بیش از ۵۱۳ حمله به ۲۵۹ منطقه و شهر؛۳۷۷ شهید و ۲۴۵۹ مجروح فقط طی ۱۰ روز

بیش از ۵۱۳ حمله هوایی در کنار حملات موشکی به پایتخت و برخی استان ها و مناطق مرزی یمن از سوی متجاوزان سعودی، هدف قرار گرفتن ۲۵۹ منطقه و شهر و روستا، ۳۷۷ شهید و بیش از ۲۴۵۹ مجروح آمار تلفات انسانی و خسارت های ۱۰ روز اخیر اعلام شده است.

کد خبر : 25021
تاریخ انتشار : جمعه 18 اردیبهشت 1394 - 15:39

به گزارش لنگرنیوز به نقل از منابع یمنی، سرتیپ شرف غالب لقمان سخنگوی نیروهای مسلح و امنیتی، جزئیات حملات متجاوزان سعودی به یمن طی روزهای ۲۷ آوریل تا ششم ماه جاری میلادی را اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش :

در این مدت از سوی متجاوزان سعودی، بیش از ۵۱۳ حمله هوایی در کنار حملات موشکی به پایتخت و برخی استان ها و مناطق مرزی، هدف قرار گرفتن ۲۵۹ منطقه و شهرستان و روستا به شرح زیر ثبت شده است:

صنعا : ۱۰۳ حمله

صعده:۱۹۵ حمله و اصابت موشک

الحدیده: ۴۷ حمله

شهر صنعاء:۳۷ حمله

حجه :۱۶ حمله

تعز :۲۳ حمله

– اب ۶ حمله

-الضالع ۳ حمله

-عمران ۱۱ حمله

-البیضاء : ۱۷ حمله

-ذمار : ۹ حمله

-عدن ۳۰ حمله

-مارب ۱۶ حمله

تلفات انسانی در بین مردم از ۲۷ آوریل تا ۶ می
۳۷۷ شهید

بیش از ۲۴۵۹ مجروح

خسارت های مادی حملات ۱۰ روز اخیر :

ویران شدن ۴۳ باب واحد مسکونی و متضرر شدن بیش از ۴۸۰ واحد دیگر

هشت مجتمع مسکونی

۱۵زیر ساخت و تاسیسات حیاتی و مهم

دو سیلوی غلات

دو بندر

سه مجتمع دولتی

سه فرودگاه غیر نظامی

یک باب مسجد

یک بیمارستان

دو فروند هواپیمای مسافربری و ترابری

۱۰مرکز تجاری و هتل

چهار نیروگاه گاز

سه نیروگاه و تاسیسات برقی

چهار پل

سه باب کارخانه

چهار عدد لوکوموتیو

یک سد آبی

یک موسسه مطبوعاتی

دو مرکز تجاری

پنج انبار تجار

یک میدان تاریخی

دو موقعیت و قلعه های تاریخی باستانی

پنج مزرعه

مهمترین جنایات متجاوزان سعودی در ۱۰ روز اخیر:

جنگنده های سعودی با بمباران فرودگاه بین المللی صنعاء، خسارت های زیادی به گذرگاه اصلی و گذرگاه موازی و باند هواپیماها وارد کردند و حجم ویرانی در این فرودگاه به گونه ای است که هیچ هواپیمایی دیگر قادر به فرود در آن نیست، همچنین هفت نفر از نیروهای امنیت گذرگاه های هوایی در این حملات زخمی شدند.

حملات جنگنده های سعودی به فرودگاه غیر نظامی صنعاء، خسارت های زیادی به دو هواپیمای شرکت هواپیمایی السعیده و یک فروند هواپیمای مسافربری دیگر شده است. دو هواپیمای شرکت السعیده در این بمباران آتش گرفت.

بمباران فرودگاه بین المللی الحدیده سبب ویرانی گسترده و غیر قابل استفاده شدن آن شده است.

