دنیا اعتبار جمهوری اسلامی و سربلندی ملت ایران را به چشم خود دید
دنیا اعتبار جمهوری اسلامی و سربلندی ملت ایران را به چشم خود دید

رئیس‌جمهور سوریه با ارسال پیامی به رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور ایران، رسیدن به توافق نهایی هسته‌ای بین ایران و ۱+۵ را به ایشان تبریک گفت.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه با ارسال تلگرافی به امام خامنه‌ای رهبر انقلاب و حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران، رسیدن به توافق نهایی هسته‌ای بین ایران و ۱+۵ را به ایشان تبریک گفت.

در تلگرافی که به همین منظور برای رهبر معظم انقلاب ارسال شده، آمده است:‌ مایه خوشبختی من است که جمهوری اسلامی ایران این پیروزی بزرگ را در رسیدن به توافق نهایی با گروه ۵+۱ در زمینه پرونده هسته ‌ای ایران به دست آورده و خوشحالم از اینکه به نمایندگی از ملت عربی سوریه و خودم به حضرت ‌عالی و ملت برادر ایران برای رسیدن به این دستاورد تاریخی گرمترین تبریکات قلبی خود و خالص ‌ترین تهنیت ها را ابراز کنم.

اسد افزود: شکی نیست این توافق اوج پایداری ملت ایران در تمامی ساختارها و رویکردها در برابر تحریم ‌های ظالمانه ای بود که بر ضد جمهوری اسلامی ایران تحمیل شده بود، اما با وجود سختی این تحریم ‌ها ، ملت ریشه‌ دار ایران آنها را به فرصتی برای تقویت توانمندی ‌های درونی خود و پیشرفت در مطالعات و دانشگاه‌ها و دستاوردهای خود تبدیل کرد تا به جایگاهی رسید که تمام جهان به آنچه که این کشور محقق کرده ‌، اذعان نمود.

رئیس ‌جمهور سوریه در پیام خود امضای این توافق را بزرگ ‌ترین نقطه تحول در تاریخ ایران و منطقه و جهان و ائتلافی واضح از سوی دولت ‌های جهان به مسالمت ‌آمیز بودن برنامه هسته ‌ای ایران دانست که متضمن حفظ حقوق ملی ملت ایران و تأکید بر تمامیت جمهوری اسلامی ایران و استقلال تصمیمات سیاسی آن است.

وی ادامه داد: ما مطمئن هستیم که جمهوری اسلامی ایران با تمرکز بیشتر حمایت از آرمان‌ های عادلانه ملت‌ ها و تلاش برای برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان را ادامه خواهد داد. من بار دیگر تبریکات گرم خود را به شما ابراز می‌ کنم و از طریق شما به هیئت مذاکره‌ کننده ایرانی می ‌رسانم و برای حضرت‌ عالی صحت و توفیق و برای ملت شما عزت و سربلندی روزافزون را خواستارم.

همچنین در پیامی که بشار اسد برای حسن روحانی همتای ایرانی خود ارسال کرده، آمده است: بعد از امضای توافق نهایی بین جمهوری اسلامی ایران و گروه ۵+۱ در مورد پرونده هسته ‌ای ایران باعث خرسندی من است که به نمایندگی از ملت عربی سوریه و خودم به جناب ‌عالی و ملت برادر ایران تبریکات قلبی خود را ابراز کرده و برای شما موفقیت و برای ملت ایران عزت و سربلندی روزافزون را مسئلت نمایم.

در این پیام همچنین آمده است: رسیدن به امضای نهایی توافق در زمینه پرونده هسته‌ ای ایران حقوق ملت ایران را در دستیابی به تکنولوژی مسالمت‌ آمیز هسته‌ای محقق کرده و همواره امکان تضمین حقوق ملی ملت شما را تقویت خواهد کرد، چرا که دنیا اعتبار جمهوری اسلامی و سربلندی ملت و مذاکره ‌کنندگان و دولت شما را به چشم خود دید.

بشار اسد تصریح کرد: امضای این توافق‌نامه نقطه عطف اساسی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و تاریخ مناسبات این کشور با دولت‌ های منطقه و جهان بوده و ما شکی نداریم که در آینده نقش سازنده ایران در حمایت از حقوق ملت ‌ها و برقراری مبانی صلح و سازش و مناسبات دوستانه بین دولت ‌ها براساس خیر و منافع تمام بشریت به صورت گسترده ‌تر دنبال خواهد شد.

بشار اسد در پایان این تلگراف تأکید کرد: بار دیگر تبریکات گرم خود را برای جناب ‌عالی و ملت برادر ایران به مناسبت تحقق این دستاورد تاریخی که پیروزی برای تمامی صلح ‌جویان و عدالت ‌طلبان جهانی است، تکرار می کنم و امیدوارم شما بالاترین نشانه‌ های دوستی و احترام را از من پذیرا باشید.