برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در لنگرود

معاون سیاسی‌ ـ‌ اجتماعی فرماندار لنگرود از آمادگی این شهرستان برای برگزاری جشن نیمه‌شعبان و مراسم ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز ، محمدرضا محمدی‌فتیده در جلسه نیمه‌شعبان در سالن فرمانداری این شهرستان با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: سالروز ولادت امام زمان (عج) از اعیاد بزرگ شیعیان است و هر قدر مراسم‌های ملی و مذهبی پربارتر برگزار شود شور و شوق مردم نیز بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به تقارن نیمه‌شعبان با سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی، افزود: ۱۳ خرداد روز نیمه‌شعبان است و امسال ظرفیت خوبی ایجاد شده تا از جشن‌های میلاد امام زمان (عج) در نیمه‌شعبان در راستای تبیین اندیشه‌های امام راحل بهره گیریم.

معاون سیاسی‌‌ ـ اجتماعی فرماندار لنگرود از آمادگی این شهرستان برای برگزاری جشن نیمه‌شعبان و مراسم ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی خبر داد.

وی گفت: انقلاب امام راحل زمینه‌ساز انقلاب حضرت مهدی (عج) است و باید با برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم ارتحال امام (ره) اندیشه‌های والای ایشان را به نسل جوان که امام (ره) را ندیده‌اند منتقل کنیم.

محمدی برنامه‌ریزی درست برای برگزاری برنامه‌های مذهبی را مهم دانست و متذکر شد: با توجه به هجمه‌های دشمن در ابعاد مختلف به‌ویژه تهدید فرهنگی و ایجاد شبهه در دین و احکام اسلامی برای ضربه وارد کردن به نظام مقدس جمهوری اسلامی، باید تلاش کنیم جوانان بیشتری جذب برنامه‌های این ایام شوند.

وی از برگزاری مراسم ارتحال امام راحل در ۱۲ خرداد در مسجد جامع لنگرود خبر داد و گفت: این مراسم در ۱۰ صبح با حضور گسترده مردم و مسئولان برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، در جلسه مذکور پیشنهادهای مختلفی درباره کیفیت برگزاری مراسم ایام ارتحال امام (ره) و نیمه‌شعبان مطرح شد.