خطوط قرمز رهبری در مذاکرات هسته‌ای، مصداق دفاع ولایت از منافع امت است/ صلح امام حسن (ع) به دلیل نبود یاران خالص بود

جلیلی قدرت ملت ایران را در غنی سازی تفکر و باور ملت و ایجاد اقتدار در او دانست و تصریح کرد: دشمن از این نگران است که امروز ملتی تحت تبعیت و پیروی از نائب امام معصوم (ع) حول محور ولایت پیروزی را رقم زده است که ۶ کشور بزرگ مدعی بنشینند و بر سر موضوعات او چانه بزنند.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از صاحب نیوز، سعید جلیلی سحرگاه امروز در مراسم احیای شب بیست و هفتم ماه مبارک رمضان در مسجد سید اصفهان اظهار کرد: هدف اصلی ۶ کشور داعیه دار قدرت دنیا که ۱۰ روز کار خود را برای مذاکره با ایران تعطیل می کنند تعداد سانتریفیوژهای ما نیست بلکه هدف جلوگیری از قدرت روزافزون ایران در سایه ولایت و تبعیت مردم است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در این مراسم که تحت عنوان ویژه برنامه «همدلی، مقاومت، پاسداری از حریم ولایت» نام گذاری شده بود و با استقبال پرشور مشتاقان برگزار شد به دوران ۲۵۰ ساله ی حضور معصومین (ع) در میان جامعه ی بشری از رحلت پیامبر (ص) تا غیبت امام عصر (عج) اشاره و تاکید کرد: در برهه ای از زمان بشر این فرصت را یافت تا از وجود خزان الرحمان استفاده کند.

وی افزود: انسان های که دنبال حکمت و معرفت بودند فرصت یافتند تا از افرادی که در بالاترین سطح عقل قرار دارند استفاده کنند.

امام حسن (ع) دلیل صلح را عدم همراهی مردم و نبود یاران خالص معرفی کردند

جلیلی اما در ادامه با طرح این سوال که چه بهره ای از حضور انوار الهی در دوران ۲۵۰ ساله شد گفت: در دو دوره حضرت علی (ع) یکی به مدت ۵ سال و دوران امام حسن (ع) ۶ ماه فرصت شد تا این افراد در راس حکومت و نظام قرار بگیرند اما اتفاقاتی افتاد که همه ی ما می دانیم.

وی سخن امام حسن مجتبی (ع) پس از صلح با معاویه را در پاسخ به این سوال مطرح کرد و افزود: امام حسن (ع) در شرایطی که مجبور به صلح شدند پس از بیان فضائل حضرت علی (ع) و خود عدم همراهی مردم را دلیل این اتفاق معرفی کردند و فرمودند اگر یارانی داشتیم که خالصانه با ما همراه بودند وارد این مرحله نمی شدیم.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: لازمه ی استفاده از کمالات امام معصوم (ع) حضور مردمی است که این کمالات را طلب کنند و به آن ایمان داشته باشند.

مرحوم امام خمینی در تمجید از ملت بزرگ ایران آنها را بهتر از مردم دوران حضرت رسول (ص) و علی (ع) دانستند

جلیلی به تاکید مرحوم امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: از این نظر عظمت ملت ایران مشخص می شود که پس از ۱۴۰۰ سال مرحوم امام خمینی (ره) شهادت دادند مردم ایران از مردم دوران رسول الله (ص) و حضرت علی (ع) بهتر هستند چرا که دعوت خدا و پیامبر (ص) را با تمام وجود لبیک گفتند و این مسئله ای است که امروز جهان در تحلیل آن مانده است.

آیا هدف اصلی ۶ کشور مدعی قدرت در دنیا کم کردن تعداد سانتریفیوژهای ماست؟!

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه امروز ۶ کشوری که خود را قدرت های بزرگ دنیا می دانند بر سر میز مذاکره با ایران نشسته اند این سوال را مطرح کرد: آیا اینها با همه ی قدرت و امکان و ظرفیت های دیپلماسی خود آمده اند و چندین روز کار خود را تعطیل کرده اند تا ما را از داشتن چند سانتریفیوژ محروم کنند؟!

