جشنواره بهار نارنج به نام لنگرود ثبت شود

عضو شورای اسلامی شهر لنگرود خواستار ثبت جشنواره بهار نارنج به نام لنگرود شد.

به گزارش لنگرنیوز ، منوچهر مهدی‌پور عصر امروز در حاشیه برگزاری جشنواره بهار نارنج  در لنگرود را یکی از اهداف برگزاری این جشنواره را جذب گردشگران دانست.

وی با بیان اینکه در پارک فجر لنگرود محل برگزاری جشنواره تعداد یک‌هزار اصله درخت نارنج کاشته شده است، تصریح کرد: در مجموع ۵ هزار اصله درخت نارنج در شهر لنگرود کاشته شده است.

دبیر جشنواره بهار نارنج لنگرود پارک فجر را محل مناسبی برای برگزاری این جشنواره عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در ساماندهی تولید‌کنندگان صنایع‌دستی کمک کند.

وی خواستار ثبت جشنواره بهار نارنج به نام لنگرود شد و گفت: لنگرود از شهرستان‌های اقتصادی گیلان است و امیدواریم تابستان امسال جشنواره برنج در این شهر برگزار شود.

به گزارش فارس، جشنواره بهار نارنج برای سومین سال متوالی در لنگرود برگزار می‌شود و هر ساله با استقبال مردمی و گردشگران مواجه است.

برداشت شکوفه‌های بهار نارنج هر ساله از اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت انجام و از این شکوفه‌ها برای تهیه مربا، عرق، دمنوش و شربت استفاده می‌شود و عرق آن به دلیل داشتن طبع گرم برای اعصاب بسیار مفید است و خاصیت دارویی دارد.

بهار نارنج همان شکوفه درخت نارنج است که در فصل بهار درخت را زینت داده و در پاییز و زمستان جای خود را به میوه نارنج می‌دهد.