اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟
اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟

چقدر از اسرائیل سرزمین‌های اشغالی شناخت داریم و آیا لازم نیست هر چه بیشتر از جمعیت، توپولوژی، مکان‌های راهبردی، ارتش و نظام آموزشی رژیم صهیونیستی اطلاعات کسب کنیم؟

به گزارش لنگرنیوز ، رژیم صهیونیستی از دهه ۴۰ میلادی به این سمت حیات جعلی خود را در منطقه غرب آسیا کلید زده و در این مدت با به راه انداختن چند جنگ منطقه‌ای تلاش کرده تا رویای پوشالی خود یعنی اسرائیل بزرگ “از نیل تا فرات” را کلید بزند که لازم به ذکر است که به هیچ موفقیتی در این عرصه دست نیافته است.

1 2

رژیم صهیونیستی بر مبنای ماهیت گردن کلفتی و زور بنا شده و تلاش می‌کند مقاصد خود را با راهبردی نظامی‌گری پیش ببرد.

 **حجت‌الاسلام و المسلمین “مهدی طائب”: اصل رژیم صهیونیستی بر زور و سلطه‌گری و گردن کلفتی است

حجت‌الاسلام و المسلمین “مهدی طائب” رئیس قرارگاه عمار درباره ماهیت رژیم صهیونیستی اظهار داشت: اگر به ماهیت این رژیم توجه کنیم بر زور و سلطه بنا نهاده شده و اگر لازم باشد این رژیم هیچگاه دست از تجاوز برنخواهد داشت.

وی ادامه داد: اصل رژیم صهیونیستی بر زور و سلطه‌گری و گردن کلفتی است و هویت خارجی ندارد.

رئیس قرارگاه عمار در پایان با اشاره به لزوم مقاومت و ایستادگی دربرابر این رژیم خاطر نشان کرد: این رژیم هیچ منطقی جز مقاومت را درک نمی‌کند.

در دوران “محمدرضا پهلوی” رابطه اسرائیل با شاه بسیار عالی بود تا آنجایی که “ساواک” و “موساد” به عنوان دو همپیمان در منطقه غرب آسیا شناخته می‌شدند که با پیروزی انقلاب اسلامی ورق کاملا برگشت و جمهوری اسلامی ایران با روشنگری‌های حضرت امام خمینی (ره) روی به تقابل با رژیم صهیونیستی آورد و امروز محور مقاومت به عنوان یک چالش راهبرد برای اسرائیل شناخته می‌شود.

*** چقدر از اسرائیل شناخت داریم؟

سوالی که مطرح می‌شود این است که  چقدر از اسرائیل سرزمین‌های اشغالی شناخت داریم و آیا لازم نیست هر چه بیشتر از جمعیت، توپولوژی، مکان‌های راهبردی، ارتش و نظام آموزشی رژیم صهیونیستی اطلاعات کسب کنیم؟

*** سرزمین‌های اشغالی چند میلیون جمعیت دارند؟

سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ (به صورت جعلی و نامشروع) در منطقه غرب آسیا و در کشور فلسطین ایجاد شده‌اند. این منطقه دارای ۷ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۸۵۰ نفر جمعیت و ۲۰ هزار و ۷۷۰ کیلومتر مربع وسعت است.

3

 

** سرزمین‌های اشغالی از چند استان تشکیل شده است

سرزمین‌های اشغالی شش استان ناحیه شمالی (Northern District)، استان حیفا (Haifa District)، استان ناحیه مرکزی (Central District)، استان تل‌آویو (Tel Aviv District)، استان اورشلیم (Jerusalem District)، استان ناحیه جنوبی (Southern District) تشکیل شده است.
4 5

 

*** ده شهر پرجمعیت سرزمین‌های اشغالی کجاست؟

ده شهر پرجمعیت سرزمین‌های اشغالی عبارتند از:

۱٫    “اورشلیم” با ۷۹۶ هزار و ۲۰۰ نفر

۲٫   ” تل آویو” با ۴۰۴ هزار و ۵۰۰ نفر

۳٫    “حیفا” با ۲۶۹ هزار ۳۰۰ نفر

۴٫    “ریشون لزیون” با ۲۳۱ هزار ۷۰۰ نفر

۵٫    “اشدود” با ۲۴۰ هزار نفر

۶٫    “پتاه تیکوا” با ۲۱۳ هزار و ۸۹۸ نفر

۷٫    “بئرالسبع”  با ۱۹۵ هزار و ۸۰۰ نفر

۸٫    “نتانیا” با ۱۸۸ هزار و ۲۰۰ نفر

۹٫    “هولون” با ۱۸۲ هزار نفر

۱۰  .  “بنی‌براک” با ۱۶۱ هزار و ۱۰۰ نفر

6 7

 

*** پارلمان رژیم صهیونیستی چگونه تعیین می‌شود؟

در سرزمین‌های اشغالی یک نظام پارلمانی با حق رای همگانی تعیین شده است که هر عضو پارلمانی که از حمایت اکثریت برخوردار شوند نخست وزیر و رییس کابینه شناخته می‌شود و نقش رییس جمهور تشریفاتی و با وظایف محدود است.

