محاکمه رئیس جمهور سابق با حضور ۳ قاضی / احمدی‌نژاد در دادگاه کیفری حاضر می شود؟

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران در حالی باید صبح امروز در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران حاضر شود که حضور وی در هاله ای از ابهام قرار دارد. به گزارش لنگرنیوز به نقل از مهر، پس از طرح ۹ شکایت از محمود احمدی نژاد پرونده وی برای رسیدگی به شعبه ۷۶ دادگاه […]

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران در حالی باید صبح امروز در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران حاضر شود که حضور وی در هاله ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از مهر، پس از طرح ۹ شکایت از محمود احمدی نژاد پرونده وی برای رسیدگی به شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

 

در آخرین روزهای عمر دولت دهم اخطاریه دادگاه به دفتر ریاست جمهوری ابلاغ شد که پس از آن سایت دولت با انتقاد از رسیدگی به پرونده در دادگاه کیفری برگه اخطاریه را بر روی سایت قرار داد.

 

قاضی محسن افتخاری سرپرست دادگاه های کیفری استان تهران در این باره به خبرنگار مهر گفت: براساس قانون شکایت از رئیس جمهور در دادسرا رسیدگی نشده و مستقیم به دادگاه فرستاده می شود به همین خاطر جلسه رسیدگی امروز جلسه تحقیقات مقدماتی و به صورت غیرعلنی برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: با توجه به این که جلسه تحقیقات می باشد رئیس جمهور سابق شخصاً باید در دادگاه حاضر شود اما می تواند وکیل خود را نیز به دادگاه بیاورد.

 

در حالی که کمتر از دو ساعت به این دادگاه باقی مانده است هنوز حضور احمدی‌نژاد در کاخ دادگستری در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 

به گفته یک مقام آگاه جلسه دادگاه به ریاست قاضی مدیرخراسانی و با حضور دو قاضی مستشار ملکی و جلالی برگزار خواهد شد.