ماجرای خواستگاری از دختر حاج منصور

اولین آشنایی من با حاج منصور زمانی بود که در کلاس حاج سعید حدادیان می رفتم.آخرین شب فاطمیه ۷۳ بود که در بیت رهبری حضور داشتم. به دلیل عدم حضور آقای کویتی پور حاج محمود ژولیده که از طریق حاج سعید حدادیان و آقای حیدری با من آشنا شده بودند از من خواستند روضه و […]

اولین آشنایی من با حاج منصور زمانی بود که در کلاس حاج سعید حدادیان می رفتم.آخرین شب فاطمیه ۷۳ بود که در بیت رهبری حضور داشتم. به دلیل عدم حضور آقای کویتی پور حاج محمود ژولیده که از طریق حاج سعید حدادیان و آقای حیدری با من آشنا شده بودند از من خواستند روضه و نوحه بخوانم….

به گزارش لنگرنیوز، صبح امروز ابوالفضل بختیاری مداح اهل بیت میهمان برنامه ویتامین ۳ بود. این مداح اهل بیت که معمولا در کنار حاج منصور ارضی مدیحه سرایی می کند از سوابق مداحی و زندگی شخصی خویش مطالبی را عنوان کرد.

بختیاری گفت هیأت هایی را به طور مستقل شرکت می کنم اما در حال حاضر اولویت من حضور در کنار حاج منصور ارضی است و سعی می کنم در هیأت های حاج آقا با توجه به اینکه سن ایشان هم بالا رفته است مکمل باشم برای حاج آقا. 

 

بختیاری که داماد حاج منصور ارضی است در پاسخ به  سؤال تأثیراین ارتباط فامیلی با میکروفن گرفتن گفت: این طور نبوده است که بعد از فامیل شدن میکروفن بگیرم. از مدتها قبل از این جریان در کنار حاج منصور می خواندم. 

 

اولین آشنایی من با حاج منصور زمانی بود که در کلاس حاج سعید حدادیان می رفتم.آخرین شب فاطمیه ۷۳ بود که در بیت رهبری حضور داشتم. به دلیل عدم حضور آقای کویتی پور حاج محمود ژولیده که از طریق حاج سعید حدادیان و آقای حیدری با من آشنا شده بودند از من خواستند روضه و نوحه بخوانم. حاج منصور هم در آن شب آنجا بود. پرسیدند ایشان کیست و آشنایی ضمنی صورت گرفت. حاج آقا در مهدیه تهران مراسم داشتند و از من خواست که آخر جلسه به او کمک کنم از آن موقع بیشتر آشنا شدیم و در سال ۷۶ به پیشنهاد حاج سعید حدادیان به خواستگاری دخترشان رفتم.

 

بختیاری در پاسخ به این سؤال که چند بار خواستگاری رفتید گفت: حاج منصور تحقیقاتش را از رابطه های مختلف قبل از خواستگاری انجام داد و من همان بار اول خواستگاری رسمی انجام دادم. در این برنامه سید علی ضیاء عنوان کرد شایعه ای وجود دارد مبنی بر اینکه شما رابطه برای این اتفاق زیاد فرستاده اید که بختیاری تکذیب کرد.

 

این مداح اهل بیت گفت: مداحی از تقلید شروع می شود و هنگامی که کامل شد حتما باید زیر نظر یک استاد ادامه یابد چه از نظر ادبیات، چه مقاتل ، چه نوحه خوانی و …مداح همه مرحله های خواندن را باید بلد باشد. نوحه، شور و …  اما الان طوری شده که همه شور را خوب می خوانند. شما نمی توانید بگویید حاج منصور کدام امام را بهتر می خواند برای همه امام ها همان طوری زیبا می خواند که برای امام حسین(ع) و حضرت زهرا (س).

 

وی ادامه داد: در حال حاضر جوانها از انتهای مداحی که شور است شروع کرده اند. قدیم ها کلاس از رباعی شروع می شد. بعد پیش منبری و … که هر کسی نمی تواند این کار را بکند. الان در مداح های جوان این موضوع دارد از بین می رود. قدیم حاج مرتضی طاهری، حاج محسن طاهری و … کلاس هایی داشتند و برای خواندن مراحل مختلفی طی می شد. نسل حاضر سبک جدید و پاپ را می خواهد و نیاز هم هست به این تناسب کار شود. قدیم اینگونه نبود. چون بافت جوان کم بود. الان هیأت هایی هستند که میانگین سن شان زیر ۳۰ سال است و همه آمده اند سینه بزنند. خوب است اما باید همه ابعاد توجه شود. به یکی از این آقایان که هیأت شلوغی هم دارد می گفتم شما که این زمان را می گذارید سعی کنید بهره برداری از دعا و معارف اسلامی را هم در کنار سینه زنی بگنجانید.

 

ابوالفضل بختیاری ضمن بیان این موضوع  که روضه حاج منصور ارضی و حاج سعید حدادیان می تواند روی من تأثیر بالایی بگذارد گفت: روضه های حاج محمد نوروزی و .. را دوست دارم. همین طور سبک های حاج محمود کریمی که سرآمد است. همچنین صدای جواد مقدم و حمید علیمی را می پسندم.

 

 در این برنامه شعرا و خادمین هیأت بختیاری نیز حضور یافتند و از دغدغه ها، نحوه سرودن نوحه ها، اشعار و انتخاب آنها صحبتهایی را مطرح نمودند.