کریمی قدوسی: با تایید شورایعالی امنیت ملی، مجلس هم توافق را تصویب می کند

جواد کریمی قدوسی گفت :شورای عالی امنیت ملی قرار است مصوبه ای درباره نتیجه مذاکرات وین داشته باشد که در صورت تایید رهبر انقلاب، مجلس شورای اسلامی هم آن تایید خواهد کرد.

کد خبر : 30672
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 تیر 1394 - 13:28

به گزارش لنگرنیوز ، نماینده مردم مشهد در مجلس سخن گفتن درمورد «دلواپسان» را در شرایط کنونی توافق مذاکرات وین به مصلحت ندانست و گفت: بگذارید وحدتی بین مردم وجود داشته باشد و شیرینی این توافق به دهان مردم خوش آید.

کریمی قدوسی روز دوشنبه  درباره واکنش ولواپسان به نتیجه مذاکرات هسته ای افزود: ما بعد از ارایه متن توافق ژنو و لوزان اظهار نظر کرده ایم و درباره نتیجه مذاکرات وین نیز پس از ارایه به مجلس، اظهار نظر می کنیم.

وی با تشریح مسیری که باید نتیجه مذاکرات هسته ای تا تایید آن در مجلس طی کند، گفت: جایگاه قانونی شورای عالی امنیت ملی در این گونه مسایل بسیار شفاف است و به لحاظ تخصصی و قانونی این شورا سریع تر نظر خواهد داد.

عضو جبهه پایداری خاطر نشان کرد: شورای عالی امنیت ملی مصوبه ای خواهند گذراند که اگر این مصوبه تایید نتیجه مذاکرات باشد و به تصویب رهبر معظم انقلاب برسد، در این صورت کار تمام است.

کریمی قدوسی گفت: اگر ایشان ایرادی به متن نتیجه بگیرند، این ایراد به تیم مذاکره کننده منتقل می شود و تیم باید دوباره به مذاکرات برگردد تا ایرادات برطرف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: البته ممکن است در کنگره آمریکا و پارلمان اروپا نیز همین موضوع پیش آید و اگر آنها و ما تایید کردیم، در مسیر اجرایی قرار می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای تاکید بر نقش شورای عالی امنیت ملی شده است، و اگر در این شورا تصویب و به تایید رهبر انقلاب برسد، مجلس نیز ماده واحده آن را که دولت بصورت لایحه به مجلس ارایه خواهد کرد، تایید خواهد کرد.

کریمی قدوسی تصریح کرد: اگر بخش هایی از نتیجه توافق ابهام یا از خط قرمزها عبور کرده بود و یا عبارت های چند پهلو داشت که دشمن می توانست از آنها سوء استفاده کند، مجلس ایراد می گیرد.

وی تصریح کرد: البته بنای مجلس بر این نیست که توافق را لغو یا رد کند، بلکه دوباره این لایحه به دولت بازخواهد گشت تا مذاکره کنندگان به وین بازگردند و ایرادات را برطرف کنند، اما آنچه که در شورای عالی امنیت ملی جمع بندی می رسد، مجلس نیز آنرا تصویب می کند.

کریمی قدوسی چندی قبل با تهیه طرحی سه فوریتی که تعدادی از امضاهای آن مخدوش بود و مورد اعتراض برخی نمایندگان قرار گرفت، خواهان توقف مذاکرات هسته ای شده بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

hoossin دوشنبه , ۲۹ تیر ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۶

مگه داریم؟>
مگه میشه/؟

حمایت اونم قدوسی؟