سند محرمانه ویکی لیکس از سفر فائزه هاشمی رفسنجانی به ریاض
سند محرمانه ویکی لیکس از سفر فائزه هاشمی رفسنجانی به ریاض

این سند در رده اسناد محرمانه ویکی لیکس قرار دارد و مربوط به سال ۱۹۹۹است.

به گزارش «لنگرنیوز» ، در یکی زا اسناد منتشر شده ویکی لیکس با عنوان «زیبای صورتی» به سفر فائزه هاشمی رفسنجانی برای شرکت در ضیافت شامی در ریاض پرداخته شده است.

این سند در رده اسناد محرمانه ویکی لیکس قرار دارد و مربوط به سال ۱۹۹۹است. در این سند اینگونه آمده است:

۱- فائزه رفسنجانی، دختر رییس جمهور سابق ایران، به عنوان معاون رییس کمیته ملی المپیک ایران در تاریخ ۱۳ و ۱۴ ژوئن، در جریان سفر خود به ریاض خواستار همکاری زنان عربستان و ایران در زمینه های مختلف شد. او همچنین مکالمه ای رسمی با وزیر امورخارجه، شاهزاده سعود الفیصل و ملاقاتی با سلطان بن فهد، معاون رییس سازمان رفاه جوانان عربستان داشته است. او همچنین از دانشگاه شاه سعود، کتابخانه شاه عبدالعزیز و مرکز اجتماعی شاهزاده سلمان بازدید کرده است.

۲- در ضیافت خصوصی شام در ریاض در تاریخ ۱۳ ژوئن، که توسط همسر ولیعهد تدارک دیده شده بود، او به مدت ۳۰دقیقه برای میزبانان سخنرانی کرد آن هم درحالیکه تغییرات فائزه، او را غیرقابل شناسایی ساخته بود. او با کت و شلوار ملروز ( melrose) و مویی کوتاه در این مراسم حاضر شده بود.

۳- فائزه همچنین یکبار در سال ۱۹۹۲ و بار دیگر به همراه پدر خود در سال ۱۹۹۸ به ریاض سفر کرده بود. او به عنوان عضو شورای شهر تهران و همچنین سردبیر مجله زن، گردش سیاسی و دیپلماتیک را با ارائه فعالیت هایش در کمیته المپیک تضمین می کند.