جنگنده های سعودی، قلعه تاریخی حریب در صرواح را بمباران و به طور کامل ویران کردند تا نشان دهد عربستان، تخریب آثار باستانی و تاریخی ملت یمن را هم به طور جدی در دستورکار خود قرار داده است.

جنگنده های سعودی یک ساختمان را در منطقه القطیع در ناحیه کریتر شهر عدن بمباران کردند که این ساختمان به طور کامل بر سر ساکنانش ویران شد و دو شهروند شهید و افراد دیگر به شدت زخمی شدند.

انبارهای تجاری یک بازرگان یمنی به نام عبدالاله حزام العلیمی در بندر عدن به طور کامل در حملات جنگنده های سعودی ویران شد و خسارت های وارده به آن، شش میلیون دلار اعلام شده است.

جنگنده های سعودی، یک مجتمع مسکونی را در اللیبیه روبروی محله صوفان در صنعاء بمباران کردند که بر اثر آن دو شهروند شهید و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.

جنگنده های سعودی، یک ساختمان دولتی در ناحیه حریب در استان مارب را بمباران کردند که به تخریب کامل این ساختمان و چندین ساختمان مسکونی اطراف و زخمی شدن شماری از شهروندان بی دفاع منجر شد.

منزلی در روستای الحجاوره در حرض واقع در استان حجه در حمله جنگنده های سعودی بمباران شد که به شهید و زخمی شدن سه زن از یک خانواده و خسارت هایی به منازل اطراف منجر شد.

متجاوزان سعودی با بمباران مجتمع تجاری العرب مول در بندر عدن، ده ها نفر را به خاک و خون کشیده و ده ها میلیون دلار خسارت به آن وارد کردند.

جنگنده های سعودی، مقر نیروهای پلیس امنیت راه ها و گشتی در البیضاء و ساختمان اداره امنیتی ناحیه الزاهر را بمباران کردند که به شهادت سه سرباز و زخمی شدن هفت نفر دیگر و خسارت های گسترده به ساختمان ها و چند خودرو منجر شد.

توپخانه ارتش عربستان نیز، ناحیه باقم و منطقه برکان در ناحیه رازح را به شدت گلوله باران کرد که بر اثر آن سه نفر از جمله یک کودک زخمی شدند که حال آنها وخیم بوده است.

جنگنده های سعودی، مجتمع دولتی و ساختمان راهداری در شهر حرض واقع در استان حجه را بمباران کردند که این ساختمان ها به طور کامل ویران شد.

جنگنده های سعودی با بمباران منطقه نقیل سماره در استان اب، یک چوپان را به شهادت رساندند در این حمله ۲۰ راس از گوسفندان وی هم تلف شدند.

جنگنده های متجاوز همچنین یک پمپ بنزین درشهر الحوطه واقع در استان لحج را هدف قرار دادند.

خطوط انتقال برق بین خور مکسر و المنصوره و نواحی المعلا و التواهی و کریتر یمن هم هدف حملات جنگنده های سعودی قرار گرفت.

جنگنده های سعودی، پلی را در منطقه وادی خیوان در ناحیه حوث واقع در استان عمران بمباران کردند.

منزل یکی از شهروندان یمنی در منطقه الجدعان در مارب و یک کامیون حامل گازوئیل در مسیر رفتن به سمت استان الجوف هدف حملات جنگنده های متجاوز قرار گرفت.

هفت شهروند یمنی در حملات هوایی و توپخانه ای عربستان به مناطق ضحیان، الملاحیظ، المنزاله، رازح، شدا، سحار، آل الصیفی، آل حمیدان و البقع در استان صعده زخمی شدند، این حملات خسارت های زیادیی به مراکز تجاری و منازل مردم وارد کرد.

منطقه الصباحه مشرف به منطقه ضلاع همدان و کوه های عیبان در غرب پایتخت و منطقه الحصبه و محله مسکونی سعوان و فج عطان هدف حملات جنگنده های سعودی قرار گرفت.

جنگنده های سعودی، کاخ الجمهوری، یک خیابان، پایگاه نیروهای ویژه، کارخانه صنایع پلاستیک صلاح الدین درالکندی و پادگاه تیپ ۲۲ زرهی در الجند و برخی مناطق مسکونی استان تعز را بمباران کردند.

