کارخانه کمپوست در شهرستان لنگرود راه اندازی می شود
کارخانه کمپوست در شهرستان لنگرود راه اندازی می شود

غلامرضا منصفی گفت : طی جلسه ای که در هفته گذشته با حضور مهندس خندان دل ریاست شهرداری ها و دهیاری های کشور در تهران برگزار شد مصوب شد تا هزینه احداث کارخانه کمپوست در لنگرود از محل بودجه ملی و استانی تامین شود.

رئیس شورای اسلامی شهر لنگرود در گفت و گو با لنگرنیوز از راه انداری کارخانه کمپوست در شهرستان خبر داد.

غلامرضا منصفی گفت : طی جلسه ای که در هفته گذشته با حضور مهندس لاهوتی ، مهندس گلباغی شهردار لنگرود ، خانم میرسیدی مدیرکل شهری و روستایی استانداری گیلان و مهندس جمشید رسایی رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان گیلان با مهندس خندان دل ریاست شهرداری ها و دهیاری های کشور در تهران برگزار شد مصوب شد تا هزینه احداث کارخانه کمپوست در لنگرود از محل بودجه ملی و استانی تامین شود.

وی با بیان اینکه مدت اجرای احداث کارخانه ۱۲ تا ۱۸ ماه تخمین زده شده است، افزود : ظرفیت پیش بینی شده برای کارخانه کمپوست بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن در هر روز اعلام شده است.

رئیس شورای شهر لنگرود اضافه کرد : بعد از احداث کارخانه و آغاز به کار، زباله های شهرستان لنگرود به این کارخانه و برای تبدیل به کود و یا تبدیلات دیگر منتقل خواهد شد و شهرداری های مناطق نیز موظف هستند تا زباله های منطقه خود را به کارخانه انتقال دهند.

منصفی تصریح کرد : ساخت کارخانه توسط بخش خصوصی راه اندازی می شود .

وی در پاسخ به سوال خبرنگار لنگرنیوز مبنی بر انتخاب محل احداث کارخانه، گفت : با توجه به وضعیت موجود المانلنگه که سال هااست محل دپو زباله های شهرستان است این مکان برای احداث در نظر گرفته شده است تا از طریق کارخانه بتوان بخشی از حجم زیاد زباله های موجود در المالنگه را به واسطه تبدیل شدن، کم کرد.