هتک حرمت به دانشجوی چادری به بهانه تقلب

شنیده ها حاکی است که در جلسه امتحان دانشجویان، یکی از مراقبین به خاطر شائبه تقلب اقدام‌ به کشیدن چادر از سریکی از دانشجویان کرده است.

به گزارش لنگرنیوز ، مدتی است موضوع هتک حرمت دانشجویان چادری به بهانه جلوگیری از تقلب در امتحانات در برخی از دانشگاه های زنجان به صورت ممانعت از حضور و درخواست برداشتن چادر توسط مسئولان برگزاری امتحانات مطرح شده است؛ اما اتفاقی که امروز در جلسه امتحان یکی از مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی زنجان به بهانه جلوگیری از تقلب افتاد، حساسیت ماجرا را بر انگیخت.

 

شنیده ها حاکی از آن است که در جلسه امتحان دانشجویان این دانشگاه، یکی از مراقبین به خاطر وجود شائبه تقلب اقدام‌ به کشیدن چادر از سر یکی از دانشجویان دختر این دانشگاه می کند که با مقاومت وی مواجه می شود.

 

اخبار رسیده مؤید این موضوع است که مراقبین دانشگاه با توجه به اعتراض دختران مانتو پوش مبنی بر حمل تقلب توسط دختران چادری، اقدام به این عمل غیر اخلاقی کرده اند.
این دانشجوی دختر که بنابر شنیده ها جزو دانشجویان ممتاز دانشگاه به شمار می رود، موضوع را از مسئولان پیگیر شده و به نتیجه ای نرسید.

 

بر اساس گفته های دانشجویان‌ این موسسه آموزشی گاهی اتفاق افتاده است که مسئولان از مراقبین درخواست کرده اند تا در قضیه تقلب دانشجویان سخت گیری به عمل نیاید تا بر تعداد ورودی های این دانشگاه افزوده شود؛ این در حالی است که همین ماجرا در جلسات کنکور سراسری امسال و بخصوص در استان کهکیلویه و بویر احمد هم اتفاق افتاد.

 

لازم به ذکر است،‌در بند۴/ج آیین نامه کمیته انضباطی وزارت علوم آمده: توهین به شعائر و مقدسات اسلامی یا ملی، ادیان رسمی کشور و یا ارتکاب اعمالی برضد نظام جمهوری اسلامی(مانند تظاهر به روزه خواری، توهین به حجاب، فحاشی، شعارنویسی، پخش اعلامیه و نظایر آن) تخلف محسوب می شود و متخلف، به یکی از تنبیهات مندرج در بندهای ۱ تا ۸ ( به جز بند ۶) آیین نامه محکوم می شود.