انتقاد آیت‌الله مهدوی از وضعیت حجاب در صداوسیما / دیوث مخالف غیرت است و خدا نکند که جامعه ما به این سمت برود

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: برای زن پوشاندن وجه و کفین لازم نیست، اما بقیه قسمت‌های بدن کاملا باید پوشیده باشد، دیگر این‌که نباید فرد آرایش کرده باشد و نباید وسایل زینتی زن پیدا باشد همچنین نباید لباس فرد، چسبان باشد که متأسفانه این امر در تلوزیون رعایت نمی‌شود. به گزارش لنگرنیوز

کد خبر : 2439
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۳
انتقاد آیت‌الله مهدوی از وضعیت حجاب در صداوسیما / دیوث مخالف غیرت است و خدا نکند که جامعه ما به این سمت برود

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: برای زن پوشاندن وجه و کفین لازم نیست، اما بقیه قسمت‌های بدن کاملا باید پوشیده باشد، دیگر این‌که نباید فرد آرایش کرده باشد و نباید وسایل زینتی زن پیدا باشد همچنین نباید لباس فرد، چسبان باشد که متأسفانه این امر در تلوزیون رعایت نمی‌شود.

به گزارش لنگرنیوز ، آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی، نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، چهارشنبه شب در نهمین شب از مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد، گفت: یکی از عوامل تقویت‌کننده عفاف، تفکر و تعقل است.

وی همچنین یکی دیگر از عوامل تقویت‌کننده عفت را کفاف دانست و خاطرنشان کرد: کفاف علت قناعت است و قناعت نیز علت کفاف است، کسی که عفیف است با اندکی از رزق زندگی خود را جمع و جور می‌کند و استغنا دارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، به تفاوت استغنا و غنی بودن اشاره و بیان کرد: استغنا حالت غنی بودن است، نه این که فرد به واقع دارای ثروتی است که غنا داشته باشد، بلکه باید گفت که فرد به وسیله عفت در مسائل مالی رو به کفاف می‌آورد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از عوامل عفاف و عفت برای فقیر، صبر است که خداوند در قرآن کریم به صبر اشاره کرده است، یکی از ویژگی‌های بارز اباعبدالله الحسین(ع) داشتن همین صبر است که باید از ایشان الگو بگیریم.

آیت‌الله مهدوی با بیان این‌که کفاف و عفاف روی هم تأثیر می‌گذارند، اظهار کرد: عفاف یک بحث روحی است و اگر واقعا انسان فقیر عفیف باشد، آن عفت تولید کفاف می‌کند، اما بعد از آن کفاف در زندگی عفت درونی او را تقویت می‌کند، نه این که آن را تولید کند.

وی یکی دیگر از عوامل عفت را غیرت برشمرد و اظهار کرد:‌ هر چه غیرت انسان بیشتر باشد، عفت انسان نیز بیشتر می‌شود، غیرت از آن دست کلماتی است که سخت ترجمه می‌شود، وقتی شخص سرپرستی اهل و عیال خود را به عهده می‌گیرد، این مطلب غیرت می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دیوث مخالف غیرت است، این لغت یک لغت عربی است و خدا نکند که جامعه ما به این سمت برود، بلکه باید به سمت غیرت برود، باید فیلمسازان ما بر روی این عوامل چهارگانه کار هنری بکنند تا فرهنگ جامعه افزایش یابد.

وی گفت: اگر کسی درباره فرهنگ کار نکند، فرهنگ جامعه پایین می‌آید و آن وقت وضعیت شهر آن می‌شود که اکنون می‌بینیم، مخصوصا در هنگام تعطیلات از دیگر شهرها افرادی به اصفهان می‌آیند و سطح عفت آنان پایین است و در فرهنگ اصفهان تأثیر می‌گذارند.

آیت‌الله مهدوی با تأکید بر این‌که متأسفانه در جامعه کسانی هستند که رعایت عفت عمومی را نمی‌کنند، ابراز کرد: آن کس که دارای شخصیت و فرهنگ بالا است، عفت را رعایت می‌کند و آن کس که این شخصیت را ندارد، فرهنگ بالا را رعایت نمی‌کند که نمونه بارز رعایت عفت، رعایت حجاب است.

وی با انتقاد از وضعیت حجاب در صداوسیما به بیان حد و حدود حجاب در رسانه ملی پرداخت ادامه داد: پوشیدن وجه و کفین لازم نیست، اما بقیه قسمت‌های بدن کاملا باید پوشیده باشد و این کف رعایت حجاب است، دیگر این‌که نباید فرد آرایش کرده باشد و سوم این‌که نباید وسایل زینتی زن پیدا باشد و دیگر این‌که نباید لباس فرد چسبان باشد، که متأسفانه این امر در تلویویون رعایت نمی‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری افزود: حجاب برتر چادر است و این چادر یک بحث عقلی و ارشادی است، یعنی تأکید آن چه است که عقل آن را می‌فهمد، هر چه عقل بالاتر می‌رود، رعایت حجاب بالاتر است و از این لحاظ یعنی پیروی از عقل فرهنگ ایرانی بالاتر از فرهنگ اروپایی است.

وی با اشاره به این روایت از حضرت فاطمه(س) که بهترین چیز برای یک زن آن است که نه مرد نامحرمی او را ببیند و نه او مرد نامحرمی را ببیند، اظهار کرد: این حدیث از نظر عقلی بهترین موضوع برای یک زن را اثبات می‌کند و هر متفکری که در این باره فکر کند، به این موضوع پی می‌برد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.