سود بانکی مانع فعالیت بخش خصوصی است

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با انتقاد از عملکرد بانک‌ها گفت: سود بانکی مانع فعالیت بخش خصوصی است.

به گزارش لنگرنیوز، محمدحسین قربانی با انتقاد از سود بالای بانکی و ناتوانی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری کلان در حوزه های مختلف اظهار داشت:سود ۳۲ درصدی بانک ها باعث شده سرمایه گذاران علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان از حضور در این حوزه منصرف شوند و یا توان کمی برای انجام تعهدات خود داشته باشند.

قربانی ادامه داد: بخش درمان سود بالایی ندارد و سرمایه گذاری در این بخش مقرون به صرفه نیست و به این دلیل سرمایه گذاران خارجی فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعت درمان کشور دارند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان تاکید کرد: در صورتی که فضای سیاسی و اقتصادی در کشور برای سرمایه گذاران خارجی باز شود امکان استفاده از توان این شرکت ها برای تامین بخشی از نیازمندی های داخل به فناوری های پزشکی و دارویی فراهم خواهد شد که با تحقق آن اشتغال،تولید و گردش اقتصادی در حوزه بهداشت و درمان محقق می شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ابراز عقیده کرد: وارد کردن دستگاه های سی تی اسکن،سونوگرافی،آندوسکوپی و نیز تکنولوژی هایتک اولویتی است که در سرمایه گذاری خارجی طرف سرمایه گذار باید به آن متعهد باشد.