آسفالت کوچه ها توسط شهرداری، معضلی به نام عدم دفع آب در فاضلاب + تصاویر
آسفالت کوچه ها توسط شهرداری، معضلی به نام عدم دفع آب در فاضلاب + تصاویر

ولی آن چیزی که از شایستگی کار کم میکند عدم توجه به درب های فاضلاب ها است که این مورد در بارش های چند روز اخیر به طور کلی خود را نمایان کرد.

به گزارش لنگرنیوز ، از روز شنبه هفته جاری شاهد بارش باران در لنگرود هستیم که عصر روز گذشته باران با شدت بیشتری ادامه داشت به طوریکه خیابان ها و کوچه های لنگرود طبق روال سالهای گذشته در آب غرق شدند.

سریال ادامه دار آبگرفتگی معابر در گرم ترین فصل سال نیز خود را نشان داد و شاید بتوان گفت که در سال های گذشته عملا برای رفع این مشکل کاری صورت نگرفته است.

آبگرفتگی در معابر اصلی خیابان ها نظیر جاده چمخاله را می توان به فاضلاب صنعتی که دو سال است متوقف شده است ربط داد و نام شهرداری را از روی جاده چمخاله پاک کرد ولی در خصوص کوچه ها این امر کاملا برعکس صدق می کند.

در شش ماه دوم سال ۱۳۹۳ و ۴ ماه اول سال جاری شاهد آسفالت کردن کوچه های اصلی توسط شهرداری و شورای شهر لنگرود هستیم که انصافا اقدام شایسته ای بود چرا که در حداقل ۵ سال اخیر وضعیت کوچه های پرتردد اصلی شهر، دارای معضلات بسیاری بود که با آسفالت کردن این دوره توسط شورا، تا حدی از مشکلات و وضعیت بد جاده ها کاسته شد.

ولی آن چیزی که از شایستگی کار کم میکند عدم توجه به درب های فاضلاب ها است که این مورد در بارش های چند روز اخیر به طور کلی خود را نمایان کرد.

پیمانکاران سهوا یا عمدا، یک کوچه یا جاده اصلی را به صورت یکنواخت و بدون در نظر گرفتن درب های فاضلاب ها، آسفالت کردند و به دلیل عدم وجود راه کافی آب به فاضلاب، در نهایت علاوه بر آبگرفتگی خیابان ها که یکی از دلایل آن ذکر شد، شاهد آبگرفتگی در کوچه هایی که اخیرا آسفالت شد نیز بودیم.

البته این که اعضای شورا و شهرداری آیا بر روی آسفالت کردن معابر توسط پیمان کاران نظارت داشته اند یا خیر، جای سوال است.

پی نوشت : فاضلاب ها مربوط به اداره آب و فاضلاب است، ولی به دلایلی عملا کارهای اجرایی مربوط به فاضلاب ها، توسط شهرداری انجام می شود، به همین دلیل نامی از اداره آب و فاضلاب به عنوان یکی از متولیان ذکر نشد و آن طور که به نظر می رسد وظیفه اداره آب و فاضلاب فقط دریافت حق انشعاب و اشتراک آب از متقاضیان می باشد و خود را به دلایلی نظیر عدم وجود بودجه از این کار مبرا می کند.

 

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) 1 (8) 1 (9) 1 (10) 1 (11) 1 (12) 1 (13) 1 (14) 1 (15) 1 (16) 1 (17) 1 (18) 1 (19) 1 (20) 1 (21) 1 (22)