رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت معرفی شد
رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت معرفی شد

محمد حسن‌پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت شد.

به گزارش لنگرنیوز ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت با اشاره به جابه‌جایی‌های مسئولیتی گفت: در هیچ جای احکام اسلامی از مسئولیت به عنوان پله و نردبان یاد نشده است.

فیروز فاضلی با بیان اینکه مسئولیت تنها یک بار است که بر دوش افراد گذاشته می‌شود، افزود: زمانی که مسئولیت فعلی را پذیرفتم بسیاری تصور می‌کردند در همان ابتدا اقدام به جابه‌جایی‌های گسترده خواهم کرد که بعد متوجه نگاه فرهنگی بنده شدند.

وی مهم‌ترین خط قرمز خود را اهالی فرهنگ و هنر دانست و تصریح کرد: مسئولان فرهنگی باید به گونه‌ای عمل کنند که اهالی فرهنگ و هنر دور آنها جمع شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با ابراز رضایت از مسئولیت‌پذیری حسن‌پور در سمت رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت خاطرنشان کرد: حسن‌پور در اوایل مسئولیتم به عنوان معاون فرهنگی ارشاد استان فعالیت می‌کرد، اما به دلیل مشغله تحصیلی و علمی فرصتی به او داده شد تا بتواند با فراغ بال بیشتر به موضوعات علمی خود رسیدگی کند.

وی حسن‌پور را فردی مدیر و مدبر خواند و یادآور شد: اطمینان داریم حسن‌پور با توجه به شناخت کافی از فرهنگ و هنر می‌تواند راهی روشن برای اهالی فرهنگ و هنر ایجاد کند.

فاضلی در ادامه از پیگیری احداث تالار مرکزی رشت خبر داد و اضافه کرد: در هفته دو بار گزارش عملکرد این پروژه به تهران ارسال می‌شود.

وی گفت: مراسم بازگشایی سالن تئاتر «سردار جنگل» رشت عصر فردا برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، در مراسم مذکور از تلاش‌های چهار سال و دو ماهه رضا ثقتی به عنوان رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت قدردانی و محمد حسن‌پور معاون سابق فرهنگی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به عنوان رئیس جدید این نهاد معرفی شد.