برانکو: سه ماه اول را رایگان کار می‌کنم
برانکو: سه ماه اول را رایگان کار می‌کنم

سرمربی پرسپولیس گفت: خستگی بازیکنان و مصدومیت شماری دیگر، مشکلات بزرگ ما هستند ولی با حضور هواداران که سزاوارانه کنار تیم بودند بر این مسائل غلبه و برنامه‌هایمان را برای بازی با الهلال اجرا می‌کنیم.

به گزارش لنگرنیوز، برانکو ایوانکوویچ در واکنش به خوشحالی هواداران پس از دربی گفت: از این بابت بسیار خوشحال هستم. مهم‌ترین مسئله همین است. ما همه اینجا هستیم تا در نهایت حاصل کار ما خوشحالی هواداران باشد.

وی درباره اینکه به نظر می‌رسید از هفته‌های قبل برای دربی برنامه‌ریزی کرده بود، گفت: من اصلا اهل نقشه کشیدن نیستم و در نهایت این خدا است که شما را جریمه می‌کند یا پاداش می‌دهد. متاسفانه ما برای بازی در تبریز با بهترین نفراتی که می‌توانستیم در اختیار داشته باشیم به میدان رفتیم و پس از آن برای بازی با استقلال برنامه‌ریزی کردیم و در این دیدار نیز نفراتی را به طور کامل یا اصلا در اختیار نداشتیم. همانطور که در بازی با الهلال نیز برخی بازیکنان حضور ندارند. برای این دیدار بزرگترین مشکل ما مصدومیت مهرداد کفشگری است. او شرایط بغرنجی دارد. درست در لحظه‌ای که فکر می‌کنیم شرایط خوبی خواهد داشت، احتمال می‌رود با تشدید مصدومیت روبرو شود.

برانکو ادامه داد: در حال حاضر محسن بنگر و مایکل اومانیا نیز جزو نگرانی‌های ما هستند. بنگر دور از تمرینات بوده و در سه روز آخر با اقدامات پزشکی خاص توانست در خدمت تیم باشد و من از او به خاطر تلاش و تحملش تشکر می‌کنم. همچنین اومانیا با وجود درد شدیدی که داشت و دندان‌هایش را روی هم فشار می‌داد در دربی حضور پیدا کرد چون مثل همه بازیکنان با تمام وجود می‌خواست به تیم کمک کند.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه با تغییر مربیان زمانی لازم است تا روند نتیجه گیری و شناخت فنی شکل بگیرد و این زمان توسط او و تیمش کوتاه شد، خاطرنشان کرد: ما قبل از هر چیز سعی کردیم اطلاعات خودمان بویژه درباره تیم را زیاد کنیم. خوشبختانه دستیاران خوبی هم در اختیار داریم که کمک کردند اوضاع را به سرعت تحت کنترل در آوریم. به سرعت همه چیز از بازی‌های خود پرسپولیس تا بازی‌های حریفان آنالیز شد. ما کار بزرگی را به دست گرفته بودیم اما به تیم هم اعتقاد داشتیم. در این میان از عکس‌العمل تیم نسبت به اقدامات انجام شده خوشحال هستم.

برانکو درباره دربی و اینکه بعضا درگیری پس از بازی از خود بازی برجسته‌تر شد تصریح کرد: همانطور که گفتم ما به هدف خودمان یعنی خوشحالی هواداران رسیدیم. آن اتفاق نیز حتی بخشی از خود بازی نبود بلکه در پایان بازی روی داد. دقیقا نمی‌دانم چه شد ولی تا جایی که شنیدم بازیکن استقلال به سوشا مکانی هجوم آورد و او هم دفاع کرد. خدا را شکر این ماجرا زود تمام شد و آنها را جدا کردند. این مسئله روشن است که تیم استقلال به جهت نتیجه بازی عصبی بود اما شکست هم بخشی از یک رقابت ورزشی است و باید آن را ورزشکارانه پذیرفت. خوشبختانه ما در این بازی در شرایطی به پیروزی رسیدیم که نمی‌توان هیچگونه خدشه و شائبه‌ای به آن وارد کرد. پیروزی پرسپولیس در دربی بدون تردید کاملا سزاوارنه رقم خورد و این موضوع بر ارزشمند بودن این پیروزی می‌افزاید.

وی در ارتباط با صحبت‌های محمد حسین نژاد فلاح مبنی بر تقدیر از او به جهت آنکه تاکنون بدون دریافت پول کار را آغاز و ادامه می‌دهد، گفت: این واقعیت دارد که نه من و نه دستیاران من دلاری دریافت نکرده‌ایم ولی این مسئله در حال حاضر در اولویت افکار و برنامه‌های من نیست. ما اکنون باید روی بازی‌های مهمی که داریم تمرکز کنیم چون این زمان قابل بازگشت نخواهد بود.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه به هر حال برای یک مربی خارجی چنین برخوردی غیر متعارف است گفت: ما توافق کردیم که در سه ماه اول رایگان کار خواهیم کرد. قرارداد کاری ما پیش از این شروع شد اما قرارداد مالی از ماه ژوئیه آغاز می‌شود. شاید این مسئله عجیب باشد اما فکر نمی‌کنم نیازی باشد من درباره عشقم به ایران صحبت کنم. در واقع در مذاکراتی که با نژادفلاح داشتم علاقه‌مند بودم به ایران برگردم و با استعدادهای فوتبال اینجا کار کنم. من بازیکنان ایرانی را که استعدادهای بالایی دارند و دوست دارند کار کنند و چیزهای جدیدی یاد بگیرند را می‌پرستم.

