ایران در حال تشکیل قوسی از چهار جبهه برای حمله موشکی همزمان به اسرائیل
ایران در حال تشکیل قوسی از چهار جبهه برای حمله موشکی همزمان به اسرائیل

روزنامه تایمز آو اسرائیل نوشت: ایران در حرکتی حساب شده در حال تشکیل قوسی از چهار جبهه برای حمله موشکی همزمان به اسرائیل است.

به گزارش لنگرنیوز و به نقل از  انتخاب ؛ این روزنامه صهیونیستی در گزارشی افزود: از دهه ۱۹۴۰ تا دهه هفتاد اسرائیل در محاصره کشورها عرب متخاصم و ارتش های متعارف آنها (و برخی از شبه نظامیان) بود. پس از آن دو کشور از آن کشورهای متخاصم یعنی مصر و اردن اکنون تبدیل به متحدان آن شده اند و عربستان نیز بیش از آن که خصومت کند نقش یک متحد را برای اسرائیل ایفا می کند.

با این حال، اسرائیل امروز با تهدید جدیدی مواجه است و این تهدید از جانب یک دشمن که ایران است طراحی شده است.

این روزنامه نوشت بازی شیطانی ایران شباهتی با خصومت دشمنان قبلی اسرائیل ندارد. ایران برای تضعیف اسرائیل به دنبال محاصره آن با یک قوس دویست درجه ای از آتش توپخانه است.

البته، این محاصره مرگبار قدرت ایران را به نمایش می گذارد و جایگاه آن را در سراسر منطقه تقویت می کند. تضعیف اسرائیل موجب افزایش محبوبیت حکومت ایران در داخل ایران و در سراسر منطقه خاورمیانه خواهد شد.

این روزنامه صهیونیستی در ادامه بمب های هسته ای این دولت اشغالگر را به رخ ایران می کشد و می نویسد: نگرانی مهم اسرائیل این است که ایران سعی کند آن را با حملات هسته ای بین پنج تا پانزده سال آینده نابود کند. با این حال، بر اساس گزارش بازرسان منع گسترش تسلیحات هسته ای، در حال حاضر توازن قدرت در کفه اسرائیل به شدت سنگین تر است، زیرا اسرائیل بیش از یکصد سلاح هسته ای دارد و ایران یک سلاح هسته ای نیز ندارد.

حمله هسته ای ایران به اسرائیل، این کشور و مردم آن را با ضد حمله نابود کننده اسرائیل مواجه خواهد کرد. به عبارت دیگر، گزارش های ایران از تخریب اسرائیل با حمله هسته ای مبالغه آمیز است. در نتیجه لازم است که اسرائیل به خطری که در حال حاضر تهدیدش می کند توجه کند.

اسرائیل سال ها است که با جنگ از دو جبهه یعنی با حزب الله در شمال و حماس در جنوب مواجه است. با این حال، این دو جبهه هرگز به طور همزمان به طور کامل فعال نبوده اند.

در حال حاضر موشک هایی که به سمت اسرائیل شلیک می شود قابل چشم پوشی است. اما اسرائیل ممکن است از چهار جبهه با تهاجم موشکی تحت رهبری ایران مواجه شود، موشک های حزب الله از شمال، انتفاضه در کرانه باختری، موشک های دور برد حزب الله از نزدیک ترین نقطه در عراق در مرز اردن-عراق و حماس (و جهاد اسلامی) از جنوب.

نفوذ ایران بر دستکم سه جبهه اول در حال حاضر هر ماه در حال افزایش است. به علاوه، عوامل دیگری نیز نقش دارند. ایران اکنون در سوریه و اطراف آن حضور دارد. ایران ادعا کرده است که قصد دارد کرانه باختری را به هم بریزد. ایران به تدریج در حال تبدیل کردن عراق به یک مکان نظامی است. زمانی که آمریکا از عراق به طور کامل خارج شود، ایران ممکن است عراق را تبدیل به سکوی پرتاب موشک به اسرائیل تبدیل کند. این مرتبه، موشک اندازهای متحرک در تونل های زیرزمینی پنهان خواهند شد.

جبهه چهارم یعنی غزه در حال حاضر ضعیف است. اما با تلاش ایران برای ارسال سلاح به غزه، حماس می تواند بار دیگر تبدیل به یک نیروی قدرتمند شود. البته، مصر سعی می کند تا جایی که می تواند حماس را ضعیف نگه دارد.

در خاتمه این مقاله آمده است زمانی که ایران بتواند به اهداف خود در این چهار جبهه دست یابد، احتمالا سعی می کند برای تضعیف اسرائیل برنامه ریزی کند. حملات موشکی همزمان از چهار جبهه به اسرائیل برای ایران نهایت سعادت خواهد بود.