اینکه بگوییم تحریم ها اثری نداشته، مثل این است که بگوییم بمباران صدام اثر نداشته / برخی گفتند فلانی گفته «امام آزادی خواه نبوده»؛ یعنی جنایت تا کجا؟

خطیب نمازجمعه مشهد در خطبه‌های نمازجمعه گفت: ۳۵ سال است تحریم هستیم، چه شده که امروز برخی می‌گویند تحریم ما را مستاصل کرده است؟

کد خبر : 27957
تاریخ انتشار : جمعه 22 خرداد 1394 - 18:15

به گزارش لنگرنیوز و به نقل از «انتخاب»، حجت الاسلام و المسلمین علم‌الهدی امام جمعه مشهد در خطبه‌های نمازجمعه این شهر گفت: این روزها، مسئله ای که در افواه و السنه سیاسی متداول است، مسئله تحریم هاست، ببینید برادران و خواهران، در این که تحریم های دشمن برای ما ضرر داشته، نقش مخرب داشته، مشکلاتی ایجاد کرده است، این جای تردیدی نیست، اگر کسی بگوید تحریم ها هیچ اثری نداشته مثل این است که بگوییم بمب باران و موشک باران صدام اثر نداشته. موشک باران خانه ها را خراب میکرد، خانواده ها را ویران می کرد و مشکلاتی به وجود آورده بود؛ البته این جمله بنده را رسانه های منافقین و سایت ها نگیرند مثل حرفی که بنده در هفته قبل زدم، در هفته قبل عرض کردم امام در مقام بحث تحریف امام که مقام معظم رهبری فرمودند، امام یک آزادی‌خواه اسطوره ای در تاریخ نبوده است، امام یک زمینه‌ساز جهانی‌سازی اسلام بوده. رسانه‌های دشمن و این دست نوشته‌های بعضی منافقین در این ورزق پاره‌های روزنامه و در بعضی سایت‌ها گفتند فلان کس گفته امام آزادی‌خواه نبوده، یعنی نفاق و جنایت ان هم جنایت در حد بی عرضگی و غیر انسانی اش تا کجا؟ باز نگویید و ننویسید که فلان کس گفته تحریم ها اثر داشته و ما را چنان کرده، نخیر، بنده می‌خواهم حرف دیگری بزنم.

وی همچنین گفت: در اینکه تحریم‌ها اثر داشته جای بحث نیست، این را کسی منکر نیست اما تحریم ها ما را مستأصل کرد؟ تحریم ها ما را بیچاره کرد؟ تحریم ها کار را به جایی رسانده است که حل همه مشکلات ما فقط به لغو تحریم ها وابسته است؟ اینجور نیست؛ برادران تحریم ها که مال امروز نیست، ۱۰ ماه از پیروزی انقلاب گذشته در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، تحریم ها علیه ما شروع شد. امروز از انقلاب مقدس شما ۳۶ سال که می گذرد، ۳۵ سال و سه ماه آن در تحریم بودیم، در هشت سال دفاع مقدس روزی که جنگ تحمیلی بر ما تحمیل شد، ما در تحریم بودیم، تحریم تا جایی که سیم خاردار برای جبهه ها به ما نمی فروختند، سیم خاردار که اسلحه نیست، سیم خاردار ابزار دفاعی در برابر دشمن است، ما به جوری تحریم بودیم که سیم خاردار از خارج به ما نمی فروختند، دوران جنگ و دفاع ما اینچونه گذشت.

علم الهدی ادامه داد: ما هشت سال دفاع مقدس را شروع کردیم در حالی که سیم خاردار نداشتیم، گلوله و لوله توپ نداشتیم اما بعد از هشت سال دفاع مقدس ما موشک ساز ای دل جنگ بیرون آمدیم. تا به امروز ۳۵ سال و سه ماه ما در تحریم بودیم، هرچه اقتدار ما افزوده می شد، هرچه صلابت ما افزوده می‌شد، هرچه انقلاب ما از مرزهای ما به سایر کشورها صادر می شد، هرچه انقلاب ما در منطقه بیداری اسلامی به وجود می آورد، این ها بر این تحریم ها می افزودند و در طول این ۳۵ سال و دو ماه، بالاترین رشد فناوری و علم را در زمینه نانو، در زمینه هوا فضا، در زمینه انرژی هسته ای در همه عرصه های علمی ما داشتیم، در بعضی عرصه های علمی و فناوری، امروز کشور چهارم یا هفتم دنیا هستیم و همه این ها را در دل تحریم گذراندیم.

وی افزود: اینها را چه کسی برای ما درست کرد؟ این رشد را کی به ما داد؟ این کمک را کی به ما کرد؟ دنیا که ما را تحریم کرده بود، هم شرق آن و هم غربش، سیم خاردار به ما نمی دادند، این ها را کی به ما داد؟ آیا غیر از خدا؟ غیر از عنایت پروردگار؟ آیا غیر از دعاهای نیمه شب آن پس پرده نشین غایب؟ ما چیز دیگری داشتیم؟ توان و سرمایه دیگری داشتیم؟ حالا همه این ها را نادیده می گیرید و می گویید حل همه مشکلات ما به لغو تحریم هاست؟

