توافقنامه لوزان، برای ملت ایران تحقیر آمیز است/اطلاعات شهدای هسته ای، توسط بازرسان آژانس به بیگانه ارسال شد

نبویان با بیان اینکه، توافقنامه لوزان، برای ملت ایران تحقیر آمیز است، اظهار کرد : اطلاعات شهدای هسته ای، توسط کارشناسان آژانس به بیگانه ارسال شده که در نهایت آنها را ترور کردند.

به گزارش لنگرنیوز، حجت الاسلام سید محمود نبویان شامگاه گذشته در همایش عماران ولایت که در مسجد شهدا (امینی) لنگرود برگزار شد به تشریح بیانیه و توافقنامه ژنو تا لوزان پرداخت.

وی گفت : یکی از مسائل امروز جامعه، سرنوشت مذاکرات هسته ای است که مذاکره کنندگان در این راه زحمات زیادی کشیدند ولی باز هم نیازمند واکاوی بیشتر و توجه مردم دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : در مملکت یک خط وجود دارد که آن هم خط ولایت فقیه و رهبری است و هر کس در این مسیر باشد به سعادت می رسد.

عضو کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس با بیان اینکه رهبری در اول فروردین سال جدید فرمودند که دشمن با برنامه دقیق پیش آمده است، اظهار کرد : به یقین رسیدن ۵+۱ برای سلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران و لغو همه جانله همه تحریم ها، دو هدف توافقنامه لوزان است.

نبویان اضافه کرد : امروزه در دنیا از انرژی هسته ای در تمام فناوری ها، خدمات پزشکی و …. استفاده میکنند که هم اکنون هزاران نفر از بیماران سرطانی در ایران، به واسطه فناوری هسته ای درمان میشوند.

حجت الاسلام سید محمود نبویان اضافه کرد : غنی سازی لازم برای مصارف پزشکی، ۲۰ درصد است ولی ایران در توافقنامه لوزان تعهد داد که غنی سازی بیشتر از ۳٫۶۷ درصد به مدت ۱۵ سال را داشته باشد و حق غنی سازی ۲۰ درصد را ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه، ایران در توافقنامه لوزان ۲۸ مورد تعهد داده است، گفت : در توافقنامه ژنو آمده است که فردو مرکز غنی سازی باشد ولی خروجی نداشته باشد این درحالی است که در توافقنامه لوزان، حق غنی سازی نیز گرفته شده است.

عضو کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس اضافه کرد : در دنیا ایران به همراه ۴ کشور دیگر دارای آب سنگین اراک است، که مجدد ایران متعهد شده است که تمام آب سنگین را تحویل امریکا دهد و حتی کارخانه را نیز تخریب شود تا مجدد ساخته شود که طبق گفته دکتر صالحی، ساخت کارخانه آب سنگین، ۶ سال طول میکشد.

وی تصریح کرد : توهین ها در توافقنامه لوزان به حدی است که حتی جلوی تحقیق و توسعه دانشمندان ایران نیز گرفته شده است و رهبری تذکر داده اند که جلوی تحقیق و توسعه نباید گرفته شود و کارها باید انجام شود.

نبویان با بیان اینکه، توافقنامه لوزان، برای ملت ایران تحقیر آمیز است، اظهار کرد : اطلاعات شهدای هسته ای، توسط کارشناسان آژانس به بیگانه ارسال شده که در نهایت آنها را ترور کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : فناوری هسته ای، نقض حقوق بشر توسط ایران، حامی تروریست ها و ادعای در اختیار داشتن موشک توسط ایران، از جمله مواردی است که اتحادیه اروپا، رئیس جمهور و کنگره امریکا و شورای امنیت ایران را مورد تحریم وحشیانه خود قرار دادند.

عضو کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس گفت : رهبری بارها تاکید کردند که منافع مردم باید حفظ شود ولی مشاهده میشود که خطوط قرمز رهبری، یکی پس از دیگری زیر پا گذاشته میشود.

وی با بیان اینکه مردم ایران در مورد مذاکرات هسته ای هوشیار باشند، تصریح کرد : ما برای تیم مذاکره کننده دعا میکنیم ولی خواهش هم میکنیم که به صحبت ها منتقدان خود برای حفظ منافع کشور نیز گوش و توجه کنند.