کارخانه های آرد در المعلا و بندر عدن و برخی هتل ها و مراکز تجاری در محله خور مکسر و فرودگاه بین المللی عدن و جزیره العمال هدف حملات جنگنده های سعودی قرار گرفت.

جنگنده های متجاوز سعودی، سیلوهای غلات در شهر الحدیده را بمباران کردند.

محله مسکونی در منطقه سعوان صنعاء هدف حملات جنگنده های سعودی قرار گرفت که بر اثر آن، ۲۰ شهروند یمنی شهید و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند که در میان قربانیان چندین زن و کودک به چشم می خورند.

جنگنده های سعودی دفتر شبکه المسیره در شهر صعده را بمباران کردند که به ویرانی ساختمان و وارد آمدن خسارت هایی به ساختمان های مجاور منجر شد.

جنگنده های سعودی، سه بار مناطقی در سحار، مجز و ضحیان را بمباران کردند که شش یمنی بر اثر آن زخمی شدند.

جنگنده های سعودی، شهر حریب در استان مارب را بمباران کردند که به زخمی شدن پنج غیرنظامی منجر شد که حال آنها وخیم اعلام شده است.

منطقه آل عمار در ناحیه الصفراء استان صعده و میدان السبعین در صنعاء بمباران شدند.

جنگنده های سعودی، سد آبی الصقیع در ناحیه خدیر در استان تعز ومنطقه القلعه، منطقه شقیر و منطقه الزور در صرواح مارب را بمباران کردند.

در حمله جنگنده های سعودی به منطقه المسقاه در ناحیه السده استان اب، ۱۰ شهروند یمنی شهید و ۱۷ نفر زخمی شدند. سه کودک در میان قربانیان قرار دارند.

جنگنده های سعودی، منطقه کتاف و ناحیه باقم در نقطه مرزی و منطقه القامه در حیدان در استان صعده را بمباران کردند که بر اثر آن، ۳۴ شهروند شهید و هشت نفر زخمی شدند، چندین کودک در میان شهدا و مجروحان این حمله به چشم می خورند.

مناطقی در سحار در حمله جنگنده های سعودی بمباران شد، همچنین سعودی ها، ده ها موشک به منطقه المنزاله شلیک کردند.

جنگنده های متجاوز چندین منطقه در سحار و مرکز آموزش پلیس در شهر ذمار را بمباران کردند که بر اثر آن، ۱۱ نفر از دانشجویان و شهروندان منازل اطراف، شهید و ۱۸ نفر زخمی شدند.

این در حالی است که با وجود حملات مستمر هوایی، زمینی و حتی دریایی متجاوزان سعودی به یمن، نیروهای مسلح و کمیته های مردمی توانسته اند موفقیت های چشمگیری در صحنه میدانی و نبرد با گروه های تروریستی در استان های مارب، عدن، ابین و شبوه به دست آورند به طوری که سرتیپ لقمان از تلاش های نیروهای امنیتی با وجود شرایط دشوار میدانی تقدیر کرده است.

وی گفته است با وجود نگرانی و آوارگی مردم از شهرها برای در امان ماندن از حملات جنگنده های سعودی که هیچ فرقی بین اهداف نظامی و غیرنظامی قائل نمی شوند و زنان و کودکان و سالخوردگان را مستقیما هدف قرار می دهند، با این حال اوضاع امنیتی تا حد زیادی در پایتخت باثبات است و نیروهای پلیس با همکاری کمیته های مردمی توانسته اند چندین باند و سارقانی را که به سرقت از منازل دست می زدند، دستگیر کنند، همچنین شماری از افرادی که به فروش گاز و گازوئیل در بازار سیاه با قیمت های بسیار بالا دست می زدند، دستگیر شدند. وی افزود در مارب هم نیروهای امنیتی شماری از افراد مجرم و قاتل را در صنعاء، حجه، عمران، المحویت و ذمار بازداشت کردند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.