بازدید حجت الاسلام مهدی بازدار، مدیر جهادی شهرستان لنگرود از امامزاده پاانسی اطاقور + تصاویر

حجت الاسلام مهدی بازدار رئیس اداره اوقاف شهرستان لنگرود به همراه حامد اسماعیل پور معاون فرهنگی این اداره از امامزاده پااَنسی اطاقور بازدید کرد.

به گزارش لنگرنیوز، حجت الاسلام مهدی بازدار رئیس اداره اوقاف شهرستان لنگرود به همراه حامد اسماعیل پور معاون فرهنگی این اداره  از امامزاده پااَنسی اطاقور بازدید کرد.

دوشنبه هفته گذشته، همسفر حجت الاسلام مهدی بازدار رئیس اداره اوقاف شهرستان لنگرود شدیم تا از امامزاده سید نورالدین پاانسی اطاقور بازدید کند.

ساعت ۶:۳۰ صبح از جلوی اداره به سمت اطاقور حرکت کردیم، در شکرکش عین الله محرر یکی از اعضای شورای این روستا در این بازدید به عنوان راهنما همسفر ما شد.

خودرو را در روستای خلیفه گوابر که حدود ۱۰ خانوار را در خود جای داده بود پارک کردیم و به سمت امامزادگان پاانسی از مسیر های صعب العبور عبور کردیم.

بیش از ۹۰ دقیقه از شیب ها و پستی ها و از میان درختان بلند و طبیعت زیبا عبور کردیم تا به امامزاده رسیدیدم.

بعد از بازدید و زیارت از امامزادگان صبحانه ای که توسط هیئت امنا جدید آماده شده بود تناول شد.

 

دومین بازدید رئیس اوقاف از این امامزادگان بود و این بار جهت بررسی روند انجام کار سرکشی میکرد.

بعد از اتمام کار و ابلاغ دستورات لازم به هیئت امنا راه را برای بازگشت به اداره طی کردیم.

بازدار در گفت و گو با خبرنگار لنگرنیوز گفت : در گذشته این امامزادگان توسط افراد محلی و هیئت امنا اداره می شد که در نخستین بازدید که در اردیبهشت سال جاری انجام شد، تغییراتی در اعضای هیئت امنا داده شد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان لنگرود اظهار کرد : تاکنون بیش از ۵ هکتار از حاشیه این امامزاده، که  دارای علف های هرز بود پاکسازی شد و برخی از شیب های تند نیز به صورت پله جهت سهولت رفت و آمد زائران ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۴۰ میلیون ریال برای این امامزاده هزیته شده است، اضافه کرد : ایجاد سرویس بهداشتی نخستین کاری است که بعد از دو بازدید انجام شده هم اکنون در حال ساخت است که مصالح آن به دلیل صعب العبور بودن توسط قاطر به این مکان حمل شده است.

بازدار گفت : طبق گفته افراد محلی در مراسم سنتی علم واچینی که هرساله در این امامزادگان انجام می شود بیش از ۷ هزار نفر شرکت میکنند.

وی با اشاره به اینکه این امامزادگان فاقد درآمد هستند، تصریح کرد : تاکنون کمک مالی به این امامزادگان نشده است ومنتظر کمک رسانی مردم و افراد خیر شهرستان لنگرود برای ساخت و به سازی این امامزادگان هستیم.