راه اندازی غرفه ایران در اکسپو میلان
راه اندازی غرفه ایران در اکسپو میلان

غرفه ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵میلان با موضوع تغذیه زمین، انرژی برای حیات و چارچوب مفهومی سفره ایرانی روز شنبه با راه اندازی شد.

به گزارش لنگرنیوز ، این مراسم با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن تجارت جهانبخش مظفری سفیر کشورمان در ایتالیا و نماینده مشهد و برخی از مقامات دیگر کشورها پس از نواختن سرود کشورمان، تلاوت قران کریم و با ارایه گزارشی از سوی حسین اسپهبدی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی آغاز به کار کرد.

در این رویداد جهانی که از ۱۱ اردیبهشت ماه تا ۹ آبان ماه برگزار می شود بیش از ۱۴۰ کشور و ۴۰ نهاد و سازان بین المللی حضور دارند.

نمایشگاه اکسپو میلان با موضوع «تغذیه زمین، انرژی برای حیات» به مدت ۶ ماه برگزار خواهد شد. در این مدت یک روز به عنوان روز ملی ایران در نظر گرفته شده که آن هم اول شهریور ماه مصادف با روز بزرگداشت ابن سینا حکیم ، فیلسوف و پزشک نامدارد ایران یا روز پزشک است.

نمایشگاه بین المللی اکسپو شهر میلان در شمال ایتالیا، روز جمعه اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) آغاز بکار خواهد کرد و به مدت ۶ ماه تا روز ۳۱ اکتبر ادامه خواهد داشت.

در نمایشگاه اکسپو ۱۴۵ کشور و سه سازمان بین المللی حضور دارند و پیش بینی می شود تا ۲۰ میلیون نفر از آن بازدید کنند. این نمایشگاه هر پنج سال یکبار در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود و موضوع امسال آن ‘تغذیه سیاره زمین، انرژی برای زندگی’ است.

مفاهیم عدالت، بخشش، قناعت و شکرگزاری بر سر سفره ایرانی که ریشه در تاریخ و فرهنگ دارد، در پاویون کشورمان در نمایشگاه اکسپو میلان استفاده شده تا مخاطبان و بازدیدکنندگان مفاهیم خوبی را در این ارتباط دریافت نمایند.

اکسپو ۲۰۱۵ میلان روز گذشته با سخنرانی شهردار و استاندار میلان و نخست وزیر ایتالیا و پخش سخنرانی پاپ افتتاح شد.

در اکسپو میلان ۱۶۸ کشور با طراحی غرفه های خود متناسب با فرهنگ کشورشان حضور دارند.