اندیشه ی قوی ملت ایران حول محور ولایت و تبعیت از نائب امام معصوم (ع) شکل گرفته است/ این اندیشه نه محصور می شود، نه محدود و نه تعلیق/ هدف اصلی دشمن مقابله با این اندیشه است

وی گفت: مسئله آنها اندیشه ی قوی دینی است که امام راحل (ره) و دوران ما احیا کردند و امروز نیز در دستان رهبر معظم انقلاب است؛ اندیشه ای که قدرتی حاصل شد که هیچ قدرتی نمی تواند به ان خدشه وارد کند و محصور و محدود و تعلیق نیز نمی شود.

جلیلی این قدرت را در غنی سازی تفکر و باور ملت ایران و ایجاد اقتدار دانست و تصریح کرد: دشمن از این نگران است که امروز ملتی تحت تبعیت و پیروی از نائب امام معصوم (ع) حول محور ولایت پیروزی را رقم زده است که ۶ کشور بزرگ مدعی بنشینند و بر سر موضوعات او چانه بزنند.

این کارشناس اصول گرای مسائل سیاسی ضمن اشاره به تلاش استکبار در ۱۰۰ سال گذشته برای مقابله با شکل گیری هر گونه حرکتی علیه آنها تصریح کرد: در ایران اندیشه ای شکست ناپذیر حول محور ولایت شکل گرفته است که با محاسبات دشمن دنبال شدنی نیست.

پشتیبانی مردم و توده ها، ستون های نظام اسلامی است

سعید جلیلی در ادامه ضمن اشاره به بیانی از حضرت علی (ع) که اعتبار دولت اسلامی را به پشتیبانی مسلمانان دانسته و ستون های نظام اسلامی در مقابل با دشمن را توده های مردمی معرفی می کنند گفت: نقش مردم در روزهای خطر و حساس مشخص می شود.

وی افزود: بر همین اساس نیز حضرت علی (ع) به مالک اشتر می نویسند باید رحمت در قلب و نگاه و رویکردت به مردم باشد.

خطوط قرمز رهبری حافظ حقوق، پیشرفت و امنیت مردم و کشور است

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی خطوط قرمز تعیین شده از طرف رهبر معظم انقلاب را مدافع حقوق ملت خواند و تصریح کرد: این خطوط اجازه ی تخطی از حقوق ملت را نمی دهد و اجازه نخواهد داد جلوی پیشرفت ملت گرفته شود و امنیت او مورد تهدید باشد.

وی حاصل چنین تفکری در ملت ایران را شکل گیری قدرتی خواند که استکبار چیزی می خواهد اما اراده ی ملت ایران غلبه پیدا کرده است همان طور که در مسائلی چون حمایت استکبار از شاه و پس از او صدام و حالا نیز حقوق هسته ای ایران رخ داده است.

جلیلی خاطرنشان کرد: قدرت ما آن جایی است که ۳۵ سال هر چه فشار آوردند نه تنها مقاومت بلکه پیشرفت کردیم و الگوی مقاومت و پیشرفت و تعالی معنوی و مادی در کنار هم را تکثیر می کنیم.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجه افزود: در دنیا بیش از ۱۸۰ کشور دیگر وجود دارند اما چه می شود که مهم ترین دغدغه ی ۶ کشور مدعی ایران است؟ آن ها می دانند این فقط قدرت ایران نیست بلکه در حال تکثر است.

این جانباز دوران دفاع مقدس تاکید کرد: اگر خرمشهر آزاد شد در دورانی جنوب لبنان نیز آزاد شد و جنگ های غزه و لبنان نیز به پیروزی منجر گردید.

اندیشه ملت ایران قدرت پوشالی آمریکا را به دنیا نشان داده است

جلیلی مسئله ی با اهمیت را آنجایی دانست که تفکر ملت ایران امروز قدرت پوشالی آمریکا و افسانه ی شکست ناپذیری آن ها را به دنیا نشان داده است و افزود: این حاصل همان شجره ی طیبه ای است که روز به روز ثمرات خود را بیشتر نشان خواهد داد.

