برگزاری المپیاد ورزشی امدادگران هلال‌احمر قزوین در لنگرود

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین از برگزاری المپیاد ورزشی امدادگران این جمعیت در لنگرود خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز، حکمت‌الله هاشمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: مرحله استانی المپیاد ورزشی امدادگران جمعیت هلال‌احمر قزوین از چهارشنبه ششم خردادماه به مدت دو روز در حال برگزاری است.

وی افزود: مرحله شهرستانی این مسابقات برای برادران اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار شد و برگزیدگان مرحله شهرستانی هم‌اکنون در مدرسه امداد و نجات چاف در لنگرود با یکدیگر رقابت می‌کنند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین ادامه داد: در مرحله شهرستانی المپیاد ورزشی امدادگران هلال‌احمر در مجموع ۶۵ نفر از امدادگران شهرستان‌های استان برگزیده شدند و به مرحله استانی راه یافتند که از این تعداد نیز در نهایت ۴۰ نفر برای شرکت در رقابت‌های کشوری انتخاب می‌شوند.

هاشمی عنوان کرد: برنامه‌ریزی برای برگزاری مرحله شهرستانی رقابت‌های خواهران نیز در حال انجام است و به دنبال آن، مسابقات استانی نیز پیش از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین تصریح کرد: با توجه به استقبال زیاد خواهران امدادگر از این مسابقات، پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۰۰ نفر در آن شرکت کنند.

وی اضافه کرد: مدرسه امداد و نجات چاف از تمام امکانات و تجهیزات لازم برای برگزاری مسابقات و بهره‌مند بوده و نخستین اردوگاه امداد و نجات کشور است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین بیان کرد: المپیاد ورزشی امدادگران جمعیت هلال‌احمر همه ساله در سطوح شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود و امدادگران جمعیت هلال‌احمر استان قزوین نیز تاکنون هر سال موفق به کسب رتبه کشوری شده‌اند.

هاشمی ادامه داد: امداد و نجات در آوار، حوادث جاده‌ای، سیلاب و کوهستان رشته‌هایی هستند که امدادگران استان قزوین در این مرحله از مسابقات با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اهداف برگزاری المپیاد ورزشی امدادگران بیان کرد: هدف از برگزاری مسابقات یاد شده حفظ آمادگی نیروهای نجاتگر در حوادث و سوانح، استفاده از تجهیزات روز و نیز ارتقای سطح آمادگی امدادگران به منظور مقابله با حوادث است.