8

 

*** وزارت خارجه اسرائیل چگونه عمل می‌کند؟

رژیم صهیونیستی با ۱۵۷ کشور دنیا ارتباط و تعامل دارد و از این کشورهای عربی مصر و اردن بر اساس معاهدات صلح ۱۹۷۹ و ۱۹۹۴ کشورهای نرمال هستند و بر اساس قوانین‌ اسرائیل؛ ایران ، لبنان ،‌سوریه ، یمن و عراق و کشورهای دشمن به حساب می‌آیند.

 

9

*** عملکرد اقتصاد اسرائیل چگونه است؟

رژیم صهیونیستی از نظر اقتصادی در داد و ستد با صادرات اقلامی از قبیل صنایع الکترونیک، نرم‌افزار، تجهیزات نظامی و پزشکی، حبوبات، گوشت گاو، محصول باغبانی و … رشد چشمگیری را در اقتصاد خود به نمایش گذاشته است.

 

10

 

 

**چند دانشگاه در سرزمین‌های اشغالی وجود دارد؟

اسرائیل دارای ۹ دانشگاه دولتی است که یارانه آن توسط دولت پرداخت می‌شود که از بین این دانشگاه‌ها دانشگاه اورشلیم (Jerusalem University) و موسسه وایزمن (Weizmann Institute) از جمله سرشناس‌ترین آنها است.

11 12

**فرودگاه‌های مهم اسرائیل کجاست؟
در سرزمین‌های اشغالی حمل‌ونقل از طریق وسایل نقلیه موتوری، راه‌آهن و قطار و شبکه جاده‌ای انجام می‌شود. ۲٫۵ میلیون مسافر در سال از طریق شبکه ریلی جابجا می‌شوند.

 

اسرائیل دارای دو فرودگاه مهم “بن گورین (Ben Gurion International Airport)” در نزدیکی ” تل آویو” و فرودگاه “اودا (Ovda)” در جنوب سرزمین‌های اشغالی است که بیش از ۱۲ میلیون مسافر را در سال جابجا می‌کند. همچنین سرزمین‌های اشغالی دارای فرودگاه‌های کوچک داخلی است که فعالیت دارند.

13 14 15

 

**مهم‌ترین بنادر سرزمین‌های اشغالی کجاست؟
در منطقه مدیترانه، بندر حیفا از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بنادر سرزمین‌های اشغالی است و بنادر “اشدود” ؟؟؟؟؟؟ و بندر “ایلات” در مکان‌های بعدی از نظر اهمیت و رتبه‌بندی قرار دارد.

17 18

 

**ارتش اسرائیل چندمین ارتش دنیاست؟
خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی اینگونه است که همه برای خدمت در ارتش از زن و مرد حضور پیدا می‌کنند و مدت زمان خدمت بین ۲ تا ۳ سال است.

بر اساس آمار گلوبال نیروهای ویژه و خط مقدم اسرائیل بیش از ۷۰۰ هزار نفر، تعداد تانک ۴ هزار و ۱۷۰ دستگاه، سلاح‌های سنگین، توپخانه و سامانه‌های موشکی بیشتر از ۱۱ هزار واحد، ۶۸۵ هواپیما و جنگنده، ۱۰۱ هواپیمای ترابری، ۴۷ فرودگاه، ۵ زیردریایی و دارای بودجه نظامی ۱۷ میلیارد دلار در رتبه‌ یازدهمین ارتش برتر دنیا قرار دارند .

 

19 20 21 22 23

 

**آیا اسرائیل صادرات نفت دارد؟
اسرائیل با تولید ۳ هزار و ۸۰۰ بشکه نفت و مصرف ۲۴۰ هزار بشکه بیشتر مصرف‌کننده نفت است تا تولیدکننده و واردات نفت و گاز خود را از کشورهای همجوار همچون مصر انجام می‌دهد.

 

 

24

 

**سردار کوثری: مردم اطلاعات کاملی از سرزمین‌های اشغالی و غاصب بودن رژیم صهیونیستی دارند

سردار سرتیپ “محمد اسماعیل کوثری” رئیس کمیته دفاعی امنیتی مجلس شورای اسلامی   درباره اسرائیل‌شناسی عنوان داشت: مردم کشور ما خیلی نکات را از رژیم صهیونیستی می‌دانند مقابله با استکبار صهیونیستی هم در همین راستا است و مردم اطلاعات کاملی از سرزمین‌های اشغالی و غاصب بودن رژیم صهیونیستی دارند.

 

شناخت هر چه بیشتر از دشمن صهیونیستی باعث می‌شود تسلط بیشتری به اشغالگران قدس داشته باشیم. البته ایران همواره از رژیم صهیونیستی اطلاعات کافی دارد.