بیرون کشیدن خبرنگار از جلسه معاونان علوم پزشکی به دلیل کمبود جا

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان تنها خبرنگار حاضر در جلسه معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در لنگرود را به دلیل کمبود «جا» از جلسه بیرون کشید و مانع از پوشش خبری این نشست شد.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از فارس، نخستین همایش ملی اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی به میزبانی گیلان در دانشگاه پرستاری و مامایی لنگرود به مدت سه روز برگزار شد.

خبرنگار فارس تنها خبرنگار حاضر در جلسه گردهمایی معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی بود که توسط معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان به دلیل کمبود «جا» از جلسه بیرون کشیده شد.

حیدرزاده در اعتراض خبرنگار که وی مانع از پوشش اخبار جلسه مذکور شده بود، تنها اظهار کرد که «وقتی کمبود جا داریم چاره‌ای نیست» و نگفت که چرا خبرنگار باید تاوان کمبود جایی که مسئولان برای برگزاری جلسه مهم معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نظر گرفته‌اند، را بدهد.

به گزارش فارس، نخستین همایش کشوری «اخلاق در پژوهش‌های پزشکی» با حضور جمعی از فرهیختگان پژوهش و اخلاق پزشکی کشور در لنگرود برگزار و مباحثی مانند سطح‌بندی و شرح وظایف کمیته‌های اخلاق در پژوهش‌های زیست‌ـ پزشکی، بررسی تطبیقی ساختار و جایگاه کمیته‌های اخلاق در دیگر کشورها در آن مطرح شد.

معرفی تجربه کمیته اخلاق در پژوهش دانشگاه علوم پزشکی تهران، مقررات انجام کارآزمایی‌های بالینی در ایران و سامانه ثبت کارآزمایی‌های بالینی در ایران، جنبه‌های اخلاقی در انجام پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، اخلاق در انتشار آثار پژوهشی و … از دیگر مباحث همایش مذکور بوده است.