روی میز بودن گزینه نظامی شعاری توخالی است

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ادعای دشمن بر روی میز بودن گزینه ی نظامی علیه ملت ایران را شعاری تو خالی توصیف کرد و گفت: دشمن تا کنون هر چه که می توانسته انجام داده است.

وی به استفاده از گزینه ی نظامی در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی و همچنین حربه ی ترساندن پس از آن دوران اشاره کرد و افزود: مرحوم امام خمینی (ره) تعبیر شیطان بزرگ را برای آمریکا استفاده کردند و رهبر معظم انقلاب نیز آمریکا را مصداق اتم استکبار دانستند و ابزار آمریکا نیز همان ابزار شیطان است.

باطل السحر حربه ی ترساندن توسط دشمن اعتقاد به قول شهداست

جلیلی باطل السحر مقابله با حربه ی ترساندن توسط دشمن را اعتماد به قول شهدایی دانست که در قرآن کریم به آن افرادی که به آن ها ملحق نشده اند بشارت می دهند و به خطاب به آن ها می گویند نترسید و نگران نباشید و این یک باور الهی است که دشمن نمی تواند آسیب جدی به ما وارد کند.

دشمن امروز حربه ی تردید و تحریف را دنبال می کند

این کارشناس اصول گرای مسائل سیاسی حربه ی امروز دشمن را استفاده از ایجاد تردید و تحریف دانست و تاکید کرد: دشمن می خواهد در ایمان ملت تردید ایجاد کند و حقایق و واقعیات را وارونه جلوه دهد تا پیروزی های ملت ایران را بپوشاند.

وی با اشاره به بیانات امسال رهبر معظم انقلاب در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: عده ای قصد دارند مکتب امام را تحریف و ملت را از اصل مبارزه منحرف کنند و اگر نتوانستند حداقل در مسیر آن ایجاد انحراف کنند.

جلیلی گروه های تروریستی منطقه را پیاده نظام آمریکایی ها خواند و تصریح کرد: روانه کردن این گروه ها به منطقه ی ما برای تشکیل جنگ های نیابتی است تا قدرت علیه اسرائیل و آمریکا را منحرف کنند.

این جانباز دوران دفاع مقدس به پیروزی های حزب الله مقابل اسرائیل اشاره کرد و گفت: امروز حزب الله با قدرت در دهان اسرائیل می زند طوری که آخرین مرتبه اسرائیل حاضر نشد حتی یک ساعت مقابل حزب الله بایستد.

مرحوم امام نگران اسلام آمریکایی بودند که مخالفت با سلطه را نمی پذیرد

عضو شورای راهبردی سیاست خارجه مسئله ی مورد نگرانی استکبار را همین موضوع دانست و افزود: مرحوم امام (ره) از طرف دیگر بر همین اساس نگران بودند و نسبت به اسلام آمریکایی که مخالفت با سلطه را نمی پذیرد و استقلال یک ملت را بر نمی تابد هشدار دادند.

وی به گوشزد رهبر معظم انقلاب در سالگرد امام خمینی (ره) اشاره کرد و متذکر شد: باید میراث بزرگ شهدا و امام راحل (ره) را حفظ و پاسداری کنیم و بدانیم آینده ی بزرگ و درخشانی در انتظار اسلام و ملت ایران است.

آینده ای پراقتدار پیش روی ملت ایران

وی استیصال و تلاش های مذبوحانه دشمن را نشان عجز و زبونی آن ها دانست و تاکید کرد: این مسئله نشان از آینده ای پراقتدار برای ماست.

جلیلی در پایان این مراسم نورانی ابراز امیدواری کرد خداوند ملت ایران را در مسیر خود حول محور ولایت فقیه و تبعیت از او حفظ کند چرا که رهبر معظم انقلاب با فقاهت و ولایتی که دارند می توانند ملت ایران را در راه پیشرفت، تعالی و اقتدار هدایت کنند.