ایوانکوویچ درباره بازی با الهلال و ستاره‌های گران قیمت آن و شرایط تیم خود برای بازی روز سه‌شنبه عنوان کرد: الهلال دو یا سه ستاره خاص ندارد، کل تیم آنها خوب عمل می‌کنند. الهلال برای فصل آینده مدعی اصلی قهرمانی کشورش خواهد بود. ما برای تمام تیم الهلال برنامه‌ریزی کرده‌ایم و قبل از هر چیز باید طراوت را به تیم خود برگردانیم.

وی ادامه داد: مشکل بزرگ ما خستگی زیاد بازیکنان است. دربی از نظر ذهنی و بدنی مسابقه طاقت فرسایی بود. از سوی دیگر آخر فصل است و مصدومیت بازیکنان هم دست و پای ما را می‌بندد. با این وجود ما روی داشته‌هایمان کار می‌کنیم. باید در این دو، سه روز آنها را احیا کنیم. در این شرایط بیشترین و بهترین کمک برای ما هواداران هستند. آنها سزاوارانه در کنار بازیکنان و تیم خود بودند. نژادفلاح هم تلاش کرد با وجود دست تنگ باشگاه مشکلات را حل کند.

برانکو گفت: حضور هواداران به تعداد حداکثری در حکم یار دوازدهم ما است. آنها به باشگاه‌، ما و بازیکنان انرژی می‌دهند. حضورشان باعث می‌شود بر این خستگی‌ها غلبه کنیم و ما را به پیروزی می‌رساند. هواداران پرسپولیس غیرت خود را نشان دادند و باعث شدند بازیکنان ما بیش از پیش این حس و حال را از آنها دریافت کنند. روز سه‌شنبه انتظار آنها را در ورزشگاه می‌کشیم. حضور هواداران به تعداد حداکثر یکی از مهمترین برنامه‌های ما برای غلبه بر مشکلات و سختی‌ها و اجرای برنامه‌ها در بازی با الهلال است.

سرمربی پرسپولیس درباره سختگیری‌های انضباطی خود و اینکه با وجود کمبود نفرات، آمادگی دارد بازیکنانی را کنار بگذارد، تصریح کرد: نظم و دیسیپلین اولین و مهمترین گام برای هر تیم است و تا این قدم برداشته نشود نمی‌توانید به سوی گام‌های بعدی بروید. آنها بازیکنانی حرفه‌ای هستند و ما درخواست خاصی را مطرح نکردیم. آنچه می‌خواهیم اولیه‌ترین نیاز در بخش حرفه‌ای‌گری است. طبعا ما بر مواضع خود پایبند هستیم و بر افکار و اندیشه‌های خود تاکید داریم. کادر فنی از آمادگی تک تک بازیکنان اطلاع کامل دارد. نفراتی که اینجا هستند بازیکنان پرسپولیس بزرگ به حساب می‎آیند. برای حفظ بزرگی پرسپولیس و انسجام تیم باید نظم حاکم باشد. این مسئله قابل گذشت و چشم پوشی نیست. من راجع به نفر خاصی صحبت نخواهم کرد اما تمام آنهایی که در حال حاضر در تیم حضور دارند اگر مسئله‌ای هم داشتند این امکان را دارند که به کار گرفته شوند.

وی درباره فهرست تیم ملی و حضور چهار بازیکن پرسپولیس در آن گفت: من نمی‌توانم درباره فهرست تیم ملی نظر بدهم اما خوشحال هستم که چهار بازیکن ما در این لیست حضور دارند. امیدوارم در آینده بچه‌های تیم را به قدری توانمند کنیم که ۳۰ تا ۴۰ درصد آنها به تیم ملی راه پیدا کنند.

برانکو درباره شرایطی که برای فصل آینده نیاز است و انتظاراتی که از وی وجود خواهد داشت خاطرنشان کرد: من یکی از چرخ دنده‌ها هستم که باید کار خود را درست انجام دهد. چرخ دنده‌های بسیار دیگری هم وجود دارد. روشن است که ما در مشکلاتی بسر می‌بریم. امیدوارم مزایده‌ای که اتفاق می‌افتد انتظارات باشگاه را برآورده کند. به طوری که تنها دغدغه و وظیفه ما کار در زمین فوتبال باشد. پرسپولیس یک سنت قدیمی در فوتبال ایران است که ریشه‌های عمیقی دارد و من مطمئن هستم پرسپولیس دوباره خود را جمع خواهد کرد.