رضایت ۹۷ درصدی مردم گیلان از طرح نظام سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از رضایت ۹۷ درصدی مردم استان از اجرای طرح نظام سلامت خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز، انوش برزیگر پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نهمین کنگره سراسری و دومین کنگره بین‌المللی انگل‌شناسی با حضور جمعی از اساتید کشوری، استانی و دانشگاهی در دانشکده پرستاری مامایی و پیراپزشکی شرق گیلان در لنگرود، به اجرای طرح نظام سلامت اشاره کرد و گفت: نظام سلامت یک طرح انقلابی است.

وی با بیان اینکه هیچ طرحی قابلیت اجرای صددرصدی ندارد، افزود: افراد تنگ‌بین و باریک‌بین مسائل کوچک را نیز بزرگ جلوه می‌دهند؛ احساسی که بنده نسبت به طرح نظام سلامت دارم بسیاری از افراد آن را احساس نکرده‌اند.

این مسئول ادامه داد: زمانی که مسئول و پزشک قلب بیمارستان دکتر حشمت رشت بودم افراد دارای بیماری نارسایی قلب مراجعه می‌کردند که باید تمام زندگی خود را می‌فروختند تا هزینه‌ها را پرداخت کنند و گریه و زاری‌های زیادی از بیماران قلبی دیده‌ام که به خاطر نداشتن پول و منابع مالی بوده است.

وی با موثر خواندن طرح نظام سلامت تصریح کرد: با تلاش دولت تدبیر و امید و اجرای طرح نظام سلامت مردمان روستایی با سه درصد و در شهرها با ۶ درصد پرداختی ویزیت می‌شوند.

برزیگر با بیان اینکه بیماران بیمارستان حشمت رشت در گذشته رضایت نداشتند، یادآور شد: اکنون بیماران رضایت خوبی در درمان و فرانشیز بیمارستان دارند.

وی از رضایت‌مندی ۹۷ درصد مردم گیلان از اجرای طرح نظام سلامت خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال بیمارستان ۱۷ شهریور توسط وزیر بهداشت در رشت افتتاح شد و این بیمارستان به اندازه‌ای زیبا و مجهز ساخته شده است که می‌توان آن را هتل پنج ستاره نامید.

دبیر نهمین کنگره سراسری و دومین کنگره بین‌المللی انگل‌شناسی نیز در مراسم مذکور گفت: در این همایش که برای نخستین بار در گیلان برگزار می‌شود ۱۳ نفر از اساتید خارجی آمریکایی و اروپایی هستند.

محمدباقر رکنی با بیان اینکه کنگره مذکور از نظر تعداد مهمانان خارجی پربار است، تصریح کرد: از برگزاری این همایش در استان سرسبز گیلان خرسندیم.

وی مکان بعدی برگزاری همایش بین‌المللی انگل‌شناسی را شیراز عنوان کرد و یادآور شد: آشنایی اعضای هیئت علمی با تازه‌ترین موارد انگل‌شناسی از جمله اهداف این همایش است.