پیروزی دوباره ایران مقابل مدافع عنوان قهرمانی؛ آمریکا ۱+۵ امتیاز داد و رفت
پیروزی دوباره ایران مقابل مدافع عنوان قهرمانی؛ آمریکا ۱+۵ امتیاز داد و رفت

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود مقابل آمریکا باز هم مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی را شکست داد.

به گزارش لنگرنیوز، تیم ملی والیبال ایران در بازی دوم خود مقابل آمریکا در هفته ششم لیگ جهانی والیبال با نتیجه ۳ بر صفر تیم ملی آمریکا را شکست داد و ۱۳امتیازی شد. اسلوبودان کواچ برای شروع بازی دوم شاگردانش مقابل آمریکا در هفته ششم لیگ جهانی والیبال از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، مجتبی میرزاجان‌پور، عادل غلامی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.

نخستین سرویس ست اول را میلاد عبادی‌پور به زمین آمریکا زد و مجتبی میرزاجان‌پور دیگر دریافت‌کننده تیم ملی ایران، اولین امتیاز را برای تیمش کسب کرد. جو سنگین سالن آزادی و بازی بابرنامه و دلچسب بازیکنان ایران، نصرالله سجادی، معاون وزیر ورزش را نیز گاهی مجبور به واکنش و لبخند می‌کرد. سرویس‌های هدفدار، حملات دوسر آنتن موفق و دفاع عالی باعث شد تا شاگردان کواچ از همان ابتدا تیم برتر میدان باشند و اختلاف امتیاز هشت‌امتیازی را نیز تجربه کنند. ست نخست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به‌سود ایران تمام شد.

فشار زیادی که بازیکنان ایران در سرویس روی مت اندرسون آوردند باعث شد تا جان اسپراو، سرمربی آمریکا از ابتدای ست دوم این بازیکن را بیرون بکشد ولی همچنان با چهار دریافت‌کننده به بازی ادامه دهد. نخستین وقت استراحت ست دوم در امتیاز ۸ بر ۷ به‌سود ایران به دست آمد. دومین سرویس بدون بازگشت عادل غلامی و ثبت امتیاز ۱۲ برای ایران در مقابل هشت امتیاز آمریکا، اسپراو را مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی خود کرد. وقت استراحت بعدی آمریکا چند دقیقه بعد در امتیاز ۱۴ بر ۹ به‌سود شاگردان کواچ گرفته شد. کواچ در اواخر این ست از حسن صنوبر و مهدی مهدوی برای تقویت دفاع تیم استفاده کرد و نتیجه ۲۲ بر ۱۸ شد. امتیاز ۲۴ را شهرام محمودی برای ایران گرفت و سرویس آرون راسل که به تور برخورد کرد نتیجه این ست را نیز ۲۵ بر ۲۱ به‌سود ایران رقم زد.

نخستین امتیاز ست سوم به نام آمریکا ثبت شد. اشتباه معروف در رد کردن توپ به زمین حریف و ناراحتی بیش از حد او از این قضیه باعث شد تا تمام تماشاگران حاضر در سالن یکصدا او را تشویق کنند و نامش را صدا بزنند. بازی بابرنامه و تمرکز بالای ملی‌پوشان مانع از نزدیک شدن امتیازات دو تیم می‌شد و باز هم شاگردان کواچ از قهرمان دوره لیگ جهانی پیشی گرفتند تا در نهایت ست سوم ۲۵ بر ۱۹ به‌سود ایران تمام شد و شاگردان کواچ به پیروزی ۳ بر صفر رسیدند.

تیم ملی ایران در بازی بعدی خود در تهران به مصاف تیم ملی لهستان می‌رود.