت: البته دلواپس ها دو دسته هستند.دلواپس های واقعی که سوال دارند و دلشان می سوزد و همانطور که آقا فرمودند پاسخ آنها داده می شود؛و افرادی که به هردلیل بهانه می گیرند.

وی با بیان اینکه در دو هفته اخیر دکتر ظریف به جای استراحت تعطیلات نوروزی از این مجلس به آن مجلس و از این جلسه به آن جلسه رفتند و در مجلس گزارش بسیارخوبی دادند و بسیاری از دوستانی که سوال داشتند قانع شدند افزود:اما یک اقلیتی هم هستند به هرحال با هر انگیزه ای،برای هر چیزی که انجام می شود باید بهانه در بیاورند و متاسفانه گاهی صدای این ۵درصد در برخی رسانه ها بلندتر از صدای نود و پنج درصد مردم ایران است.

انصاری افزود:احیانا این افراد از امکان رسانه ای بیش از حامیان مذاکرات برخوردارند،ولی بالاخره این هم یکی از مشکلات مسیر مذاکرات است که حل می شود.

انصاری با بیان اینکه مهار تورم و خروج از رکود در دستور کار دولت قرار دارد و رشد منفی طی دو سال گذشته به رشد مثبت ۲ رسید که کار بسیار بزرگی بود افزود: مهار تورم از ۴۳ درصد طی ۲۰ماه و رساندن به ۱۵ درصد یک معجزه اقتصادی است که دولت با تدبیر این کار بزرگ را انجام داد.

وی با بیان اینکه امروز دولت متهم می شود که دو میلیارد دلار کالای اساسی توسط شرکت های دولتی وارد کرده و این رانت ایجاد کرده است گفت: رانت برای چه کسی ایجاد شده است.

انصاری افزود:شرکت دولتی برای ایجاد ذخیره استراتژیک،کالا وارد کرده و پولش هم به جای خودش که برای مهار آبها است برگشته است و هشت میلیارد دلار برای بحث مهم آب طی ۳ سال باید هزینه کند و امروز ایران به لحاظ ذخایر کالاهای استراتژیک در بهترین وضعیت تاریخ خود قرار دارد.

معاون پارلمانی دولت با بیان اینکه نشاط سیاسی در کشور و تعامل بین قوا که مخدوش شده بود سامان یافت و تعامل ما براساس دستور رئیس جمهور به صورت حداکثری بوده است افزود:اگر گاهی تندروی بوده شرایط مجلس است که اقلیت و اکثریت دارد و نماینده آزاد است ولی دولت خیلی آرام و با متانت و با احترام به حق قانونی نمایندگان احترام می گذارد و اگر کارت زردی هم بر اثر اشتباه داوری داده شد به دیده منت پذیرفته و کار را به جلو می برد.

انصاری درادامه با بیان اینکه دولت قطار خارج شده از ریل بخش های مدیریتی و اقتصادی را به ریل اصلی برگرداند و در مسیر هموار حرکت کرد افزود:دولت برای سال ۹۴ برنامه اساسی با محوریت ادامه مهار تورم،رونق اقتصادی،ایجاد اشتغال پایدار خواهد بود.

انصاری در پایان خطاب به مدیران شهرستان لاهیجان با بیان اینکه توانایی مدیر اسلامی باید خلق مزیت و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود است گفت:استان گیلان با ظرفیت های عظیمی که دارد نباید مشکل اقتصادی داشته باشد بلکه باید بخش عمده ای از مشکل اشتغال استان های همجوار را باید تامین کند.

وی با بیان گردشگری لاهیجان مزیت بزرگی است و شهرداری لاهیجان نبایدبه لحاظ منابع مالی احساس کمبود داشته باشد افزود:در حوزه گردشگری و در آمدزایی کارهایی زیادی می تواند انجام گیرد.

انصاری با بیان اینکه در منطقه خاورمیانه مسلمانان ثروتمندی زیادی هستند که به لحاظ شرایط ویژه دریا در کشورهای غیراسلامی از خیر آن می گذرند افزود: این فرصت بسیار خوبی برای ایجاد مناطق گردشگری اسلامی است.

وی با بیان اینکه باید راه برای ورود سرمایه گذار خارجی به ایران هموار شود افزود:دهه اول انقلاب نگرش های مارکسیستی در منطقه شمال کشور باعث شد که توسعه شمال کشور متوقف شود و ندای دولت سالاری حاکم شود و باید این نقیصه برطرف شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.