آیت‌الله امینیان تجسم واقعی حیات و ترجمان والای انسانیت و ایمان است

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم سومین روز درگذشت امام‌جمعه فقید آستانه‌اشرفیه در حرم مطهر سلطان سیدجلال‌الدین اشرف گفت: آیت‌الله امینیان تجسم واقعی حیات و ترجمان والای انسانیت و ایمان است.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از آستان‌خبر، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد عصر امروز در مراسم سومین روز درگذشت آیت‌الله محمدعلی «مختار» امینیان بابیان اینکه انسان برای رسیدن به مسیر حقانیت و شایسته انسان، نیازمند نقشه راهی است، افزود: سرنهادن به آستان امامت و توحید و اجابت کردن اندیشه‌های پیامبر مسیر راه زندگی بشریت است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انسان مؤمن در حوزه عمل از خشم و شهوت عبور می‌کند و در حوزه نظر نیز به حیات برهانی و عملی عمل می‌کند.

وی اظهار کرد: اگر انسان بر اساس خرد و توحید و دانش حرکت کند به‌سوی توحید هدایت می‌شود و خداشناسی را سرلوحه خود قرار می‌دهد.

ابوترابی فرد تصریح کرد: بالاترین عمل صالح، شهادت است که جوانان این کشور با آراستگی خود به عمل صالح به فیض شهادت نائل شدند.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه آیت‌الله امینیان محصول مکتب اسلام بود، افزود: آیت‌الله امینیان تجسم واقعی حیات و ترجمان والای انسانیت و ایمان است.

وی بابیان اینکه باید در هر حوزه علمی، به معنای واقعی محصل باشیم، گفت: علم علما و توجه آنان به دانش عمیق و خالص بود که آیه الله امینیان در این زمینه معلم فلسفه و علم بود و در کنار جایگاه علمی، نماد شجاعت، صداقت و عمل نیز بودند.

ابوترابی فرد تصریح کرد: آیت‌الله امینیان شخصیت تربیت‌یافته مکتب اسلام است که عمر مبارک خویش را با آراستگی به فضائل اخلاقی و در مسیر علما قراردادند.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیه الله امینیان عبد خدا بود و وی در حوزه ایثار فرزند خود را تقدیم انقلاب کرد و عمر خود را نیز در مسیر تبیین آموزه‌های دینی سپری کرد.

وی گیلان را منطقه عالمان خواند و اضافه کرد: آیه الله بهجت، آیه الله رودباری، آیه الله امینیان نمونه‌ای از عالمان بزرگ این دیار کشور هستند که در عمر بابرکت خویش خطایی از آن‌ها سر نزد.

ابوترابی فرد گفت: مردم این شهرستان وارثان آیه الله امینیان هستند که باید ادامه‌دهنده مسیر این شخصیت دینی باشند و جامعه را به نور نماز و ایمان به خدا منور سازند.