نخستین کارگاه سنتی ابریشم‌کشی گیلان در لنگرود افتتاح شد

به گزارش لنگرنیوز ، علی‌اصغر داداش‌پور در حاشیه مراسم افتتاح نخستین کارگاه سنتی ابریشم کشی گیلان در این شهرستان، اظهار داشت: در این کارگاه پیله‌های ابریشم در یک فرآیند به نخ ابریشم متناسب با نیاز بازار تبدیل می‌شود.

به گزارش لنگرنیوز ، علی‌اصغر داداش‌پور  در حاشیه مراسم افتتاح نخستین کارگاه سنتی ابریشم کشی گیلان در این شهرستان، اظهار داشت: در این کارگاه پیله‌های ابریشم در یک فرآیند به نخ ابریشم متناسب با نیاز بازار تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه این کارگاه فرصت اشتغال در گیلان را فراهم می‌کند، افزود: با راه‌اندازی این کارگاه‌ها در جوار خانه‌ها به ویژه در روستاها علاوه بر تبدیل پیله ابریشم به نخ ابریشم زمینه توسعه گردشگری کشاورزی و آشنایی بیشتر گردشگران با تولید پیله و نخ ابریشم فراهم می‌شود.

سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه صنعت نوغانداری در استان گیلان استفاده کرد، گفت: پرورش کرم ابریشم به عنوان یک شغل مکمل در راستای بهبود وضعیت معیشت کشاورزان و روستائیان و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها می‌تواند تلقی شود.

داداش‌پور توسعه صنعت نوغان را با نگاه درآمدی بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: نخستین کارگاه سنتی ابریشم کشی گیلان در لنگرود مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد صنعت نوغانداری استان گیلان به شهرستان‌های لنگرود، رودسر و املش اختصاص دارد، تصریح کرد: کارگاه ابریشم‌کشی براساس نیاز استان در سایر شهرستان‌ها ایجاد می‌شود.