شایستگی افراد در مسئولیت ها باید مورد توجه قرار گیرد/پرهیز از قدرت نمایی

حجت الاسلام صدیق با بیان اینکه شایستگی افراد در مسئولیت ها باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: قانون گرایی و اجرای قانون باید سرلوحه کارها باشد.

به گزارش لنگرنیوز، حجت الاسلام و المسلمین مهدی صدیق، امام جمعه لنگرود در جلسه شورای اداری این شهرستان که امروز(۱۶ اردیبهشت) در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، گفت: خدمت کردن برای نظام جمهوری اسلامی مهم ترین عمل مسئولان است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید در برابر کوچک ترین کاهلی و کوتاهی  در انجام وظایف پاسخگو باشند، تصریح کرد: این نظام که با خون شهدا بدست آمده باید همچنان زنده، باعزت و قدرتمند باشد.

حجت الاسلام صدیق با اشاره به سخنان امام صادق (علیه السلام) در خصوص اینکه «انسانیت انسان و کامل بودن ایمان به چند عمل بستگی دارد»، افزود: ما باید وظیفه شناس باشیم و از قدرت نمایی پرهیز و فضیلت و شرف را مدنظر قرار دهیم.

امام جمعه لنگرود با بیان اینکه شایستگی افراد در مسئولیت ها باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: قانون گرایی و اجرای قانون باید سرلوحه کارها باشد.

دکتر ایرج نیکوکار، رئیس دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی لنگرود نیز در این جلسه گفت: برگزاری کنگره های بین المللی در ارتقا سیستم و شناخته شدن شهرستان در جامعه علمی موثر است.

وی از برگزاری کنگره بین المللی بیماری های انگلی به مدت سه روز(۳۰ اردیبهشت تا یک خرداد) در لنگرود خبر داد و افزود: در این کنگره بیش از ۷۰۰ استاد و دانشجوی این رشته  و ۱۵ میهمان خارجی ثبت نام و پیش بینی می شود که به هزار نفر نیز برسد.

دکتر نیکوکار با تاکید بر اینکه جایگاه علمی منطقه باید مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: لنگرود به عنوان مرکز همایش های علوم پزشکی معرفی شده و۲۰۰ میلیون تومان اعتبار نیز برای برگزاری این کنگره در نظرگرفته شده است.

وی تاکید کرد: استفاده از هتل ها و مجموعه های  شهر در اقتصاد شهرستان موثر است.