برگزاری جشنواره بهارنارنج در لنگرود

مسئول امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از برگزاری جشنواره بهارنارنج در شهرستان لنگرود خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز ، سیدرحیم جلالی‌فر پیش از ظهر امروز در نشست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به برگزاری جشنواره بهار نارنج اظهار کرد: جشنواره بهار نارنج ۱۸ اردیبهشت ماه جاری در بخش کومله لنگرود برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره برای سومین سال متوالی در لنگرود برگزار می‌شود، تصریح کرد: معرفی بهار نارنج و شیوه‌های سنتی تهیه محصولات آن از اهداف برگزاری جشنواره است.

مسئول امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه از شکوفه‌های بهار نارنج محصولاتی مانند مربا، عرق، دم‌نوش و شربت تهیه می‌شود، خاطرنشان کرد: بهار نارنج هر ساله از اواسط فروردین تا اردیبهشت شکوفه می‌دهد.

وی برگزاری جشنواره بهار نارنج را فرصتی برای جذب گردشگران و معرفی آیین و فرهنگ‌های سنتی و بومی گیلان عنوان کرد.

جلالی‌فر عرق بهارنارنج را به دلیل داشتن طبع گرم برای اعصاب بسیار مفید دانست و گفت: بهار نارنج دارای خاصیت دارویی است و مربای بهار نارنج نیز مقوی معده و ضدتشنج و همچنین ضدهیجانات دستگاه عصبی است و اضطراب را از بین می‌برد.

به گزارش فارس، بهار نارنج در فصل بهار شکوفه می‌دهد و عطر آن در فضا می‌پیچد و بسیار دل‌انگیز است و در پاییز و زمستان شکوفه‌ها تبدیل به میوه نارنج می‌شود.