امام خمینی ۲۶ سال پس از وفات، شبکه‌های اجتماعی را قبضه کرد
امام خمینی ۲۶ سال پس از وفات، شبکه‌های اجتماعی را قبضه کرد

پایگاه بیزینس اینسایدر به وضعیت حساب‌های کاربری با نام امام خمینی(ره) در شبکه‌های اجتماعی پرداخت و نوشت: «مردی که آمریکا را شیطان بزرگ می‌نامید، ۲۶ سال پس از وفاتش تمام شبکه‌های اجتماعی را درنوردیده است.»

به گزارش لنگرنیوز ، حساب کاربری حضرت “امام خمینی” (emamkhomeini@) چند روز پیش از بیست و ششمین سالگرد درگذشت ایشان (۱۴ خرداد، چهارم ژوئن) توسط اینستاگرام مسدود شد. پس از این اقدام، حساب دیگری افتتاح شد (EmamKhomeiny@) تا جای آن را بگیرد اما حساب قدیمی، پس از چند روز دوباره فعال شد.

یکی از سخنگویان اینستاگرام دراین باره گفت: ما برای اشتباهی که رخ داد بسیار متاسفیم. ما گاهی در بررسی گزارش‌هایی که از کاربران دریافت می‌کنیم دچار اشتباه می‌شویم و در این مورد به اشتباه این حساب را مسدود کردیم. ما به محض اینکه مطلع شدیم این حساب را دوباره فعال کردیم و محتوای آن را برگرداندیم.

پایگاه بیزینس اینساید با بهانه قرار دادن خبر بسته شدن حساب کاربری موسوم به امام خمینی (ره) به وضعیت حساب‌های کاربری با نام امام خمینی (ره) در شبکه‌های اجتماعی پرداخت. این پایگاه در مطلبی با عنوان «مردی که آمریکا را شیطان بزرگ می‌نامید، ۲۶ سال پس از مرگش تمام شبکه‌های اجتماعی را درنوردیده است» نوشت:

آیت‌الله روح‌الله خمینی ۲۶ سال پیش از دنیا رفت اما پیروان وفادارش با استفاده از حساب‌های کاربری موفق در شبکه‌های اجتماعی سالگرد رحلت وی را بزرگ داشتند. امام خمینی کسی بود که در سال ۱۹۷۹، کشور ایران را از دست حکومت پادشاهی پهلوی و محمدرضا پهلوی خارج کرد.

اکنون مذاکرات اتمی ایران با کشورهای ۱+۵ در حال انجام است و انتظار می‌رود تا در نهایت از انزوا خارج شود و به نظر می‌رسد که مردم ایران آماده در آغوش گرفتن مؤلفه‌های دنیای غرب هستند؛ اما با این حال هنوز ارتباطات عمیقی بین این مردم و جنبش اسلام‌گرایی که در این کشور انقلاب کرد وجود دارد.

یکی از پربازدیدترین حساب‌های کاربری در شبکه اجتماعی اینستاگرام متعلق به احمد خمینی، نوه آیت‌الله خمینی است که حدود ۱۰۰ هزار بازدیدکننده دارد. صاحب این حساب کاربری به کلمه «سید» در ابتدای نامش افتخار می‌کند که به معنای رسیدن نسبش به پیامبر اسلام است. در حالی که پدر صاحب این حساب یک روحانی مسلمان است و ریش و عمامه دارد، اما خودش، یعنی احمد جوان، صورتش را تراشیده و گرایش به پوشیدن ژاکت ورزشی دارد. او به شکلی ویژه عاشق تیم فوتبال بارسلونا است.

وی اخیرا پستی احساسی درباره پدربزرگش در اینستاگرام منتشر کرده که هزاران بار لایک شده و کامنت خورده است. او صاحب یک حساب کاربری در فیس‌بوک است که بیش از ۸ هزار نفر بازدیدکننده دارد.

اکانت فیس‌بوک آیت‌الله خمینی از سراسر دنیا طرفدار دارد که در حدود ۴۵۰ هزار نفر در ماه از آن بازدید می‌کنند. بیشتر طرفداران کسی که مشهور به «شیطان بزرگ» خواندن آمریکا است، مردان ایرانی بین ۲۵ تا ۳۴ سال هستند. با این حال مخاطبان آمریکایی رهبر اسلامی ایران اغلب زنانی هستند که در لس‌آنجلس و نیویورک زندگی می‌کنند.

امام خمینی 26 سال پس از وفات، شبکه‌های اجتماعی را قبضه کرد