فعالیت ۶۰ نجات غریق در سواحل لنگرود

فرماندار لنگرود از فعالیت ۶۰ نجات غریق در سواحل این شهرستان در تابستان امسال خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز، سیدرضا جوادپور در نشست ساماندهی طرح سالم‌سازی دریا در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان لنگرود، اظهار کرد: ارتقای کیفیت اجرای طرح‌ها برای استفاده مسافران و شهروندان امری ضروری است.
وی با اشاره به اینکه امسال توجه به نظافت و بهداشت و ایجاد فضای سبز در طرح سالم‌سازی دریا با نگاه ویژه‌تری پیگیری می‌شود، افزود: بحث آب آشامیدنی در طرح سالم‌سازی دریا از مصوبات سال گذشته بوده و تاکنون اجرا نشده است.
فرماندار لنگرود دریا را ظرفیت بالقوه خواند و تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۶ ناجی غریق مسئولیت حفاظت از جان مسافران و شهروندان را در سواحل لنگرود به‌عهده داشتند، خاطرنشان کرد: برای امنیت بیشتر سواحل امسال ۶۰ ناجی در سواحل لنگرود فعالیت می‌کنند.
جوادپور از آغاز فعالیت طرح سالم‌سازی دریا از ۱۴ و ۱۵ خرداد همزمان با تعطیلات و حضور مسافران خبر داد و گفت: ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران در این مناطق مستلزم نظارت و همکاری بیشتر مسئولان است.
وی اقدام‌های فرهنگی و اجتماعی در راستای امنیت اجتماعی، ایجاد تاسیسات زیربنایی در ساحل برای رفاه حال گردشگران، حفظ سلامت و تامین امنیت جانی مردم را از مهم‌ترین اهداف ساماندهی طرح‌های سالم سازی دریا اعلام کرد.
این مسئول با تأکید بر ضرورت توجه به آموزش مردم برای استفاده از طرح‌های سالم‌سازی دریا در راستای امنیت بیشتر، یادآور شد: شنا در مناطق ممنوعه با توجه به نصب علایم هشداردهنده در نقاط خطر‌آفرین و نیز بی‌توجهی به هشدارهای ناجیان غریق و نیروهای انتظامی از مهم‌ترین عوامل تلفات جانی در سواحل است.