عضو شورای شهر رشت استعفا کرد
عضو شورای شهر رشت استعفا کرد

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت به صورت رسمی استعفای خود را اعلام کرد.

به گزارش لنگرنیوز ، رضا جمشیدی‌چناری دقایقی پیش در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر به صورت رسمی استعفای خود را از عضویت این شورا اعلام کرد.

وی با قدردانی از همکاری اعضای شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: به نظر بنده دوره چهارم شورا تخصصی‌ترین شورا بود و توانست در موضوعات مختلف عملکرد موفقی داشته باشد.

این عضو مستعفی شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: امیدواریم با اعضای تخصصی شورای شهر رشت عواید بیشتری نصیب مردم این شهر شود.

وی با اشاره به دلیل استعفای خود گفت: یک اتفاق مهم در زندگی بنده رخ داده و دعوت‌نامه‌ای معتبر از یکی از دانشگاه‌های معتبر آمریکا دریافت کردم و از آنجا که نمی‌خواستم این فرصت را از دست دهم، برای فرصت مطالعاتی کوتاه‌مدت قصد دارم کشورم را به مقصد آمریکا ترک کنم و در آنجا فارغ از تمام کارها به مطالعات بپردازم.

جمشیدی‌چناری درباره برخی اظهارات مبنی بر حضور وی در انتخابات مجلس افزود: اکنون هیچ تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات مجلس ندارم و تا زمانی که شرایط لازم مهیا نباشد به این موضوع فکر نمی‌کنم.

وی ادامه داد: ممکن است برخی رسانه‌ها بگویند چرا کسی که برای خدمت به مردم به شورا آمده، می‌خواهد از اینجا برود، که باید بگویم در تمام مدت حضورم در شورای چهارم رشت تمام توان خود را برای برطرف شدن مشکلات فعلی این شهر به‌کار گرفتم.

عضو مستعفی شورای اسلامی شهر رشت، با بیان اینکه برطرف شدن مشکلات مردم که با آن دسته‌پنجه نرم می‌کنند خارج از توان ماست، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در قوانین شورا برای برطرف شدن مشکلات مالی و معیشتی مردم آیین‌نامه‌ای وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه تنها با هدف تحصیل قصد جدا شدن از شورا را دارم، اظهار کرد: اگر اعضای شورا موافق باشند، می‌توانم به عنوان یک مشاور در کنار آنها برای خدمت به مردم بکوشم.

جمشیدی‌چناری ساماندهی دو رودخانه زرجوب و گوهر رود رشت و زباله سراوان را از موضوعات مهم برای شهروندان این شهر دانست و یادآور شد: در سفر هیئت دولت به گیلان ۵ میلیارد تومان برای ساماندهی رودخانه‌ها در نظر گرفته شده که از صابر رئیس شورای شهر رشت می‌خواهم این پول را در اختیار شهردار قرار دهد تا هر چه سریع‌تر با جدیتی که دارد رودخانه‌ها را ساماندهی کند.

وی در پایان خواستار فعال شدن مرکز پژوهش‌های شورای شهر رشت شد و خاطرنشان کرد: فعال شدن این مرکز موجب تحول و تغییرات شگرف در امور شهری می‌شود.