آیت الله امینیان مدافعی سرسخت در حریم ولایت و انقلاب بود

مدیر حوزه های علمیه در پیامی ضمن تسلیت درگذشت آیت الله محمدعلی امینیان عضو خبرگان رهبری گفت: این عالم فرزانه مدافعی سرسخت در حریم ولایت و انقلاب بود.

به گزارش لنگرنیوز از مرکز خبر حوزه، در پیام آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری آمده است: رحلت عالم جلیل القدر و مجاهد خستگی ناپذیر، حضرت آیت الله حاشیخ محمدعلی امینیان (ره)، امام جمعه فقید شهرستان اشرفیه و نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و عضو شورای حوزه علمیه استان گیلان موجب تاثر و تالم شد.

وی افزوده است: این عالم فرزانه که عمر بابرکت خود را در عرصه تهذیب نفس، تعلیم فقه جعفری و در جهت تربیت مشتاقان علوم دینی سپری کرد و مدافعی سرسخت از حریم ولایت و انقلاب اسلامی ایران بود، دعوت حق را لبیک گفت.

این پیام ادامه یافته است: زندگی زاهدانه، عبادات عارفانه و خطبه های پر صلابت وی در سنگر نماز جمعه شهرستان آستانه اشرفیه در قلوب همه عاشقان مکتب علوی و انقلاب اسلامی اثر عمیق بر جای گذاشت.

حسینی بوشهری در این پیام، این مصیبت جانکاه را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه، مردم شریف استان گیلان به خصوص شهرستان آستانه اشرفیه و بیت شریف وی تسلیت گفته و علو درجات آن فقید سعید را از خداوند منان مسالت کرده است.

آیت الله محمد علی (مختار) امینیان، از شاگردان آیت الله العظمی بروجردی(ره)، امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی(ره)، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان آستانه اشرفیه، امروز (چهارشنبه) در سن ۸۹ سالگی بر اثر ایست قلبی در منزل خود در شهر آستانه اشرفیه دارفانی را وداع گفت و به لقاءالله پیوست.

وی در سال ۱۳۰۵ در روستای فتیده لنگرود متولد شد و در سال ۱۳۲۳ به حوزه علمیه قم رفت و از محضر علمای بزرگی چون آیت الله العظمی بروجردی(ره)، امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی(ره) فیض برد.

آیت الله امینیان، علاوه بر امامت جمعه آستانه اشرفیه، از بدو تاسیس مجلس خبرگان رهبری تاکنون نمایندگی مردم استان گیلان در این مجلس را برعهده داشته است.

مسوولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان به مدت ۱۴ سال و مسوولیت دادگاه انقلاب اسلامی از دیگر مسوولیت های آیت الله امینیان بوده است.

مراسم تشییع و تدفین پیکر این عالم ربانی روز پنجشنبه ۲۱ خردادماه جاری ساعت ۱۷، از مقابل کانون بسیج سپاه به طرف حرم مطهر آقا سیدجلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه برگزار خواهد شد.