حل مشکلات زیست محیطی اولویت مسئولان باشد/ضرورت توجه به مسایل محیط زیست در برنامه ششم توسعه
حل مشکلات زیست محیطی اولویت مسئولان باشد/ضرورت توجه به مسایل محیط زیست در برنامه ششم توسعه

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس از بررسی نامه ۱۱۵تشکل مردم‌نهاد حامی محیط زیست به رئیس مجلس در این فراکسیون خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز، مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری نامه ۱۱۵ تشکل مردم‌نهاد حامی محیط زیست در  به رئیس مجلس شورای اسلامی،‌ افزود: در این نامه تشکل مردم نهاد حامی محیط زیست خواستار حمایت مجلس برای تامین امکانات و منابع مورد نیاز جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست شدند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که ابتدا برای رفع مشکلات محیط زیست باید فرهنگ‌سازی درست و دقیقی صورت گیرد چراکه بزرگترین سرمایه محیط زیست، مردم هستند و می‌توانند به رفع کمبود مشکل نیروی انسانی این سازمان کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: از سویی دیگر سازمان محیط زیست معتقد است که باید اعتبار مشخصی را در دست داشته باشد تا بتواند به مشکلات کمک کند در حالی که این سازمان می‌تواند همه دستگاه‌هایی که دارای منابع را بر اساس قانون سازمان محیط زیست مجاب به اختصاص بخشی از اعتبارات خود به حفظ محیط زیست کند.

وی یادآور شد: به عنوان مثال در بحث زباله‌های عفونی، سازمان محیط زیست به تنهایی نمی‌تواند این مشکل را رفع کند بلکه باید وزارت بهداشت را وادار به زباله‌سوز کردن بیمارستان‌های خود کند.

لاهوتی با تاکید بر اینکه مشکل سازمان محیط زیست مدیریتی است نه اعتباری، افزود: باید رئیس سازمان محیط زیست با تدابیر درست و دقیق و استفاده از اهرم‌های قانونی خود برای حفاظت از محیط زیست تلاش کند درغیر این صورت مشکلات و معضلات همچنان به قوت خود باقی است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس نهم، درباره کمک مجلس برای رفع مشکلات محیط زیستی در کشور، تاکید کرد: اگر در این میان گره‌های کور قانونی وجود داشته باشد مجلس می‌تواند به باز شدن این گره‌ها کمک کند و از سویی دیگر بر مسایل اعتبارات نیز می‌توان نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی گفت: بدیهی است این فراکسیون نامه ۱۱۵ تشکل مردم‌نهاد حامی محیط زیست در  به رئیس مجلس شورای اسلامی را مورد بررسی قرار خواهد داد و دیدگاه‌های این تشکل را نیز برای برنامه ششم توسعه مدنظر قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ۱۱۵ تشکل مردم‌نهاد حامی محیط زیست در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت مجلس برای تامین امکانات و منابع مورد نیاز جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست شدند.