خطیب نمازجمعه مشهد همچنین گفت: ادامه بحث خطبه اول من، سومین بحث نظام رفتاری با بیگانگان است، تنازل در مقابل دشمن و در مقابل بیگانه به خاطر ترس یا به خاطر مصلحت اندیشی، این صریح آیه قرآن است، خداوند در آیه ۵۲ سوره مائده می فرماید: « قالَ رَبِّ إِنِّی لا أَمْلِکُ إِلاَّ نَفْسی‏ وَ أَخی‏ فَافْرُقْ بَیْنَنا وَ بَیْنَ الْقَوْمِ الْفاسِقینَ»؛ «آدم هایی که در دلشان مرض است، بیماری تردید در خدا، ضعف خدا باوری، ضعف اتکال به خدا»، قرآن می گوید «این ها می روند به سمت دشمن، می گویند ما می ترسیم، دشمن ما را دور بزند و ما را از هستی ساقط کند» پس به سمت دشمن برویم؛ خدا می فرماید: «چرا حساب نمی کنید شاید خدا شما را پیروز کرد، شاید خدا مشکل شما را حل کرد؛ یا خداوند متعال برای شما امری از جانب خودش آورد، آنی که از جانب خدا باید همه قدرت های خدا مغلوب هستند»، کدام قدرت می تواند در برابر امر به عند الله می تواند مقاومت کند؟ «وقتی این ها ببینند ما را خدا پیروز کرد، از آن مرضی که در دل داشتند و فکر می کردند نکند دشمن ما را ساقط کند، از ان پشیمانند که چرا به خدا سوء ظن بردند، چرا به خدا بدبین شدند». حالا اگر کسی توجه نکرد، به این مسئله توجه نکرد و این آیه قران را نادیده گرفت، نتیجه آن چیست؟ در آیه ۲۴ سوره توبه می فرماید: « قُلْ إِنْ کانَ آباؤُکُمْ وَ أَبْناؤُکُمْ وَ إِخْوانُکُمْ وَ أَزْواجُکُمْ وَ عَشیرَتُکُمْ وَ أَمْوالٌ اقْتَرَفْتُمُوها وَ تِجارَهٌ تَخْشَوْنَ کَسادَها وَ مَساکِنُ تَرْضَوْنَها أَحَبَّ إِلَیْکُمْ مِنَ اللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ جِهادٍ فی‏ سَبیلِهِ فَتَرَبَّصُوا حَتَّی یَأْتِیَ اللَّهُ بِأَمْرِهِ وَ اللَّهُ لا یَهْدِی الْقَوْمَ الْفاسِقینَ»، می فرماید «ای پیغمبر به این ها بگو اگر پدرتان، پسرتان، خانواده شماف برادرانتان، همسرناتان، عشیره تان، ثروت هایی که به چنگ اوردی، تجارتی که از ضعف و مشکلات اقتصای می ترسند و می ترسید خانه و رفاه و زندگی را از شما بگیرند، اگر برای شما محبوب تر است از خدا و پیغمبر و جهاد در راه خدا، منتظر باشید، عذاب بر شما نازل می شود تا این که امر خدا، عذاب به انسان پشت کرده به خداست برسد» این صریح آیه قران است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه بیان داشت: ببینید برادران و خواهران، اینجا نماز جمعه است، خطبه نماز جمعه، نماز است، ما داریم نماز می خوانیم، نماز جای جناح گرایی نیست، نماز جای دولت ستیزی نیست، نماز جای برخورد سیاسی نیست، نماز جای عبادت خداست، تمام حرف ما سه حرف است؛ اگر امام را قبول دارید، مقام معظم رهبری در روز چهارده خرداد در مرقد مطهر امام که اصول امام را تبیین می کردند، اصل دومی که از اصول امام مقام معظم رهبری بیان فرمودند، این بود که اتکال به کمک الهی، اعتماد به صدق وعده الهی، بی اعتمادی به قدرت های مستکبر و زورگوی جهانی؛ این اصل دوم امام است که مقام معظم رهبری فرمودند. اگر مقام معظم رهبری را قبول دارید، خود مقام معظم رهبری فرمودند طبیعت کار یک ملت این است که بالاخره در کار او مشکلاتی وجود دارد، مسؤولینش باید آن مشکلات را با کمک به دیگران، با تکیه به دیگران، با رشوه دادن به دیگران، با تذلل، یعنی با ذلت پذیری به دیگران مشکلات را حل کنند؟

علم الهدی اظهار داشت: بعد فرمودند اعتقاد ما این است که باید به تقویت ساخت درونی نظام اهمیت دهیم و از درون خودمان را باید تقویت کنیم، این هم فرمایش مقام معظم رهبری است؛ اگر یک آقایی در این مملکت ضد ولایت فقیه است، نه امام را قبول دارد نه رهبری را قبول دارد، قران را که قبول دارید، مسلمان که هستید؟ این هم آیه قرآن که با آن شدت می گوید اگر بروید عذاب بر شما وارد می کنم به عنوان این که دشمن بخواهد مشکل شما را حل کند. ان شالله عزیزان ما، مسؤولین ما و برنامه ریزان ما دقیقأ توجه به قران داشته باشند و توجه به اصل امام و توجه به رهنمود راهبردی این رهبر عزیز عظیم حکیمی که کارنامه ۲۶ سال رهبری اش این عزت و افتخار برای ما بوده است، لااقل به این ها توجه کنیم ما و عزیزان ما هم در برنامه ریزی، هم در سیاستگذاری و هم در اجرا به این سه نکته توجه کنند، آیه قران، اصل امام و راهبرد رهبری. بر این اساس برنامه ریز یکنند و سیاست گذاری کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.