اجازه دسترسی به اسرار نظامی و امنیتی خود را به هیچ مرجعی نخواهیم داد
اجازه دسترسی به اسرار نظامی و امنیتی خود را به هیچ مرجعی نخواهیم داد

وزیر دفاع گفت: اجرای “برجام” مستلزم رعایت کامل خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران و جلب اعتماد ملت ایران توسط ۱ + ۵ و نهادهای بین‌المللی ذیربط است.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع مدیران و کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی در خصوص توافق هسته‌ای اظهار داشت: این توافق  نتیجه مقاومت و رشادت ملت ایران ، تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشمندی و صلابت تیم مذاکره کننده هسته‌ای بود ، که ‌موجب پذیرش موضع عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران از طرف قدرت های بزرگ جهانی گردید و گام نخست در مسیر حل و فصل مسائل هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران است که اجرای آن مستلزم رعایت کامل خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران و جلب اعتماد ملت ایران توسط ۱ + ۵ و نهادهای بین‌المللی ذیربط است.

وی با بیان اینکه مذاکرات صورت گرفته صرفاً روی موضوع هسته‌ای بوده است گفت: مسائل گذشته PPI با آژانس توافق شده و ما براساس آن اقدام خواهیم کرد و قطعاً اجازه دسترسی به اسرار نظامی و امنیتی خود را به هیچ مرجعی نخواهیم داد.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه در دکترین دفاعی ما جایی برای سلاح‌های غیر متعارف وجود ندارد ؛و ما تولید ، نگهداری و کاربرد آن حرام شرعی می‌دانیم.

وی افزود : تاکنون آمریکایی‌ها بایستی متوجه این معنا شده باشند که عوامل قدرت دفاعی و ملی بر اینگونه تجهیزات و سلاح‌ها استوار نیست و ما برای تسلیح و تجهیز نیروهای مسلح کشورمان از هیچ مرجعی اجازه نمی‌گیریم و متناسب با تهدیدات نیروهای مسلح خود را تجهیز می‌کنیم.

سردار دهقان تصریح کرد؛ مسایل مربوط به موشک‌ها نیز ، هیچگاه در دستور کار مذاکرات هسته‌ای نبوده و نظام برنامه‌های خود را در این زمینه با قاطعیت به اجرا می‌گذارد.
سردار دهقان در بخش دیگری از سخنان خود گفت اینکه آمریکایی‌ها اقدام به رجز خوانی کرده اند و تصور می‌کنند توانسته‌اند چیزی را بر ملت ایرانی تحمیل کنند ناشی از شناخت نادرست آنان از ملت ایران است.

وزیر دفاع تأکید کرد، آمریکایی‌ها باید بدانند دیگر ارباب دنیا نیستند و کسی آنها را در این موضع به رسمیت نمی‌شناسد.

سردار  دهقان در ادامه گفت : فراموشکاری رئیس جمهور ،‌مشاورین و مقامات مسئول قبلی و فعلی آمریکا در رابطه با میزان تأثیر تهدیدات و اقدامات آنها برروی اراده ،مقاومت و ایستادگی ملت ایران حقیقتاً موجب تعجب  است ؛و این چیزی نیست جز قدرت و نفوذ لابی صهیونیستی بر ارکان تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری آمریکا که در آن تنها منافع و امنیت اسراییل مورد توجه است نه منافع مردم آمریکا که با مالیات آنان هزینه خواسته‌ها و امیال رژیم صهیونیستی تامین می‌گردد.

وزیر دفاع با اشاره به آزمایش‌های هسته ای‌ اخیر آمریکا همزمان با مذاکرات ۱+۵ با ایران گفت :این اقدامات دلالت بر عدم پای بندی آنها به صلح و امنیت جهانی است و به همین علت است که ملت‌هاو دولتهای مستقل نمی‌توانند هیچگاه به آمریکا اعتماد کنند.

وزیر دفاع در پایان تصریح کرد؛ امروز که اراده‌ سیاسی ملت ایران در مجامع و افکار عمومی جهانی دال بر عدم ورود به تولید سلاح هسته‌ای آشکار و به اثبات رسیده است. خلع سلاح هسته‌ای در سطح منطقه و جهانی که هدف اصلی NPT بوده بایستی به عنوان عامل اصلی حفظ و توسعه ثبات و امنیت در اولویت اقدامات جهانی قرار گیرد و آمریکا در رأس این مسأله قرار دارد.