نظارت از مراکز عرضه مواد غذایی در ماه رمضان با شدت بیشتری انجام شود

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان لنگرود تاکید کرد: طرح نظارت از مراکز عرضه مواد غذایی در ماه رمضان در راستای حفظ و ارتقای سلامت روزه داران با شدت و حدت بیشتری انجام می شود.

به گزارش لنگرنیوز، دکتر سهیل سیروس بخت، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان لنگرود با بیان اینکه طرح بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی در ماه مبارک رمضان  تشدید می یابد، به خبرنگار شبستان گفت: این طرح هر ساله قبل از ماه مبارک رمضان در قالب اکیپ‌هایی از همکاران بهداشت محیط تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح تشدید نظارت از مراکز عرضه مواد غذایی در ماه رمضان در راستای حفظ و ارتقای سلامت روزه داران انجام می‌شود، افزود: اکیپ‌های ثابت و سیار در ماه مبارک رمضان صبح و عصرها چهار روز در هفته از مراکز عرضه مواد غذایی بارزسی و نظارت می‌کنند.

دکتر سیروس بخت با اشاره به اجرای ماده ۱۳ و رعایت ضوابط بهداشتی در اماکن و مراسم‌های عمومی، تصریح کرد: در راستای جلوگیری از طغیان و بروز مسمویت‌های غذایی این دستورالعمل در این ماه مبارک با شدت و حدت بیشتری اجرا می‌شود.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان لنگرود با تاکید براینکه بازرسی‌ها به صورت مستمر انجام می‌شود، اذعان کرد: بازرسی‌ها به صورت منطقه‌ای توسط واحدهای بهداشتی و درمانی انجام و تمام مغازه‌های تولید و عرضه مواد غذایی نیز باید دارای پرونده بهداشتی، رعایت شرایط فیزیکی و بهداشتی باشند.

وی طرح تشدید و کنترل استخرها و مراکز تفریحی و عرضه یخ را از دیگر برنامه‌های تشدید بازرسی در ماه رمضان عنوان و خاطرنشان کرد: واحدهای فاقد کیفیت لازم به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی اطلاع رسانی از طریق شماره تلفن ۱۴۹۰ «ستاد فوریت‌های سلامت و بهداشت محیط» را در خصوص عرضه مواد غدایی، مسمویت‌های غذایی و مشکلات بهداشتی را در جهت رفاه حال شهروندان اقدامی موثر دانست.

دکتر سیروس بخت با اشاره به اینکه خادمین مساجد نیز باید دارای کارت تندرستی و سلامت باشند، تصریح کرد: حفط سلامت مردم در باب پیشگیری و تاکید بر سلامت عمومی و جلوگیری  از بیماری‌ها از مهم ترین اهداف است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان لنگرود ادامه داد: در  خصوص کارت تندرستی و سلامت خادمین مساجد قبل از ماه مبارک رمضان با سازمان تبلیغات اسلامی و امور مساجد همکاری های لازم انجام شده است.

گفتنی است، سال گذشته ۹۲۱ بازدید از مراکز و اماکن عمومی، ۵۷ بازدید از مساجد و حسینیه هاو معرفی ۱۲ مورد به مراجع قضایی  در طرح کنترل و نظارت در ماه مبارک رمضان در شهرستان لنگرود اجرا شد.