اینهایی که غیر از این می نویسند خاین به نظام و دولت اند!

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: «اینهایی که غیر از این مطالب را می نویسند اینها خاین به نظام هستند و خاین به دولت هستند می خواهند عملکرد دولت تدبیر را زیر سوال ببرند».

به گزارش لنگرنیوز به نقل ماسال نیوز، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان تالش صبح شنبه ۱۳ تیر در حالی در سالن جلسات فرمانداری تالش برگزار شد که رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، رسانه های منتقد عملکرد خود را خاین به نظام و دولت معرفی کرد.

علی منتظری در ابتدا با ارایه آماری از مصوبات کارگروه در شهرستان های استان گفت: در این کارگروه مصوبات خوبی داشته ایم. تا امروز ۵۳۰ مصوبه را گذرانده ایم که ۲۸ درصد آنها اجرایی شده است. اما بخش عمده مشکلات واحدهای تولیدی در دست اقدام است و یا با توجه به ضوابطی که در گذشته داشته ایم این مشکلات را نتوانسته ایم حل کنیم.

وی افزود: قانون جدید دست دستگاهها را باز گذاشته است و با توجه به فرصت هایی که برای ما فراهم می کند باید به نحوی عمل کنیم که مشکل واحدها را حل نماییم. امروز باید با نگاه ویژه ای  وضعیت واحدها را بررسی کنیم تا مصوبات خوبی داشته باشیم تا آمار ما هم از ۲۸ درصد فراتر برود.

منتظری ادامه داد: ۶۵ درصد مشکلات صنایع مربوط به بانک هاست که امیدواریم با سیاست های جدید حل شود.

رییس سازمان صنعت و معدن گیلان با طرح مسایل منتشر شده در برخی سایت ها درباره تعطیلی برخی صنایع در استان گفت: اخیرا شاهد هستیم که در برخی از سایت ها مطالبی را درباره گذشته فعالیت های صنعتی یا عملکردی که در این حوزه دارد اتفاق می افتاد عنوان می کنند. خوب این گزارش مغرضانه ای است که جا دارد بنده توضیح بدهم. اگر استدلالی دارند عنوان کنند اما دوستان برای این حرفهایی که زده می شود ادله ای ندارند. دوستان چشمان خود را بسته اند و حرفهایی می زنند که هیچ پایه ای بر آن استوار نیست.

منتظری افزود: گیلان ظرف یکی دو سال سال آینده قطب صنایع سلولزی کشور می شود. این اتفاق کمی نیست. سایتهایی که چشمشان را بسته اند و نمی بینند کجا هستند (اینها را ببینند). اقدامات در استان با حمایت ویژه آقای استاندار دارد صورت می گیرد و حق هم این بود که استان گیلان به عنوان مرکز صنایع سلولزی کشور شناخته شود.

این مقام مسئول استان گیلان در ادامه انتقادات خود از پایگاههای خبری گفت: در روز صنعت و معدن دو طرح بزرگ صنعتی در کشور معرفی شد که یکی برای گیلان بود و این افتخار کمی نیست. کجا هستند این سایت ها که خبرهای کذب می نویسند. باید بیایند برای تشویش اذهان عمومی پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: این جور نیست حرفی زده شود و کسی هم پاسخگو نباشد. تا امروز من سکوت کرده ام و حرفی نزده ام. می نویسند واحد های صنعتی گیلان همه تعطیل شده است. کجا تعطیل شده است. دلیل شما چیست؟ استدلال شما چیست؟ همین کارگروهی که الان تشکیل داده ایم و با دستور ویژه آقای استاندار شکل گرفته است الگویی برای کشور شده است. قانون رفع موانع تولید بر اساس حرکت استان شکل گرفته است. این حرکت، حرکت بدی بود؟ سایت ها کجا هستند بنویسند؟ از این بهتر اقدام (می شود)؟.

رییس سازمان صنعت گیلان با ادامه تعریف و تمجید از طرح های خود افزود: در کجای کشور شما سراغ دارید که همه دستگاههای اجرایی در این چنین جلسه ای می نشینند و مشکل واحدها را حل می کنند؟ دیگر نیاز نیست ما واحدها را بکشانیم به مرکز استان. آنجا اگر بخواهند همه مدیرها را پیدا کنند شاید یک ماه هم فرصت نکنند همه را ببینند. بزرگترین اتفاق در کشور است. اینها باید نوشته و ذکر شود. صرفا با ارایه حرفهای کلی که نمی شود. این بزرگترین اقدام دولت و بزرگترین اقدام استان است.

در این بین یکی از حضار با قطع سخنان منظری گفت: مورد تأیید است و خیلی مورد تأیید است اینهایی که برعکس می نویسند باید بیایند ببینند که شما چقدر زحمت می کشید.

منتظری ضمن تأیید این سخنان گفت: «اینهایی که غیر از این مطالب را می نویسند اینها خاین به نظام هستند و خاین به دولت هستند می خواهند عملکرد دولت تدبیر را زیر سوال ببرند».

وی ادامه داد:  (این اقدامات) هیچ حرکت درست و شایسته ای نیست. باید پاسخگو باشند. من هم تا آخر این موضوعات را پیگیری می کنم.

رییس سازمان صنعت گیلان در ادامه ضمن موفق دانستن عملکرد خود در حوزه صنعت فرش گفت: در تمام دوره ای که فرش در گیلان کار می کرد به اندازه یکی دو سال گذشته کار نشده است. شما بروید آمارها را مقایسه کنید.  من (این آمار را) در اختیار شما قرار می دهم. از همه دستگاهها آمار بگیرید. ۱۳ هزار آدم را شخص آقای استاندار دارد پیگیری می کند که اموراتشون انجام شود.

منتظری با حمله مجدد به رسانه ها گفت: به کوری چشم همین سایت هایی که نمی توانند ببینند، ما در آینده ای نزدیک برند فرش گیلان را هم معرفی می کنیم. در همه صنایع حرکات خوبی دارد انجام می شود.  شما باید مقایسه کنید . چرا مقایسه نمی کنید. همه کشور را ببینید با چه شرایطی اموراتش انجام می شود.

وی بدون اشاره به تجمعات اخیر در برخی صنایع گیلان از جمله کارخانه چوکا گفت: در طی یکی دو سال گذشته نسبت به سالهای قبل از آن کمترین بحران کارگری را در استان داشته ایم. کمترین تجمعات و بحران کارگری را داشته ایم. این همین جوری که اتفاق نمی افتد. بالاخره با مدیریت آقای استاندار است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تأکید کرد: بیشترین طرح های نیمه تمام را داریم. هیچ وقت در طول صنعت گیلان سابقه نداشته است. سرمایه گذاری صنعتی ما پارسال علی رغم همه مشکل بالای ۷۶۰ میلیارد بوده است. امسال هم پیش بینی ما بیشتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.

منتظری در پایان گفت: دوستان عوض کارشکنی ها و حرفهای بی ربط و آمارهای کلی کمی به واقعیت بی اندیشند. واقعیت ها دیده شود. هر آماری هم خواسته باشند بر اساس واقعیت در اختیار دوستان می گذاریم. ما هیچ وقت چه در آن دوره و نه در دولت فعلی آمار غیر واقعی در اختیار کسی نگذاشته ایم. انشاء الله همه در ارزیابی دولت تدبیر و امید و آقای استاندار منصف باشیم.