کلاهبردار لنگرودی در شبکه های اجتماعی ، به دام افتاد

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به دستگیری فردی که با فروش اکانت بازی آنلاین در شبکه اجتماعی موبایلی کلاهبرداری کرده بود، نسبت به خرید اکانت بازی های آنلاین از پیام رسان های موبایلی هشدار داد.

به گزارش لنگرنیوز، واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ ایرج محمدخانی اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی فردی مبنی بر اینکه مبلغ پنج میلیون ریال بابت خرید اکانت بازی آنلاین در شبکه اجتماعی موبایلی از او کلاهبرداری شده، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات از مالباخته و پی جویی فنی و پلیسی، عامل کلاهبرداری در شبکه اجتماعی موبایلی از شاکی که جوانی ۲۲ ساله اهل تهران و ساکن لنگرود بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان ادامه داد: با توجه به ادله دیجیتالی کشف شده، متهم صراحتاً به جرم خود و اینکه با به فروش گذاشتن اکانت بازی آنلاین در شبکه اجتماعی مبتنی بر موبایل با فرزند خردسال شاکی آشنا شده و برای انتقال اکانت در محل کار شاکی حاضر و بعد از اخذ وجه نقد و گذشت ۲۴ ساعت از فروش اکانت با ترفندی ویژه فرزند شاکی را فریب داده و اکانت بازی آنلاین را بدست آورده و بدین ترتیب مبلغ پنج میلیون ریال کلاهبرداری کرده، اعتراف کرد.

وی از شهروندان خواست مراقب افراد کلاهبردار هنگام خرید بازی های آنلاین باشند و برای خرید اکانت های بالاتر بازی ها ، از فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیک استفاده کنند و از خرید اکانت ها از کاربران شبکه های اجتماعی پرهیز کنند چراکه فروشندگان شبکه های اجتماعی قابل اعتماد نیستند و احتمال اینکه جزو مجرمان سایبری باشند ، دور از انتظار نیست.

سرهنگ محمدخانی رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان پیشتر گفته بود که مهمترین جرایم سایبری استان در سال گذشته برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی با ۴۷ درصد، هتک حیثیت و نشر اکاذیب ۱۷ درصد، سایر جرایم ۱۵درصد، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه ۹ درصد، مزاحمت اینترنتی هشت درصد و جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی چهار درصد بوده است.